Emeryci i renciści dorobią więcej

autor: Bożena Wiktorowska16.12.2008, 03:00; Aktualizacja: 16.12.2008, 10:39

O 22,4 zł wzrasta w grudniu kwota graniczna powodująca, że ZUS zawiesza świadczenia dorabiających emerytów i rencistów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • marta(2009-11-19 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam się w dwóch zakładach pracy nie zostałam przyjęta tylko dlatego że pracowały tam tak zwane dorabiające emerytki i rencistki na których jak to mówią właściciele mają największy zysk pracują nawet po 10 godzin biorą czyste jak to się mówi pieniądze w kopertę i to nie małe bo nawet do 2000 tys więc poco płacić podatek od młodej matki 2 dzieci jak to samo zrobią rencistki i emerytki ten problem pewnie zna dużo więcej młodszych kobiet

    Odpowiedz
  • nn(2009-02-16 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy powinni pracowac minimum do 60 i 65 lat.Następnie emerytura i żadnego dorabiania.

    Odpowiedz
  • Asia(2009-02-02 21:48) Zgłoś naruszenie 00

    czyli emeryci nie głosują na osobę, która to zawetowała prawda Irek?

    Odpowiedz
  • przyszly wisielec(2009-01-17 04:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie-dostalem 7 zl podwyzki na rencie chyba kupie sobie sznur,moze mi wystarczy???

    Odpowiedz
  • Trybunał(2009-01-15 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    11. Poszkodowani. Ustawa z dnia 30 pazdziernika 2002 z rownala choroby zawodowe i wypadki przy pracy z innymi swiadczeniami. Poslowie za rzadów SLD zlamali Konstytucje R.P. Art. 2. Prawo nabyte powinno byc szanowane bez wzgledu kto rzadzi. Po kazdych wyborach czesto psuje sie Ustawy i zmienia sie na niekorzysc ludzi. Ustawa ta powinna byc zawetowana przez Prezydenta a jesli nie to powinna byc zaskarżona do Trybunalu Konstytucyjnego przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Psujoci powinni byc juz nigdy posłami i senatorami. Moze teraz poslowie SLD ubija interez z PO?

    Odpowiedz
  • nie starcza od wypłaty do wypłaty(2008-12-20 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czy może mi ktoś odpowiedzieć ile kwotowo mogę dorobić jezeli moja renta socjalna wraz zasiłkiem wynosi 630złnetto? Proszę nie pisać ze w artykule pisze ile procent. Proszę napisac ile moge dorobic kwotowo bo niektórzy moi znajomi mówią że renta jest wliczana w dochód i mogę dorobić jedynie 200zł netto a niektorzy ze 1000zl.

    Odpowiedz
  • rencista(2008-12-19 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Niepełnosprawni nie pojechali do Warszawy protestować więc ustawa nie przeszła.A nie pojechali bo ich nie stać. Pomostówki przeszły bo była rozróba. A pan Prezydent ma niepełnosprawnych gdzieś.On ma za co żyć i nie martwi się że mu zabraknie na chleb.Tylko poco robią ludziom nadzieje.

    Odpowiedz
  • emeryt-wf.(2008-12-19 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    to bzdurne że jestem emerytem mam 50 lat i państwo nie daje mi dorobić ile chcę ,to państwo swoimi przepisami wysłało mnie na emeryturę ,doło nędzne grosze a teraz nie moge legalnie dorobić ,jestem zmuszony kombinować a chciałbym legalnie pracować i odprowadzać składkę do zus , gdyby wszyscy legalnie pracowali i płacili by składkę do zus była by z tego niezła góra pieniędzy
    kto tym wszystkim żądzi!!!

    Odpowiedz
  • filologii(2008-12-18 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Co do znoszenia limitów - o czymkolwiek była mowa, to jestem niemal pewna, że w każdym przypadku chodziło o likwidację limitów wynagrodzeń prezesów w spólkach skarbu państwa:))))))))))

    Odpowiedz
  • Roman(2008-12-18 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    A od stycznia 2009 obecano likwidację limitów. Czy wszystko w tym kraju ma się kończyć na obecankach. DZIĘKUJĘ!!!

    Odpowiedz
  • ola(2008-12-18 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby tak zabrać rente każdemu renciście co pracuje to dopiero by się okazało ile mamy osób uprawnionych do tego świadczenia.bo nie sądze aby ktoś zdrowy wolał 600 zł rente niż prace .

    Odpowiedz
  • ola(2008-12-18 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    jak to rencista może dorobić? skoro jest osobą całkowicie niezdolną do pracy chyba że mówimy o tych naciąganych rentach .o oszustach z krusu co załatwili sobie rencinki i pracują za granicą albo nadal we własnym gospodarstwie.co prace na wsi znają z telewizji.tymi osobami nikt się nie interesuje.prawdziwemu renciście i owszem się należy tak też emerytom .pewnie dostali by wieksze podwyżki gdyby nie wyłudzano tyle rent.wkońcu to znaszych kieszeni są utrzymywani pseudo renciści . a co rząd robi wtym kierunku ? nic

    Odpowiedz
  • filologini(2008-12-16 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Boże, jak jeszcze można upodlić starszych ludzi w tym kraju? Do tej swojej nędznej pseudoemerytury czy renty mogą dorobić o całe (!) 22,40PLN więcej... A jaki szum wokół tej kwoty. Nie do wiary. I w kółko ta sama bajka o pustej kasie państwa. Rządzą nami psychopaci.

    Odpowiedz
  • Koliberek(2008-12-16 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13
    Masz rację rencista jest chory i nie powinien pracować. Podwyż Mu rentę żeby żył godnie i żeby Mu starczyło na leki. Proste.

    Odpowiedz
  • Też Polak(2008-12-16 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    do Polaka - po pierwsze to oddam Ci swoją rentę 600 zł., a Ty mi w zamian daj swoje zdrowie,ciekawe jak byś żył, wiec nie zabieraj głosu w sprawie , która Cie nie dotyczy, a po drugie naucz się ortografii.

    Odpowiedz
  • POLAK(2008-12-16 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    CO TO ZA Rząd , "Ręcista to chory czlowiek" dlaczego ma pracowac to jest chory system i ZUS a tagże ten rząd...

    Odpowiedz
  • Longin(2008-12-16 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wkurza mnie znowu Sonda na tej stronie dot. czy mundurowi powinni miec prawo do emerytury po 15 latach służby.Zgadzam sie na tak pod warunkiem że dot. to funkcjonariuszy ulicy np.dzielnicowi itp. Nie zgadzam sie na komendantów począwszy od komisariatów po Komendy Wojewódzkie , główne itd.Pracuja jak urzędnicy biur.

    Odpowiedz
  • Longin(2008-12-16 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    renciści socjalni to nie tylko grupa osób nepełnosprawnych. Sporo tam nierobów i symulantów np alkoholików i innego elementu.. Jak zwykle wszystko w jednym worku.

    Odpowiedz
  • rencista(2008-12-16 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    22,4 zł wsadźcie je sobie do du py

    Odpowiedz
  • Irek(2008-12-16 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Marku, to był błąd Gazety Prawnej.. tak miało być gdyby ustawa nie została zawetowana przez Lecha Kaczyńskiego.. veto było 29 listopada.

    Odpowiedz