Posłowie chcą przyznać sobie prawo do wypłat emerytur z wsteczną datą

autor: Bożena Wiktorowska16.12.2008, 11:17; Aktualizacja: 16.12.2008, 21:20

Zmiana prawa - Posłowie i senatorowie będą mogli równocześnie otrzymywać emeryturę lub rentę oraz uposażenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (49)

  • Jacek(2008-12-17 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wybieracie takich ćwokow drodzy rodacy to tak macie .Emerytury sb-ków, WRON, nauczycieli czy tez innych to tylko zasłona.Więc dalej walczcie dla nich i ich wspierajcie -tak duzo Wam dali tej "Wolności"

    Odpowiedz
  • krytyk(2008-12-17 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    dosyć tej bezczelności, przecież mogą otworzyć swoją firmę, to takie proste jak sami mówią, dosyć pazerności, sadząc po ich kwalifikacjach zawsze mogą sprzątać i ulice zamiatać, jak z mózgu nie potrafią korzystać to pozostają raczki.

    Odpowiedz
  • olo(2008-12-17 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 33
    PO co ludzie wybierają takich starych posłów, co myślą nogami zamiast głową

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-17 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dodam jeszcze, że pisałam do starszego posła pismo w sprawie emerytur, a dostałam odpowiedź taką, jakby nie zrozumiał o czym piszę.

    Odpowiedz
  • AC(2008-12-17 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien być zapis, że posłem może być osoba do ukończenia 65 roku życia, a potem, niech się nie stresują, tylko korzystają z wypracowanej emerytury. Tylko wtedy nie na wiele pewnie mogliby sobie pozwolić.

    Odpowiedz
  • gnom(2008-12-17 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tych co się podpisali i im podobnych na śmietnik historii koryciarzy.

    Odpowiedz
  • Bary(2008-12-17 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda ,nigdy więcej głosowań na starych posłów.Zwłaszcza SLDi PSL

    Odpowiedz
  • Anka(2008-12-17 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani, jak czytam co te darmozjady wyprawiają w tym parlamencie, to od razu przypomina mi się film "Folwark zwierzęcy" - sa równi i równiejsi !. Ten film powinni pokazywać w Polsce na okrągło. Polecam go w szczególności młodym, może zmieniliby poglądy w wielu sprawach. Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2008-12-17 07:29) Zgłoś naruszenie 00

    Tych Posłów z listy więcej nie wybierać,a głosowac na młodych

    Odpowiedz
  • pippi(2008-12-17 06:22) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem wprost bo aż cisnie żeby tym łobuzom wygarnąć!! Siedzą przy KORYCIE te OSŁY posły biorą taaaką kasę i mają czelnosc żądac!!! teraz czas na RADNYCH! a co oni nie mogą ! Stare WYGI nie predko dopuszczą MŁODYCH do koryta zapomnij ! nikt nie wie że wiek od 40do50lat to największy % Umieralnosci ludzi w Polsce,kto dożyje tych emerytur?!!! ilu to dotyczy,a jesli facet dożyje 60ki,to jak długo nacieszy sie tą emeryturą!!śmieszne ale prawdziwe.

    Odpowiedz
  • gosć 1(2008-12-17 06:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak oni to robią . Mają czas by sprawować funkcje posła, lub ministra. Jednocześnie zajmują się pracą na roli lub w biznesie ( oczywiście mam na myśli z hektarami). Być rolnikiem to praca na okrągło, wiosna, lato, jesień , odpocząć można w zimie.
    Taki Pan Minister Pawlak zajmujący się problemami gosdpodarki w Polsce w Kwadransie po Ósmej skomentował, że politycy nie są zainteresowani przejściem na emerytury , bo ich nikt nie zastąpi.A więc młodzi nie mają szans.
    Zajmując tyle etatów nie da się pogodzić wszystkiego , a społeczeństwo oczekuje efektów, a nie haseł.
    W pierwszej kolejności w Sejmie powinni sie zając najpierw sobą , kto powinien ubiegać się o mandat posła , senatora i osób do sprawowania zaszczytnych stanowisk w kraju .
    Nie powinno mieć miejsca tak jak obecnie jest ( sprawowanie wszystkich możliwych funkcji za pieniądze) albo jesteś rolnikiem , albo posłem.
    Jak masz wiek emerytalny i chcesz być politykiem to za darmo, społecznie można wiele z działać .

