statystyki

Będą zmiany w stażach dla bezrobotnych

autor: Michalina Topolewska16.01.2017, 08:00; Aktualizacja: 16.01.2017, 08:05

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) rozważa wprowadzenie wymogu zatrudnienia po odbyciu stażu. Niewykluczone są też ograniczenia w liczbie lub częstotliwości korzystania ze stażu przez jedną osobę.

Tak wynika z odpowiedzi resortu na petycję nr 63 zawierającą postulaty zmian w przepisach ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 645 ze zm.) w zakresie zasad organizowania staży dla bezrobotnych. Jej autor argumentuje potrzebę ich wprowadzenia tym, że dotychczas obowiązujące regulacje wbrew swoim założeniom nie służą nabywaniu praktycznych umiejętności przez osoby bezrobotne, ale prowadzą do ich wykorzystywania jako taniej siły roboczej. Aby temu zapobiegać, w petycji znalazła się m.in. propozycja wprowadzenia wymogu zatrudnienia po zakończeniu stażu – na okres wynoszący co najmniej połowę jego trwania. Obecnie podjęcie takiego zobowiązania po stronie pracodawcy ma charakter dobrowolny.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane