Weto prezydenta w pełni zasadne

18.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 18.12.2008, 08:48

Jutro (19 grudnia) posłowie będą głosować nad odrzuceniem prezydenckiego weta do trzech z sześciu ustaw zdrowotnych. Ewa Kopacz minister zdrowia nadal uważa, że sygnowane przez nią i jej ugrupowanie polityczne zawetowane ustawy zdrowotne, w tym ustawa o zakładach opieki zdrowotnej, są najlepszymi rozwiązaniami dla dotychczasowych problemów związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia. Dotyczy to w szczególności zahamowania zadłużenia szpitali, uszczelnienia systemu finansowania świadczeń zdrowotnych, poprawy dostępności do świadczeń i ich jakości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Veto Prezydenta ustawy emerytalnej jest bardzo zasadne!!!!!!(2008-12-18 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    To bardzo mądra i przemyślana decyzja!
    Zobaczymy tylko jak zagłosują inni, zwłaszcza SLD. Proszę o listę tych, którzy odrzucą veto Prezydenta, bym wiedziała na kogo mam nie głosować w wyborach!!! Bo ja nie chcę , aby tacy politycy rządzili! Ja nie chcę mieć takich reprezentantów ani w ławach poselskich, ani w rządzie, ani gdziekolwiek indziej!!!

    Odpowiedz
  • Ted(2008-12-18 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Bezzasadne jest natomiast utrzymywanie Prezydenta z naszych podatków,który Posce szkodzi (jako największy gospodarczy szkodnik} i ośmiesza nas na calym świecie!!

    Odpowiedz
  • RT(2008-12-18 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1: niby co Ci daje to weto? Zachowujesz się jak pies ogrodnika.

    Odpowiedz
  • Anna i Barbara(2008-12-18 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Prośba do Pań Posłanek i Panw Posłów z SLD o nie odrzucenie veta Pana Prezydenta!

    Głosowałyśmy na Was.
    Nie bądżźcie przeciwko szaremu człowiekowi!
    Nie bądźcie przeciwko związkom Zawodowym!
    Nie popierajcie liberałów krwiopijców!!
    Ta ustawa jest najniesprawiedliwszym bublem pod słońcem.
    Nie tędy droga!!

    Odpowiedz
  • Asia(2008-12-18 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę SLD nie odrzucajcie veta Prezydenta - my ludzie pracy za to się odwdzięczamy się WAM przy wyborach!

    Odpowiedz
  • Poraj(2008-12-18 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy nie przeprowadzimy wlasciwej reformy sluzby zdrowia i systemu ubezpieczeniowego, jesli nie zrezygnujemy z przewodniej idei neoliberalizmu, ze Polska ma sluzyc tylko najbogatszym.

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-18 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli SLD odrzuci weto Prezydenta ludzie pracy zostaną przyparci do muru.
    Jedyną partią broniącą szarego człowieka stanie się PIS.
    Wszystkie ich lewicowe hasła SLD będą puste I BEZ POKRYCIA
    Mój mąż twoierdzi, że w Polsce nie ma lewicy tylko komuna, która się uwłaszczyła.
    NADESZLA CHWILA PRAWDY.
    JUTRO WSZYSTKO STANIE SIĘ JASNE!

    Odpowiedz
  • eska(2008-12-18 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Prezydencie.

    Odpowiedz
  • Gosia(2008-12-18 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    brawo Panie Prezydencie za weto.Nigdy nie głosujcie na PO.Oni nas zniszcza.

    Odpowiedz
  • Paweł(2008-12-18 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    ZA TO CO WYPRAWIA PLATFORMA ZE ZWYKŁYM OBYWATELEM SPOKA JĄ KIEDYŚ SPRAWIEDLIWA KARA.
    NIE WIERZE W ŻADNE SONDAŻE, TO RAZ, A PO DRUGIE CHWILA PRAWDY NADEJDZIE PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH.
    WSZYSCY ZOSTANĄ ROZLICZENI!