    Odpowiedz
  • Młooody(2008-12-17 01:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do 36: jak na razie nie odważyli się nawet podpisać pod projektem, myślisz że się odważą poprzeć go w głosowaniu? Lista posłów, którzy głosowali "za" też się pewnie ukaże...

    Odpowiedz
  • oszukana(2008-12-17 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    widziały gały kogo wybierały? a co myśleliście że po to kandydował jeden z drugim aby spełnić obiecanki przedwyborcze albo że chce służyć ludziom?
    Od koryta ciężko jest oderwać ...zawsze można jakiś kąsek chapnąć dla siebie.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-16 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    młody80 - nie wiem, dlaczego tak się podniecasz barwami klubowymi. Zapewniam Cię,że Ci twoi bogowie z PO są całym sercem za tą propozycją i zapewnetylko ich wrodzona nieśmiałość sprawiła, ze nie ma ich jeszcze na tej liście. Ale oni to POprą - zakład?

    Odpowiedz
  • młody80(2008-12-16 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Z PO tylko jakaś głupiutka kobitka i zulu gula ross buahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a SLD w zdecydowanej większości ,jak za dawnych peerelowskich lat przywileje emerytalne dla swoich

    Odpowiedz
  • Polak(2008-12-16 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ten sejm to jest ****** z patatajnią. Rozgonić ich w ******

    Odpowiedz
  • HL(2008-12-16 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Oto lista posłów, którzy podpisali się pod tym bublem:
    Romuald Ajchler - SLD, wiek: 59
    Leszek Aleksandrzak - SLD, wiek: 50
    Anna Bańkowska - SLD, wiek: 62
    Henryk Gołębiewski - SLD, wiek: 66
    Ryszard Kalisz - SLD, wiek: 51
    Jan Kochanowski - SLD, wiek: 59
    Krystyna Łybacka - SLD, wiek: 62
    Wacław Martyniuk - SLD, wiek: 59
    Maria Nowak - PiS, wiek: 58
    Stanisław Olas - PSL, wiek: 71
    Mirosław Pawlak - PSL, wiek: 66
    Danuta Pietraszewska - PO, wiek: 61
    Stanisława Prządka - SLD, wiek: 65
    Józef Racki - PSL, wiek: 65
    Tadeusz Ross - PO, wiek: 70
    Stanisław Rydzoń - SLD, wiek: 58
    Izabella Sierakowska - SdPL, wiek: 62
    Tadeusz Sławecki - PSL, wiek: 51
    Stanisław Stec - SLD, wiek: 67
    Tadeusz Tomaszewski - SLD, wiek: 49
    Józef Zych - PSL, wiek: 70

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-16 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    A emerytom i rencistom wielkodusznie pozwalają dorobić całe 22,4 PLN (słownie: dwadzieścia dwa złote, czterdzieści groszy) więcej. Szukam adekwatnego, parlamentarnego słowa na określenie powyższego i ... nie znajduję.

    Odpowiedz
  • szs(2008-12-16 20:43) Zgłoś naruszenie 00

    Brak słów!!!. Premierze czy Pan upadł na główkę z całą swoją ekipą. To pracownik ma pracować 50 lat, a Wy co z innej Gliny???.

    Odpowiedz
  • galia(2008-12-16 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkim Po-osłom poprzewracało się już w głowach z tego dobrobytu!!! Mają mnóstwo przywilejów, o których zwykły obywatel tego kraju może tylko pomarzyć, a jeszcze im mało!!! Wstyd!!!

    Odpowiedz