"Emerytura musi wynosić 40 proc. ostatniej pensji"

14.05.2010, 03:00; Aktualizacja: 15.05.2010, 16:18
  • Wyślij
  • Drukuj

IRENA WÓYCICKA o systemie emerytalnym - Polska nie może wprowadzić dobrowolności w ubezpieczeniach społecznych. Pracownicy i rolnicy obowiązkowo muszą płacić składki.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 58

  • 51: Halina 1955 z IP: 83.7.34.* (2010-05-19 18:28)

    Do pana Ziutka (post 49). Akurat o tym nie wiedziałam,ale jeśli mógłby mi pan to wyjaśnić, to bardzo proszę.

    Sprostuję tylko post 41 -

    Bez względu na wiek wysłużona emerytura należy się dla kobiet po 35 latach pracy i mężczyzn po 40 latach pracy.

    Pozdrawiam

  • 52: Ziutek z IP: 195.90.127.* (2010-05-20 11:19)

    Do Pani Halinki 1955 ( post 51 i post 41 ) .
    Dlaczego różnicuje Pani uprawnienia do emerytury ze wzgledu na płeć ??? Tak naprawdę nie widzę żadnego powodu na różnicowanie uprawnień do emerytury ze względu na płeć.A moja poprzednia wypowiedź to tylko zwykła reakcja na niesprawiedliwości i bzdury które Pani uznaje i głosi jako uzasadnione i oczywiste.

  • 53: dc z IP: 212.51.205.* (2010-05-20 11:59)

    Zauważyłem ,że jedynym celem mądrali z tego rządu jest NIEDOPUSZCZENIE do emerytury osób z lat 50-tych ! Pan Waldemar P. ( piszę tak ,ponieważ nie wyjaśnił do końca sprawy zwolnienia z obowiązku odprowadzenia 0,5 mld podatku przez jedną z firm ) chciałby dać każdemu po 1200 zł emerytury po opłacaniu co miesiąc 120 zł składki.Tyle ,że jak wynika z symulacji ,te 1200 każdy może dostać dopiero po ukończeniu 80 lat ! Pan Góra , twórca "nowej " Ustawy emerytalnej z 1998 r. , widząc klapę swej pseudoustawy proponuje dziś aby panie i panowie odchodzili na emeryturę po ukończeniu 70 lat. Kpiarzy i szyderców z PO , naśmiewających się z ludzi z 35-40 letnim stażem - nie brakuje. Najgorsze ,że nikt z tych ludzi nie ponosi konsekwencji za swe utopijne pomysły.

  • 54: tez obywatel z IP: 93.145.184.* (2010-05-20 13:46)

    jezeli osoby ze stazem 40 45 maja pracowac do 60 roku kobiety i 65 roku mezczyzni to dlaczego stosuje sie swiadczenie emerytalne stale az do wieku emerytalnego dlaczego tych spraw sie nie kontroluje i nie przywraca sie tych osob do pracy. NIEKIEDY TE OSOBY POBIERAJA SWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNE a jednoczesnie pracuja na pelnym etacie. w szarej strefie wykazuja tylko niewielkie zarobki .PRZYKLAD :MEZCZYZNA 1950 rocznik -45 LATA PRACY PRACA DO 65 LAT CZYLI 50 LAT NASTEPNY MEZCZYZNA1950 zwolniony z pracy po 40 latach pracy czyli 10 lat bedzie przebywal na swiadczeniu dlaczego TEMU PIERWSZEMU NIE NALEZY SIE EMERYTURA ZA WYSOKI STAZ PRACY KTORY UMOZLIWILBY PRZEJSCIE NA EMERYTURE PRZED 65 ROKIEM ZYCIA. CHYBA ZGROMADZONY KAPITAL MOWI SAM ZA SIEBIE .

  • 55: Ada z IP: 77.255.55.* (2010-05-20 16:14)

    Przestańcie piep...ć, że nie ma na emerytury dla ludzi z 35-40 letnim stażem pracy skoro są pieniądze dla mundurowych (33-34 letnich) z 15 letnim stażem oraz dla rolników, którzy płacą składki w wys. ok 60 zł/m-c (nie płącą również na leczenie). Społeczeństwo - cywile maja dość okradanie ich na rzecz mundurowych i rolników. Nawet gdybyśmy pracowali do 70 to też będzie za mało. Jak WSZYSCY będziemy przechodzić na emerytury w wieku 60-65 lat (mundurowi też) oraz wszyscy będziemy płacić składki i wszyscy będziemy mieli obliczane emerytury wg takich samych zasad (mundurowi wskażnik 2,6 za każdy rok pracy, cywile 1,) w tedy na pewno będą pieniądze na emerytury dla tych co przepracowali 35-40 lat. Społeczeństwo ma dość ich okradania czy ta prawda dotrze do rzadzących dopiero wtedy gdy poleje się krew???

  • 56: Halina 1955 z IP: 83.7.1.* (2010-05-20 17:42)

    Do Pani Ady (post 55)

    Zgadzam się z Panią i popieram Pani komentarz!!

  • 57: Do 55 - Ada z IP: 80.55.246.* (2010-05-21 08:18)

    Dokładnie tak jest. Wciskają ludziom ciemnotę, że nie ma pieniędzy w ZUS-ie - jakoś dla młodych mundurowych i cwaniaków należących do KRUS - pieniądze są. Nie ma tylko dla tych którym najbardziej się należy. Jak można poniewierać ludżmi, którzy przepracowali ponad 35 lat w tym Kraju???
    Twórca takich ustaw powinien stać dziś przed TK. Decydenci tych rozwiązań winni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to działanie godzące w zasadę równości wszystkich wobec prawa oraz niekonstytucyjych działań wobec ludzi z roczników 1954 k. i 1949 m.

  • 58: Jola z IP: 83.6.245.* (2010-05-22 20:43)

    Popieram post55 -Ada
    Rządzący opanujcie się, zacznijcie wszystkich ludzi traktować RÓWNO tak jak to stanowi konstytucja. Bo miarka się juz przebrała

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie