W 2017 r. dofinansujemy ponad 12 tys. nowych oraz 42 tys. już funkcjonujących miejsc dla maluchów.- zapowiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska. W sumie, w nowo powstających żłobkach i tych już istniejących, rząd dofinansuje ponad 53 tys. miejsc.

Minister Rafalska, która uczestniczyła w poniedziałek w otwarciu żłobka integracyjnego w Stalowej Woli podkreślała, że "realizacja rządowego programu 500 plus przynosi spodziewane efekty".

"Mamy ten efekt, na który bardzo długo, bo ponad dziewięć miesięcy czekaliśmy. Otóż w listopadzie okazało się, że porównując listopad roku 2016 do roku 2015 w skali całego kraju urodziło się ponad 2 tys. dzieci więcej i ostatnio takie wydarzenie miało miejsce we wrześniu 2011 r. A to są dopiero pierwsze te miesiące. Jestem przekonana, że będzie to trwały efekt" - powiedziała Rafalska.

"Bardzo chcemy, żeby dzieci w Polsce rodziło się coraz więcej. A skoro rodzą się dzieci i mija ten okres, kiedy mamy i tatusiowie mogą być na urlopach macierzyńskich, kończy się okres sprawowania opieki i trzeba wracać do pracy to takie miejsce jak to, ten piękny nowoczesny i przyjazny dzieciom żłobek muszą powstawać i nasz rząd, rząd pani premier Beaty Szydło partycypuje w kosztach utrzymania i powstawania takich nowych miejsc żłobkowych" - dodała minister.

Jak wskazała "w roku 2017 r. powstanie takich nowych miejsc ponad 12 tys., a dofinansowanie będzie łącznie dotyczyło - i tych powstających i tych, które już istnieją - ponad 53 tys. miejsc".