ZNP: nie składajcie na "ołtarzu konfliktu" świadczeń nauczycieli

17.12.2008, 12:43; Aktualizacja: 17.12.2008, 13:48

O nieskładanie "na ołtarzu konfliktu" projektu ustawy o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli oraz przyjęcie przez parlament "w tej czy innej formie" treści w nim zawartych - zaapelował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz dziś podczas konferencji prasowej w Poznaniu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • morin(2008-12-17 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Broniarz PO stoi "otworem" - od prawdziwych nauczycieli won

    Odpowiedz
  • UCZEŃ(2008-12-17 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    NAUCZYCIELE MYŚLĄ TYLKO O SOBIE !!! DOBRZE IM TAK !!!NAJWYŻSZY CZAS SKOŃCZYĆ Z TYMI PRZYWILEJAMI !!!ROZWYDRZYŁA ICH KOMUNA!!!iNNI DUŻO CIĘŻEJ I DŁUŻEJ PRACUJĄCY ICH NIE OBCHODZĄ, ABY ONI MOGLI DALEJ KORZYSTAĆ Z NIENALEŻNYCH PRZYWILEJÓW.SPISKOWALI POZA SOLIDARNOŚCIĄ I DOSTALI PO GARBIE!!!

    Odpowiedz
  • Kruk(2008-12-17 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Cz ty wredny prezesie cwaniaku upierasz się,że nauczyciele mają dostać skandaliczne świadczenie kompensacyjne-działasz na szkodę nauczycieli?

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2008-12-17 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    pomostówki - pogrzebały ZNP.

    Odpowiedz
  • TW(2008-12-17 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    TO ZAPELUJ DO NAPIERALSKIEGO - CYNIKA NAPIERALSKIEGO !!!

    Odpowiedz
  • krolik(2008-12-17 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    żenada

    Odpowiedz
  • Wszyscy albo nikt(2008-12-17 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dawać zdanych dodatkowych przywilejów nauczycielom.
    Po cichu i za plecami związków zawodowych załatwiają sobie przywileje kosztem innych pracowników, tak postępują tylko zwykłe kanalie i szuje.
    SLD nie ulegać szantażom i olejcie tych nauczycieli i poprzyjcie weto prezytenta

    Odpowiedz
  • oburzona(2008-12-17 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    I dobrze,że tak się stało to świadczenie kompensacyjne czy przejściowe to 80 % emerytury pomostowej czyli 40-600 zł/mc,nie chcemy takiej jałmużny i zakaz pracy dalszej w zawodzie won z takim ochłapem.ZNP - przepadł,a wczoraj zablokował swoją stronę ,bo nie lubi się słuchać prawdy i argumentów,wstyd P.Broniarz sprzedał pan Polskich nauczycieli jak judasz za marne srebrniki.Hańba.

    Odpowiedz
  • Żadnych wyjątków(2008-12-17 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie robiz zadnych wyjatków dla nauczycieli bo bedzie kolejna uprzwiliowana kasta nierobów i darmozjadów. Juz mamy KRUS, Policje, Wojsko i Posłów, a tym co ciezko tyrają i im sie faktycznie nalezy to nc nie dostają. ZAŁOSNE to nasze społeczeństwo co wierzy we wszystko co im propaganda powie.

    Odpowiedz
  • mottel(2008-12-17 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Zamilcz Broniarzu bo hańbisz związek. Za miejsce do Europarlamentu jest on gotowy zrobić wszystko. Wystarczy przeczytać wypowiedzi nauczycieli na stronie Głosu Nauczycielskiego.

    Odpowiedz
  • Prymus(2008-12-17 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,nauczyciele to,,nieroby":
    -klasówki sprawdzają za nich krasnoludki, matury próbne-roboty,a wypracowania domowe- same się poprawiają,
    - teksty na klasówki zapewne kserują i układaja rodzice uczniów.
    A kto prowadzi lekcje w ,,bardzo grzecznych "klasach?Kto za darmo prowadzi kólka ,np języka angielskiego?Kto uczestniczy w spotkanich z rodzicami
    i w posiedzeniach rad pedagogicznych?
    Czyżby ,,darmozjady"?

    Odpowiedz
  • rak(2008-12-17 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    nie rozumiem dlaczego krawcowa i murarz mają pracować na emeryturę nauczyciela i co takiego uciężliwego jest w pracy kolejaży

    Odpowiedz
  • naucz. , 29 lat pracy(2008-12-17 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do "pseudo-ucznia 7". Ja jestem nauczycielem z 29 letnim stażem. W przyszłym roku powinienem odejść na pełną emeryturę. Ale PO złamało jednostronnie prawo - mam na piśmie zapis o emeryturze po 30-latach pracy , jeszcze z lat 70-tych. Nie chcę jałmużny. Nagle wydłuża mi się lata pracy o kolejne 6 lat. Dlatego chciałbym aby Lewica poparła veto pana Prezydenta. Niech w przyszłym roku zostaną opracowane uczciwe kryteria dla wszystkich. I faktycznie niech decyduje staż - np 30 - 35 lat K , 35-40 lat M

    Odpowiedz
  • humanista(2008-12-17 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe, jakie będą tabele nowych wynagrodzeń nauczycieli od 2009 r, ile tej podwyżki dostniemy, pzecież to My wyhowujemy i kształtujemy "przyszłość narodu".

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-17 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Rak,dlatego,że nie zostaje się ani krawcową,ani murarzem po przedszkolu.Po szkole się zostaje,bezpłatnej.

    Odpowiedz
  • kropka(2008-12-17 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Broniarz cynik, wygodny rządowi, szkodliwy nauczycielom

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-12-17 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Broniarz, chyba pan nie wie co podpisał. Nauczyciele i tak będą zmuszeni pracować do wieku 60/65 lat z konieczności finansowej. Z tej jałmużny, którą pan załatwił dla nich 600-700 złotych nie da się żyć. Niech pan sobie takie pieniądze przydzieli i spróbuje za nie żyć. Powodzenia. Pan Tusk czeka na takich naiwniaków.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-17 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie te konta indywidualne,emerytalne?Właśnie na TVN24 pan z PO powiedział u Olejnik,że składki od pracowników,które wpłynęły 10 jakiegoś miesiąca,12 już idą na konto emeryta bieżącego!Taki jest ZUS ,jego konta i kapitały początkowe!

    Odpowiedz
  • maro(2008-12-17 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Hańba dla Broniarza. Odwołać cały zarząd ZNP.

    Odpowiedz
  • Broniarz, odejdź z ZNP!(2008-12-17 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jesteś godny reprezentować nauczycieli. To co ustaliłeś z rządem to wstyd i upokorzenie. Z czego jesteś taki dumny? Wstydź się, człowieku.

    Odpowiedz