Weto prezydenta w pełni zasadne

18.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 18.12.2008, 08:48

Jutro (19 grudnia) posłowie będą głosować nad odrzuceniem prezydenckiego weta do trzech z sześciu ustaw zdrowotnych. Ewa Kopacz minister zdrowia nadal uważa, że sygnowane przez nią i jej ugrupowanie polityczne zawetowane ustawy zdrowotne, w tym ustawa o zakładach opieki zdrowotnej, są najlepszymi rozwiązaniami dla dotychczasowych problemów związanych z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia. Dotyczy to w szczególności zahamowania zadłużenia szpitali, uszczelnienia systemu finansowania świadczeń zdrowotnych, poprawy dostępności do świadczeń i ich jakości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • r0b(2008-12-18 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda tych wszystkich głosów "wołających na puszczy". Szkoda pani Ani , Barbary, Asi . Zobaczcie jaki jest skład PO - tam są uciekinierzy z Unii Wolności , jest wielu z byłej PZPR. Pan Olejniczak doskonale wie z kim się "dogaduje" . Ze swymi kolegami , koleżankami, dobrymi znajomymi. Dziwię się Lewicy - że tak łatwo daje się manipulować p. Olejniczakowi. Ten facet zapoczątkuje "początek końca" ugrupowań lewicowych w Sejmie. Jego poglądy - to poglądy PO , promującej "prywaciarzy" i ludzi bogatych. Ta pseudo-lewica doprowadzi do jeszcze głębszego rozwarstwienia ludzi w Polsce. SLD bardzo szybko zapłaci za "przekupnego" Olejniczaka. TYlko mądre poparcie veta pana Prezydenta może jeszcze uratować Lewicę - tylko tą drogą może pomóc setkom tysięcy osób z długimi stażami i szczególnymi zawodami.Jutrzejsze głosowanie - to "być albo nie być Lewicy",która jest na granicy progu wyborczego. Ta Ustawa nie powinna przejść. Ona powinna być na co najmniej rok odroczona, aby nie była Ustawą - bublem.

    Odpowiedz
  • polak(2008-12-18 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    VETO PREZYDENTA - TRAFIONE W 10!
    Prezydent mówi "nie" kręceniu lodów na publicznym zdrowiu.
    Jeżeli ktoś uważa inaczej prosze o komentarz.
    Faktem jest że jutro okaże się czy lewica jest lewicą.
    I kto jest kim
    BEDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ PRZY WYBORACH

    Odpowiedz
  • TW(2008-12-18 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    ZA TO CO WYPRAWIA PIS i JEJ PREZYDENTy ZE ZWYKŁYM OBYWATELEM SPOTKA ICH KARA - pierwszy za niecałe dwa lata odleci prezydenty.

    CZY TEN PAN MA COS INNEGO DO ZAPROPONOWANIA ???
    CZY MA JAKŚ INNA PROPOZYCJĘ ???
    Odpowiedźcie PIS-ki.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-12-18 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe dlaczego wszystkie komentarze dotyczą innego artykułu? Co do meritum to podstawową wadą SPOZ jest brak zdolności upadłościowej. Reszta to właściwie dość oczywista prawda. Wyjątkiem jest zupełnie absurdalna teza, pochodząca wprost z propagandy realnego socjalizmu, o odpowiedzialności państwa za zdrowie obywatela. Na pierwszym miejscu jest dbałośc o własne zdrowie natomiast państwo pełni tutaj rolę pomocniczą.

    Odpowiedz
  • do 24(2008-12-18 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Powodzenia w jedności z Donaldem a wyjdziesz jak przysłowiowy: Zabłocki na mydle.

    Odpowiedz
  • Do poz.2(2008-12-18 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Porządny człowiek ma bardzo pozytywne zdanie o Prezydencie. Mniej oglądaj TVN-u i zrezygnuj z G.W. a wyjdzie ci to na dobre. Ja też uważam że Prezydent ustawę o emeryturach pomostowych zawetował. Zobacz jakie dał oszczędności do budżetu przez to że nikt nie dostanie emerytury pomostowej - czytaj jałmużny. Nie mówiąc o świadczeniach nauczycieli 500-700 złotych. A posły i senatory jak walą sobie emerytury i renty do tych wysokich diet(powyżej 9000 zł.) to ci nie przeszkadza!!! To jest uczciwość oparta o liberalizm. Liczą się jednostki a innych można zdeptać.

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-12-18 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    To Prezio nasz zniszczy. Wielki Hamulcowy Reform Wszelakich...

