Jakie warunki musi spełnić ubezpieczony, aby otrzymać rentę

autor: Paweł Jakubczak15.12.2011, 06:53; Aktualizacja: 15.12.2011, 10:00

Pracownik, która zachorowała i nie może wykonywać pracy, ma prawo do renty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie to niejednokrotnie zapewnia jej niezbędne i jedyne środki do życia.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (14)

  • Agnieszka(2011-12-30 11:35) Zgłoś naruszenie 54

    czy kobieta która nie pracuje a jest ubezpieczona i ma 60lat ma prawo do renty ma przepracowane 10lat i jest nie zdolna do pracy

    Odpowiedz
  • psotka21@o2.pl(2012-03-19 10:46) Zgłoś naruszenie 22

    MAM 56L I PRZEPRACOWAŁEM 35L TERAZ POSIADAM GRUPE INWALIDZKĄ STOPIEŃ UMIARKOWANY PRACOWAŁEM JAKO KIEROWCA CO MUSZE SPEŁNIAĆ ABY PRZEJŚC NA RENTE CHOROBOWA

    Odpowiedz
  • ja(2012-01-25 11:56) Zgłoś naruszenie 10

    Pani Wioletto a jak Pani głosowała za tymi oświeconymi którzy są obecnie przy korycie czy tymi którzy byli dawniej.

    Odpowiedz
  • Druid(2012-03-27 13:41) Zgłoś naruszenie 10

    Ten radosny autor "artykułu" z pewnością zasługuje na taką (rętę?).

    Odpowiedz
  • No właśnie, jakie?(2012-03-23 08:23) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo mylący tytuł artykułu. W treści nie ma żadnej informacji, która odpowiada na zadane pytanie w tytule.

    Odpowiedz
  • GRZEGORZ PAWLAK(2012-03-06 17:47) Zgłoś naruszenie 12

    JAKIE WARUNKI MUSI SPEŁNIAĆ MŁODY CZŁOWIEK(30L.)KTÓRY Z E WZGLĘDU NA STAN ZDROWIA NIGDY NIE PRACOWAŁ ŻEBY OTRZYMAŁ RENTĘ SOCJALNĄ . GDZIE MA SIĘ ZWRÓCIĆ ? ZABURZENIA OSOBOWOŚCI
    AGRESJA I JESZCZE INNE. DLACZEGO UZALŻNIENI OD ALKOHOLU OTRZYMUJĄ RENTĘ A TACY CHORZY JAK JA NIE . JAK MAM ŻYĆ ZA CO KUPIĆ LEKI? PROSZĘ O PODANIE DZ.U

    Odpowiedz
  • Anna(2017-01-14 19:23) Zgłoś naruszenie 10

    Mam 45 lat oko jedno nidewizą ce a zdrowe uszkodzona rogowka depresja z lekiem nawracajaca po śmierci syna .wypisy ze szpitali .kończy mi się rok zasilku rechabilitacyjny. .czy mam szansę na rentę

    Odpowiedz
  • Maniek(2012-08-26 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przez 4 lata jestem ubezpieczony w KRUS-ie, przez cały ten okres jestem na zwolnieniu lekarskim nie zdolnym do pracy, czy należny mi się renta tymczasowa???

    Odpowiedz
  • platnik zus(2012-10-10 12:24) Zgłoś naruszenie 01

    Maniek ty z tym krusem to nic ci sie nie należy

    Odpowiedz
  • wioletta(2012-11-13 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    jestem po operacji bebenka w uchu i stracilam sluch na to ucho oraz w duzym stopniu mam niedosluch na drugie ucho ,choruje na zespol niespokojnych nog oraz nadcisnienie,mam wielopoziomowa dyskopatie staram sie o orzeczenie stopnia niepelnosprawnosci,mam 20 lat przepracowane z niewielkimi przerwami ,ostatnio bylam rok na bezrobotym bez prawa do zasilku czy moge sie starac o rente

    Odpowiedz
  • w220462(2012-11-16 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    mam skonczone 50 lat, jestem po operacji bebenka w uchu i stracilam sluch na to ucho oraz w duzym stopniu mam niedosluch na drugie ucho ,choruje na zespol niespokojnych nog oraz nadcisnienie,mam wielopoziomowa dyskopatie staram sie o orzeczenie stopnia niepelnosprawnosci,mam 20 lat przepracowane z niewielkimi przerwami ,ostatnio bylam rok na bezrobotym bez prawa do zasilku czy moge sie starac o rente

    Odpowiedz
  • Maniek(2012-10-15 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    a co zrobić żeby dostać??

    Odpowiedz
  • Wioleta(2012-01-08 10:30) Zgłoś naruszenie 02

    Mąż zachorował by ł bezrobotny ,stanoł na komisję w ZUS orzecznik przyznał mu pierwszą grupę lecz nie ma wymaganych składek emerytalno rentowych , Z ostatnich 10 lat ma 5 wymaganych ma 3lata 6 miesięcy i ręta się nie należy .Mało tego pisaliśmy o rente w drodze wyjątku i prezes ZUS stwierdził że taka się tęż nie należy ponieważ ta choroba nie jest wyjątkowa .POwiedzcie mi jak to u nas w POLSCE jest człowiek ma nowotwora , wycięto mu lewe całe płuco do tego ma pooperacyjne porażenie strun głosowych i niewydolność nerek . I co to nie jest wyjątkowa sytuacja żeby przyznać rentę w drodze wyjątku . Parodia co ZUS robi z ludzi

    Odpowiedz
  • ja(2012-03-22 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    jaką kwote można zabobić podczas brania ręty rodzinnej?
    co jeśli zarobki przekraczają warunki do brania ręty?
    jaki konsekwencje ponosi za sobą pobieranie ręty i zarabianie wyższych wypłat?

    Odpowiedz