Prezydent zawetował ustawę o pomostówkach; Fedak: bardzo źle się stało

15.12.2008, 18:03; Aktualizacja: 17.12.2008, 07:42

Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę o emeryturach pomostowych uznając ją za niesprawiedliwą. Natomiast ustawę o emeryturach kapitałowych, jak powiedział "z zastrzeżeniami",  podpisał. Reakcja rządu na decyzję prezydenta o emeryturach pomostowych komentuje dla GP minister pracy Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (191)

  • DD(2008-12-16 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wiwat Prezydent.

    Odpowiedz
  • Brawo Kaczyńscy i Napielalski (Kolaicjanci)(2008-12-16 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wspaniale, że Kaczyńscy wraz z Napieralskim ze strachu przed socjalistyczmymi zwiazkowcami odrzucaja ustawę o pomostówkach. Koniec z niesłuszmymi przywilejami. Przedłużaniu przywilejów przeciwni są też eksperci. - Wszyscy podatnicy musieliby za to zapłacić w przyszłym roku dodatkowe 2 mld zł, a w ciągu pięciu lat ponad 12 mld zł - wyliczył Jeremi Mordasewicz z PKPP Lewiatan. To według Mordasewicza może spowodować, że państwa nie będzie stać na wypłatę Polakom emerytur i rent. ZUS już ma wielką dziurę w budżecie. Na wypłaty w ciągu pięciu lat zabraknie mu 150 mld zł.

    Odpowiedz
  • Zadowolony(2008-12-15 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, nie chcielibyście iść na pomostówkę za 700 zł, a na rękę to było byłym posłom Klubu Lewych Dochodów.

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2008-12-15 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie Mądry gest z Vetem. Tylko co dalej, nigdzie ani słowa na temat uprawnien do emerytury po 35/40 latach pracy bez względu na wiek. Niech Chlebowski nie opowiada młodym, że będą na nas pracować, nam przez te lata ściągają składki, niech młodzi się boją czy oni odłożą. KRUSU nie ruszą, Mundurowych nie ruszą więc najlepiej bezpronnym robotnikiem manipulować. Wstyd największy nas tak upakarzać. Pracownik /kobiety/ po 30-35 latach pracy powinny mieć zagwarantowaną możliwość przejścia na emeryturę - przecież pracujemy na 2 etatach, męższczyźni po 40 latach. Gdyby nasi mężowie mieli pensje naszych rządzących to nie jedna z nas zajęłby się domem, dziecmi i nie musiała nocy zaciągać aby z wszystkim się uporać. Wstyd Pani Minister, że nad tym bublem pracowaliście 10 lat - TEMPO - Gratuluje Biednym zabrać - bogatemu DAĆ

    Odpowiedz
  • Brawo Panie Prezydencie!(2008-12-15 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Co prawda według Chlebowskiego teraz kury przestaną się nieść, słońce nie wzejdzie a mrok nastanie nad Najjaśniejszą - to mimo to BRAWO PANIE PREZYDENCIE

    Odpowiedz
  • 55(2008-12-15 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    No i co wszyscy znawcy tematu ha ha

    Zgodnie z tym, co ćwierkały wróble sejm przedłuży obowiązującą ustawę emerytalną o kolejny rok

    I to jedyne słuszne i sprawiedliwe rozwiązanie

    Emerytura za staż pracy 30 /K / 35 /M / wg równych dla wszystkich zasad

    Związki Zawodowe Dziękuje

    BRAWO PANIE PREYZDENCIE

    TAK TRZYMAĆ

    I to wg ciebie jest sprawiedliwe???
    myśle że dla ciebie...bo dla mnie rocznik 55 już nie! !!!

    Odpowiedz
  • pekka(2008-12-15 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chodzi o nauczycieli,to oni dostaną teraz specjalną ustawę,że jeśli ukończą 55 lat,a nie tak jak było 48 lat.I wiek będzie im podwyższany co rok o ileś tam.Więc nawet gdyby prezydent zawetował ustawę o nauczycielach to pewnie odrzucą weto bo PO PSL SLD będą głosowali za.

    Odpowiedz
  • Karen(2008-12-15 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    4x X:chcemy?A jak w tym wieku zredukują nas,to nikt nie zgorszy się,że taki "młody" a już na zasiłek?pod most?Od 1.01.2009 nie będzie emerytur pomostowych,tyle to znaczy.A "będzie na nas robił"ten,na czyjego dziadka,babkę,matkę i ojca my robimy!To dług.A poważnie:zaróbcie na siebie Młodzi,abyśmy nie musieli zarabiać na wasze zasiłki.Bo na moje stanowisko jeszcze przez 10 lat nikt się nie dostanie.Narazie to młodzi bezrobotni żyją z emerytur babć i dziadków.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-12-15 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    No i co wszyscy znawcy tematu ha ha

    Zgodnie z tym, co ćwierkały wróble sejm przedłuży obowiązującą ustawę emerytalną o kolejny rok

    I to jedyne słuszne i sprawiedliwe rozwiązanie

    Emerytura za staż pracy 30 /K / 35 /M / wg równych dla wszystkich zasad

    Związki Zawodowe Dziękuje

    BRAWO PANIE PREYZDENCIE

    TAK TRZYMAĆ

    Odpowiedz
  • :-((2008-12-15 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do XXXX Post 25

    Młody 55 lat Kobieta, ale staż pracy 25 lat

    60 lat mężczyzna, ale staż pracy 30 lat

    POPRACUJ TYLE A PÓŹNIEJ ZABIERAJ GŁOS

    Odpowiedz
  • HL(2008-12-15 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do 31: akurat, niczego nie przedłuży, bo jest już za późno. I czytanie, II czytanie, III czytanie, Senat, Prezydent - tego się nie da zrobić w 2 tygodnie, a jeszcze przecież święta po drodze.

    Ale jaja. W życiu bym się nie spodziewał. W zasadzie teraz PO, powinna powiedzieć "sprawdzam" i zagłosować przeciwko odrzuceniu weta - będzie jeszcze o 250.000 mniej uprawnionych do pomostówek, a cała polityczna wina spadnie na kaczora.

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    I ktoś wiele lat tam przepracował,przemarnował 2/3 życia!To betka?=widocznie zdaniem kolejnych rządów jak komuś spier...tyle życia,to można mu resztę też spiep...Dlatego mając pracę oglądajcie romanse,pozorujcie,aby tego wogóle dożyć.Bo co kilka lat będą przedłużać lata odejścia,nie ma wątpliwości!

    Odpowiedz
  • Obserwator(2008-12-15 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Do 55 post 35

    Czy sprawiedliwe OCZYWIŚCIE

    Popracuj minimum 35 lat i też ma szanse

    Głowa do góry

    Ha ha

    Odpowiedz
  • Ted(2008-12-15 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Będzie sprawiedliwie.Nikt,zgodnie z wolą Prezydenta ,nie pójdzie na wcześniejsza emeryturę!

    Odpowiedz
  • sprawiedliwa(2008-12-15 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    b.dobrze - zobaczymy jak lewica zaglosuje - Napieralski obiecal protestujacym ze poprze veto a dzisiaj Chlebowski pieprzy ze lewica pomoze odrzucic veto.Te zlamance, zaklamance.
    Chlebowski gada od rzeczy ze wszyscy robia na nas, tych ktorzy pojda na wczesn.emeryture. A my po 35, 40 lat to na kogo pracowalismy, na tych ******* co sa teraz przy rzadzie, rudych popaprancow.
    Uwazana jestem za kulturalna osobe, ale juz naprawde nie wytrzymuje, przepraszam za brzydkie slowa, ale sa one naprawde na miejscu.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-15 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    I dostaną ci,którzy nabędą uprawnień do końca tego roku,a więc i ci nauczyciele,co odejdą na starych zasadach.Aby przed 60 rokiem życia złożyli wnioski.

    Odpowiedz
  • ja się ciesze(2008-12-15 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    mimo ze nie mam 30 lat. dzis górnicy, hutnicy itp, a za lat 10-15 beda kazac mi pracowac do 80 roku zycia. absurd

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-15 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,słyszałam te słowa prezydenta.Wsadził nas do wspólnego kotła z profesorami wyższych uczelni.Poza tym akurat Chlebowski mówi teraz,że dla nauczycieli bez zmian,pomostówki i ich weto nie dotyczy,bo dla nich specjalne oferty.Czyli,że veto nas,nauczycieli nie dotyczy.

    Odpowiedz
  • DO WSZYSTKICH NIEKUMATYCH TREPOW(2008-12-15 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    31 GRUDNIA 2008 ROKU WYGASAJą PRZEPISY I NIKT NIE DOSTANIE WCZESNIEJSZEJ EMERYTURY I BARDZO DOBRZE

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    15:górnicy i hutnicy na emeryturze idą do kopalni znowu,mimo ze to niebezpieczne.Jak nie w kraju,to zagranicą.Więc to nieporozumienie i ustawa niestety daje im to prawo.

    Odpowiedz