statystyki

ZUS nie pobierze składek za odzież roboczą

autor: Bożena Wiktorowska31.01.2017, 20:00
ZUS

Firma chciała się upewnić, że w takim przypadku nie ma obowiązku opłacania daniny na rzecz ZUS.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie musi płacić daniny na rzecz organu rentowego z tytułu wypłacania podwładnemu ekwiwalentu za używanie w pracy własnej odzieży roboczej. Tak uznał ZUS, odpowiadając na indywidualną interpretację przedsiębiorcy.

Firma zajmująca się leasingiem pracowników zamierzała wypłacać im pieniądze w zamian za używanie przez nich własnej odzieży roboczej. Ekwiwalent ma być ustalany na podstawie cen rynkowych. Przyjęto, że nowe ubranie będzie przysługiwać raz w miesiącu, a buty – raz na kwartał. Wypłata będzie następować dopiero po przedstawieniu przez pracownika dowodu zakupu. Jeżeli nie będzie on zatrudniony przez cały miesiąc, ekwiwalent zostanie wypłacony proporcjonalnie do przepracowanego czasu. Wypłaty za pranie będą ustalane na podstawie faktycznie poniesionych kosztów.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Adam(2017-02-01 05:55) Zgłoś naruszenie 00

    Przedsiębiorca nie płaci "daniny na rzecz organu rentowego" tylko składaki na ubezpieczenie społeczne pracowników. Widać, że świadomość dziennikarzy też jest znikoma albo świadomie podkręcają temat dla wierszówki. Ekwiwalent za używanie w pracy własnej odzieży roboczej zawsze był wyłączony z podstawy wymiaru składek więc jaka to rewelacja. Zastanawia mnie jedno który to przedsiębiorca wymienia pracownikom ubrania robocze CO MIESIĄC? Czy ktoś zna takie przypadki.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane