Prezydent zawetował ustawę o pomostówkach; Fedak: bardzo źle się stało

15.12.2008, 18:03; Aktualizacja: 17.12.2008, 07:42

Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę o emeryturach pomostowych uznając ją za niesprawiedliwą. Natomiast ustawę o emeryturach kapitałowych, jak powiedział "z zastrzeżeniami",  podpisał. Reakcja rządu na decyzję prezydenta o emeryturach pomostowych komentuje dla GP minister pracy Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Własne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (191)

  • ala(2008-12-15 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    czy głosowanie w sejmie jeszcze w tym tygodniu?

    Odpowiedz
  • Tym(2008-12-15 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie będzie żadnych "pomostówek" od 1.01.2009 - nawet dla górników i hutników. Prezio okazał się bardziej liberalny od rządu. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony i trochę skołowany. Sam nie wiem czy się cieszyć, że jest bardziej liberalnie, czy smucić, że prezydent jest tak wredny, że potrafi zawetować ustawę na złość rządowi nawet kosztem 250.000 ludzi.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-15 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy do pracy mają iść młodzi i kiedy zarobią na swoje/tylko swoje/emerytury,jak starzy będą im blokować etaty???Nie tylko nie zarobią na starych emerytów,ale i na swoje.To jakiś horror.

    Odpowiedz
  • NIKT NIE DOSTANIE WCZESNIEJSZEJ EMERYTURY(2008-12-15 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    MUAHAHAHAHAHAHHA ZABRAL 250 TYSIACOM EMERYTURY

    no i elegancko NIE DLA WCZESNIEJSZYCH EMERYTUR

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Tym,dla hutników i górników będą,jak i dla tych co nabyli do nich prawo do końca 2008 roku.Oni to sobie wywalczyli petardami pod sejmem.

    Odpowiedz
  • Brawo Panie Prezydencie(2008-12-15 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ma pan przy wyborach połne poparcie moje i mojej całej rodziny.
    Moze pan liczyć na głosy wszystkich osób urodzonych w 1949 r

    Odpowiedz
  • nemo(2008-12-15 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Panie Przydencie gratuluję odwagi. To był bubel przygotowany przez liberalnych gadów pachołków lewatana. A taki dialog jak prowadził ze związkami ten agent Boni to szkoda słów.

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    do 4:i byłoby to sprawiedliwe,jakby bieda zajrzała wszystkim po równo.Ciekawe,kto by wtedy na kogo pluł???Może solidarnie poparli by jedni drugich?

    Odpowiedz
  • lenti(2008-12-15 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 1:
    Najprawdopodobniej tak bo to jest ostatnie posiedzenie sejmu w tym roku.Od 16 do 19 grudnia.A następne dopiero w styczniu.

    Odpowiedz
  • ron(2008-12-15 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Brawo Panie Prezydencie. Proszę o następne weto odnośnie reformy oświaty

    Odpowiedz
  • Karen(2008-12-15 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nadmierne hojnie rozdawane przywileje w przeszłości!A nikt nie mówi,że nas okradano w tym czasie,że składki szły do wspólnego kotła???I ktoś wiele lat tam przepracował,przemarnował 2/3 życia!To betka?

    Odpowiedz
  • hehee(2008-12-15 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 6 przecież ty nie dostaniesz wcześniejszej emerytury więc o co ci chodzi?

    Odpowiedz
  • pekka(2008-12-15 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Górnicy będą mogli przejść wcześniej na emeryturę,ponieważ mają specjalne emerytury górnicze podobnie jak mundurowi.

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ron,odnośnie oświaty już powiedział,że 64-letni nauczyciel może być cenny w szkole.I nie widzi porzeszkód.Pan Chlebowski nie rozumie,że nie będzie młodych pracujących,bo starzy zablokują etaty.Mural masz rację,nie jesteś ślepa jak ten pustogłowy PO-wiec.

    Odpowiedz
  • ja się ciesze(2008-12-15 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    mimo ze nie mam 30 lat. dzis górnicy, hutnicy itp, a za lat 10-15 beda kazac mi pracowac do 80 roku zycia. absurd

    Odpowiedz
  • Zadowolony(2008-12-15 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze, nie chcielibyście iść na pomostówkę za 700 zł, a na rękę to było byłym posłom Klubu Lewych Dochodów.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-12-15 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,słyszałam te słowa prezydenta.Wsadził nas do wspólnego kotła z profesorami wyższych uczelni.Poza tym akurat Chlebowski mówi teraz,że dla nauczycieli bez zmian,pomostówki i ich weto nie dotyczy,bo dla nich specjalne oferty.Czyli,że veto nas,nauczycieli nie dotyczy.

    Odpowiedz
  • DO WSZYSTKICH NIEKUMATYCH TREPOW(2008-12-15 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    31 GRUDNIA 2008 ROKU WYGASAJą PRZEPISY I NIKT NIE DOSTANIE WCZESNIEJSZEJ EMERYTURY I BARDZO DOBRZE

    Odpowiedz
  • Willy(2008-12-15 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    15:górnicy i hutnicy na emeryturze idą do kopalni znowu,mimo ze to niebezpieczne.Jak nie w kraju,to zagranicą.Więc to nieporozumienie i ustawa niestety daje im to prawo.

    Odpowiedz
  • JAY(2008-12-15 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    SORY GORNICY DOSTANA ALE TYLKO ONI

    Odpowiedz