    Odpowiedz
  • Karol(2008-12-18 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby nie wiem jak kłamali i nakrecali młodych przeciwko starszym, przyjdzie chwila kiedy PO pęknie jak bańka mydlana.
    Wszystko ma swoje granice!

    Grabcie teraz co się da, bo juz niedługo nie będziecie przy żłobie!

    Odpowiedz
  • elaryszard(2008-12-18 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Zosiu, na czym polega obrona szarego człowieka przez PiS ? Na przedłużeniu o jeden rok prawa do emerytur pomostowych ? Czy może na bezprawnym rozdawaniu mieszkań spółdzielczych za złotówkę ? Napisz ! Ja rozumiem, że masz na myśli dobre intencje, zapowiedzi, obietnice i takie tam dyrdymały w postaci np. wiaduktu przez Rospudę - te bez wątpienia są chwalebne i ze wszech miar godne przyklaśnięcia. Tyle tylko, że po drugiej stronie jest to samo (no może bez tego wiaduktu).

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-18 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elryszarda!

    trochę jesteś młody człowieku - przybudówko PO niedoinformowany.
    jeśli chodzi o rozdawnictwo mieszkań, to za tym optowala poslanka Lidia Staroń z Olsztyna.
    A dyrdymały opowiada Twój idol - Słoneczko Peru!

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-18 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elryszarda jeszcze!

    Oczywiście Lidia Staroń z PO - To jej zasługa, to rozdawnictwo mieszkań

    Odpowiedz
  • robol(2008-12-18 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Polska robi się krajem arabskim bo 40letni męszczyżni z służb mundurowych będą na emeryturach akraj będą ratowały kobiety pracując do 65 lat piękną perspektywę szykuje Słońce Peru

    Odpowiedz
  • władysław,już emeryt(2008-12-18 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    partie polityczne,które odrzucą wetoprezydenta w sprawie pomostówek nie mają szans w zbliżających się wyborach do europarlamentu,dosejmu i senatu a także prezydenckich.takie jest myślenie polaków.polaków nikt już nie oszuka w kampaniach przedwyborczych.

    Odpowiedz
  • henryk(2008-12-18 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego oszukuje się polaków,ż młodzi pracują na emerytury nas starszych.niechaj państwo zwróci mi moje składki emerytalne od 1999 roku i kapitałpoczątkowy to ja sobie już w życiu świetnie poradzę.tracę własnie prawo do pomostówki w myślustawy rządowej.jakie to wszystko jest nieuczciwe i żałosne.

    Odpowiedz
  • Kacper(2008-12-18 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    POPIERAM WŁADYSŁAWA!

    JAK TO MÓWIŁ PAN KONONOWICZ NIE BĘDZIE DLA NICH NICZEGO.
    BAJ, BAJ CIEPŁE POSADKI, PEŁNE PORTFELE I NISKOOPROCENTOWANE POZYCZKI.
    DO WIDZENIA SŁUŻBOWE LIMUZYNY, "GORYLE", WYWIADY TELEWIZYJNE I TYM PODOBNE BAJERY.
    WYLĄDUJECIE NA ŚMIETNIKU HISTORII!

    Odpowiedz
  • 57+(2008-12-18 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Prezydent. Najpierw trzeba dać pracę ludziom przed 60 rokiem zycia, a nastepnie reformować system emerytalny, a nie skazywac tych ludzi na margines i powolne zdychanie bez zasiłkow.

    Odpowiedz
  • Prawdziwy Patriota..(2008-12-18 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do popierających Veto Prezydenta.Jesteście jak małe" pokrzywdzone" dzieci-nieporadne i naiwne.Żyjcie dalej swymi marzeniami i swoimi "prawdami"(rząd nie chce nam dać nie szczęśliwym pokrzywdzonym przez los-więc jest bandycki i niedobry.Ona ta wydumana przez was prawda z prawdą większości społeczeństwa nie ma nic wspólnego.Płaczcie i marzcie dalej-bo tylko to wam zostało.

    Odpowiedz