Zmiany w zasiłkach dla opiekunów: Od 2017 możliwe dwa świadczenia dla rodziny

30.12.2016, 07:40; Aktualizacja: 30.12.2016, 07:53
prawo

Według szacunków MRPiPS wprowadzenie tych zmian będzie kosztować ok. 30 mln zł.źródło: ShutterStock

Jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno niepełnosprawne dziecko, oboje rodzice będą mieć prawo do świadczenia, gdy zrezygnują z pracy, by opiekować się dziećmi. Teraz na jedną rodzinę przysługuje jedno świadczenie, nawet jeśli dzieci z niepełnosprawnością jest więcej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • opiekunka doroslej osoby niepełnosprawnej(2016-12-30 11:07) Zgłoś naruszenie 920

    Długo jeszcze będziemy żyć jak nędznicy za jałmużnę 520,00 zł miesięcznie???????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2016-12-30 19:41) Zgłoś naruszenie 861

    no własnie *********** o opiekunach dorosłych niech napisza pozostaje bez zmian 520 zł,WSTYD I HANBA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ola(2016-12-30 10:34) Zgłoś naruszenie 242

    pierdo..m w kółko to samo i hu. z tego jest wyrok dalej nie wykonany fałszywe ******

    Odpowiedz
  • jadi(2017-01-03 19:19) Zgłoś naruszenie 151

    tez jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i uwazam ze opiekunowie osob dorosłych tez powinni dostac te samą kwote

    Odpowiedz
  • fuckvv(2017-01-03 10:18) Zgłoś naruszenie 140

    Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego.. Tak samo uważam,że opiekunowie osób dorosłych powinna być taka sama kwota zasiłkowa. Ja osobiście prosiłabym o szczegółowy wgląd,czy dzieci i dorosłe osoby faktycznie powinny posiadać orzeczenie. Niektóre orzeczenia to oszustwo.. Moje dziecko jest poważnie chore i nigdy nie będzie zdrowe. Powinny być kategorię chorobowe i na tej podstawie wypłacanie świadczenia.

    Odpowiedz
  • ABC(2017-01-02 21:48) Zgłoś naruszenie 120

    Wszystko zalezy od niepełnosprawności dziecka. A tak to wyjdzie na to, ze w rodzinie dwoje dzieci ma cukrzycę i opiekę nad nimi będzie sprawować dwójka rodziców, gdyz przy tak ogromnym zakresie opieki jedno nie bedzie dawało rady. Jeszcze troche to rodzice zaczną sobie życzyć podwójnego świadczenia za opiekę nad jednym dzieckiem z lekką skolioza albo z rozszczepem podniebienia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GOJA(2017-02-23 20:32) Zgłoś naruszenie 80

    Jestem opiekunem osoby niepełnosprawnej za 520 zł,już mam dosyć takich gadek że dorosłe osoby powinny same uzbierać sobie pieniądze jak były zdrowe,ale my mieliśmy jeszcze na utrzymaniu dzieci,i nikt nie spodziewał się że mąż zachoruje na nieuleczalną chorobe,acha jeszcze jedno ciekawe jak to się będzie miałlo gdy ich dzieci osiągną pełnoletność i zejdą do naszej kwoty ciekawe czy dalej będą wychwalać p.Minister,Premier i cały ten Rząd.

    Odpowiedz
  • Jolanta(2017-06-22 08:42) Zgłoś naruszenie 20

    Moja mama ma 90 lat i od 5 lat zajmuje się nią siostra która zrezygnowała z pracy aby się opiekować mamą jest to praca 24 godziny na dobę tak jak przy dziecku . Rząd powinien podnieść z 520zł do 1200zł.bo opieka nad osobą starszą jest bardzo ciężka ale jest to podziękowanie dla naszej mamy za nasze wychowanie i opiekę a nasze państwo dziękuje tak starszym obywatelom że daje głodową pomoc dla opiekunów mam nadzieję, że to się zmieni jak najszybciej że ten rząd podejmie zmiany w tym zakresie a nie tak jak poprzedni rząd PO PSL nic nie robili .

    Odpowiedz
  • gosc(2017-04-09 13:55) Zgłoś naruszenie 20

    Czy opiekun osoby dorosłej może mieć inne źródła dochodu?

    Odpowiedz
  • iza anglia(2017-06-04 09:27) Zgłoś naruszenie 20

    wrucilam do polski i chcialam zostac po 10 latach na obczyznie al nie widze zmian i musz yjechac na stale i zapomiec o polsce dalej starych i chorych traktuje sie tu jak dziadow mojej mamie zabrano rente choc od dziecka byyyyla chora i jest chora a ojciec otszymuje 520 zl i z tego maja zyc i oplacac ojciec za 2 lata idzie na emeryture a dotego czasu ma dorabiac zebrzac na ulicy to jest panstwo opiekuncze skandal i blazenada nic tu sie nie zmieni nigdy bo aby ministrrrowie i ini poslowie nachapali sie a opieka mamie daje 437 zl to na oplaty i jedzenie i leki maja 977 zl maja 2 je caly miesiac zyc kupic leki i zrobic oplaty a cznszu placa za 36 metroww 700 zl a swiatlo i kablowka leki jak premier szydlo to obliczyla niech pokarze jak ona to robi bo mowi pis ze starczy morze z pisu wszyscy politycy sa specjalnej troski i powini leczyc sie bo dzieci chorzy opiekunowie dostaja 1400 zl a chorym starym karze sie dziadowac chanba opowiem polakom ze jeszcze jest zle i niech nie racaja bo tu nic sie niezmienilo tylko 500 plus i sie tym chwala dziadostwo nadal w polsce mieszkan niema co obiecali tylko sie chwala a w polsce poszlo wszystko wgore dziadostwo i jeszcze raz dziadostwwo to co platforma tak i oni zpieepszam z tego dziadowskiego kraju i juz niewruc praca nadal jeest na dziko bez stalych umo to co platforma tak i pis dziady zlodzieejie bed miala co opowiadac polakom

    Odpowiedz