    Odpowiedz
  • ARRAKI 48.(2008-12-18 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chcę pracować dla wcześniejszych emerytów!Jak ktoś nie ma zdrowia pracować-niech to stwierdzi konsylium lekarskie i idzie na rentę!Nie może być tak,że wcześniejsi emeryci i renciści dalej pracują i traktują w ten sposób przyznane świadczenia jako dodatek do pensji.Czuję się okradany przez grupy uprzywilejowane.Albo ktoś może pracować albo nie!!!Jak to jest,że renta jest za niezdolność do pracy-a renciści pracują-TO NIE LOGICFZNE!Natomiast wcześniejszym emerytom-po stwierdzeniu niezdolności do pracy powinno się przyznawać renty-bez możliwości jakiegokolwiek zatrudnienia.Praca" na czarno"jako oszustwo podatkowe powinna być karana wysokimi mandatami udzielanymi pracodawcom i pracownikom łamiącym przepisy-BO JEST TO ŁAMANIE PRAWA!-w przypadkach recydywy powinno się takich pracowników karać dożywotnim zabraniem renty a pracodawców nawet więzieniem.Uważam,że jeżeli ktoś chce zamiast emerytury,żeby oddano mu jego nazbierane przez 30,35 czy 40 lat pieniądze do ZUS-u-powinno mu się to..-

    Odpowiedz
  • Conan the Librarian(2008-12-18 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam tylko jedno pytanie do osób popierających veto: jeśli ubezpieczacie własny samochód lub mieszkanie, to dlaczego nie chcecie ubezpieczyć życia ?
    Jeśli zas nie ubezpieczacie ani samochodu ani mieszkania, to nie mamy o czym rozmawiać.

    Odpowiedz
  • magda(2008-12-18 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Premierze-prywatne lecznice,że nie wspomnę o przychodniach działają i będą działać!!!Proszę być konsekwentnym!!!

    Odpowiedz
  • Prawdziwy Patriota..(2008-12-18 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do popierających Veto Prezydenta.Jesteście jak małe" pokrzywdzone" dzieci-nieporadne i naiwne.Żyjcie dalej swymi marzeniami i swoimi "prawdami"(rząd nie chce nam dać nie szczęśliwym pokrzywdzonym przez los-więc jest bandycki i niedobry.Ona ta wydumana przez was prawda z prawdą większości społeczeństwa nie ma nic wspólnego.Płaczcie i marzcie dalej-bo tylko to wam zostało.

    Odpowiedz
  • 57+(2008-12-18 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Prezydent. Najpierw trzeba dać pracę ludziom przed 60 rokiem zycia, a nastepnie reformować system emerytalny, a nie skazywac tych ludzi na margines i powolne zdychanie bez zasiłkow.

    Odpowiedz
  • Kacper(2008-12-18 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    POPIERAM WŁADYSŁAWA!

    JAK TO MÓWIŁ PAN KONONOWICZ NIE BĘDZIE DLA NICH NICZEGO.
    BAJ, BAJ CIEPŁE POSADKI, PEŁNE PORTFELE I NISKOOPROCENTOWANE POZYCZKI.
    DO WIDZENIA SŁUŻBOWE LIMUZYNY, "GORYLE", WYWIADY TELEWIZYJNE I TYM PODOBNE BAJERY.
    WYLĄDUJECIE NA ŚMIETNIKU HISTORII!

    Odpowiedz
  • henryk(2008-12-18 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego oszukuje się polaków,ż młodzi pracują na emerytury nas starszych.niechaj państwo zwróci mi moje składki emerytalne od 1999 roku i kapitałpoczątkowy to ja sobie już w życiu świetnie poradzę.tracę własnie prawo do pomostówki w myślustawy rządowej.jakie to wszystko jest nieuczciwe i żałosne.

    Odpowiedz
  • władysław,już emeryt(2008-12-18 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    partie polityczne,które odrzucą wetoprezydenta w sprawie pomostówek nie mają szans w zbliżających się wyborach do europarlamentu,dosejmu i senatu a także prezydenckich.takie jest myślenie polaków.polaków nikt już nie oszuka w kampaniach przedwyborczych.

    Odpowiedz
  • robol(2008-12-18 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Polska robi się krajem arabskim bo 40letni męszczyżni z służb mundurowych będą na emeryturach akraj będą ratowały kobiety pracując do 65 lat piękną perspektywę szykuje Słońce Peru

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-18 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elryszarda jeszcze!

    Oczywiście Lidia Staroń z PO - To jej zasługa, to rozdawnictwo mieszkań

    Odpowiedz
  • Zofia(2008-12-18 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Do Elryszarda!

    trochę jesteś młody człowieku - przybudówko PO niedoinformowany.
    jeśli chodzi o rozdawnictwo mieszkań, to za tym optowala poslanka Lidia Staroń z Olsztyna.
    A dyrdymały opowiada Twój idol - Słoneczko Peru!

    Odpowiedz
  • elaryszard(2008-12-18 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Zosiu, na czym polega obrona szarego człowieka przez PiS ? Na przedłużeniu o jeden rok prawa do emerytur pomostowych ? Czy może na bezprawnym rozdawaniu mieszkań spółdzielczych za złotówkę ? Napisz ! Ja rozumiem, że masz na myśli dobre intencje, zapowiedzi, obietnice i takie tam dyrdymały w postaci np. wiaduktu przez Rospudę - te bez wątpienia są chwalebne i ze wszech miar godne przyklaśnięcia. Tyle tylko, że po drugiej stronie jest to samo (no może bez tego wiaduktu).

    Odpowiedz
  • Karol(2008-12-18 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby nie wiem jak kłamali i nakrecali młodych przeciwko starszym, przyjdzie chwila kiedy PO pęknie jak bańka mydlana.
    Wszystko ma swoje granice!

    Grabcie teraz co się da, bo juz niedługo nie będziecie przy żłobie!

    Odpowiedz