Co czwarty emeryt mundurowy nie ma 40 lat

autor: Bożena Wiktorowska, Artur Radwan, Bartosz Marczuk17.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 18.12.2008, 16:10

Armia szuka nowych żołnierzy, tymczasem co szósty wojskowy odchodzący na emeryturę robi to po 15 latach służby. Zaledwie jeden na czterech policjantów odchodzi na emeryturę po 25 latach służby, reszta robi to wcześniej. W ubiegłym roku co piąty policjant i co trzeci żołnierz odchodzący na emeryturę nie miał ukończonych 40 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (166)

  • No i tu mamy najwięcej młodych emerytów!!!(2008-12-17 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Więc niech nasi politycy nie robią ludziom wody z mózgu wrzucając wszystkich emerytów do jednego kotła!!!
    Pomostówki koniecznie trzeba zabrać mundurowym a zobaczycie, jak podniesie się wiek pozostałych emerytów!

    Odpowiedz
  • dziejowa sprawiedliwość(2008-12-17 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do roboty - skończyć z przywilejami rodem z głębokiego PRLu ... i wtedy będzie kasa dla nauczycieli, górników czy kto tam co jeszcze chce ... znam i takich co mają po 35 lat i są emerytami ...

    a że ichnie związki zapłaczą, niech płaczą, uznać protest za zdradę państwa i wypad ze służby - przeliczyć latka na zusowski czas pracy i witamy w systemie ZUS :D 60/65 (póki co ... bo planują podwyższyć)

    Odpowiedz
  • Jasiu(2008-12-17 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo policyjne - dużo mundurowych. Trza teraz na nich płacić. Wszyscy są równi przecież.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-12-17 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie red. Bartosz Marczuk i spółka napisali obiektywny tekst o problemie młodych emerytów! Adam Kłykow

    Odpowiedz
  • DS(2008-12-17 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Średnia wysokość emerytury dla policjanta, który przepracował 15 lat, wynosi 2276 zł- kto to obliczył ! to BZDURA

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomina autor że tzw.przywileje były jedna z zachęt wstępowania do armii przy niskich pensjach, dzisiaj to ulega zmianie pensje rosną ale czy na tyle aby "zapewnić ludzi armii" ? Nie wiem, wiem jedno gdyby nie 'przywilej emerytalny" chyba jednak nie wstąpiłbym do armii 25 lat temu

    Odpowiedz
  • wkurzony(2008-12-17 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    To jest dalej PRL. Mój ojciec 40 lat pracował w przemyśle ciężkim. Po 40 latach pracy to "sprawiedliwe" państwo dało mu 1100 zł emerytury. Akurat tyle, żeby miał wybór albo leki albo jedzenie. Tacy jak on wypracowywali dochód tego państwa. A kto dostaje horendalnie wysokie emerytury? Otóż ci, którzy bronią władzy przed tymi, którzy upominają się o swoje tylko mają dobre emerytury. Zobaczcie jak policja ciągnęła za włosy pielęgniarki, które chciały upomnieć się o wyższe pensje. No to za taką przysługę rząd się musi rewanżować. Pytanie jedynie dlaczego my mamy na to robić?

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Autor nierzetelnie przedstawił tzw. "problem dorabiania do emerytury" proszę sprawdzić w najbliższym Wojskowym Biurze Emerytalnym!

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    można dzisiaj zmienić te krytykowane przez Was zasady jest tylko jeden malutki problem : duża część zołnierzy i policjantów odejdzie a brakuje kilka tysięcy policjantów i 20-30 tyś. żołnierzy

    Odpowiedz
  • mundur nie hańbi(2008-12-17 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    czy ktoś zabronił wam nając się za psa (żołnierza czy policjanta) - nie no to czemu teraz jęczycie. Ja sie nająłem mam miche i bude a wy jak wilki wolni i to co upolujecie to wasze. Jesteście żałośni

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Emerytowany policjant i żołnierz mogą podjąć dodatkową pracę. Jeśli ich dodatkowy dochód przekroczy 130 proc. średniej płacy, jego emerytura ulega zmniejszeniu maksymalnie o 25 proc. Nie ulega wtedy, jak świadczenia w ZUS, całkowitemu zawieszeniu"

    Ren cytat to KŁAMSTWO BO PO PRZEKROCZENIU 70% SŁOWNIE :SIEDEMDZIESIĘCIU PROCENT ULEGA EMERYTURA LUB RENTA ZMNIEJSZENIU. dlaczego autorzy kłamią?

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    nr 10 anonimowo ubliżać to żałosne. Jesteś tchórzem

    Odpowiedz
  • paweł(2008-12-17 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Oficer a ty to co piszesz jawnie? patrz na siebie, czemu nie podpiszesz się

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ale nie ubliżam chyba nikomu.Prawda?Jeśli chcesz abym Ci się przedstawił napisz podaj email.

    Odpowiedz
  • R(2008-12-17 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury, bzdury. bzdury. Tendencyjny artykuł. W skrócie:
    1. Dorabianie po 15 latach jest ograniczone.
    2. Wartości przeciętnych emerytur po 15 latach wzięte z księżyca lub przed odliczeniem podatku.

    Odpowiedz
  • ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ GRANICZNĄ(2008-12-17 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyna niezweryfikowana służba. Działająca jako przystań dla "swoich"

    Odpowiedz
  • Oficer(2008-12-17 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Żołnierz jest dyspozycyjny. Proponuje autorom artykułu przejażdzkę do Orzysza, Braniewa, Bemowa, Żagania, Sulechowa i setek innych miejscowości gdzie służba "rzuciła żołnierzy" tam dopiero kokosy dorabiają.Ich los wygląda jak tych z PGR-ów

    Odpowiedz
  • prawnik(2008-12-17 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Może już czas na reformę rolników i emerytury z KRUS widać rząd celowo robi zamieszanie aby nie tykać Panów z zieloną koniczynką. Dla słabo znających temat KRUS pochłania więcej niż emerytury mundurowych i pomostówki.

    Odpowiedz
  • bob(2008-12-17 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwosci na tym swiecie nie ma, ale przynajmniej starajmy sie zblizac do niej. Czas juz skonczyc z tymi przywilejami rodem z PRL. Popieram wszystkich, którzy wyprostuja ten bałagan

    Odpowiedz