Czy błąd w zadaniach zdecyduje o zwolnieniu
Rodzic sprawdzał rozwiązania zadań, które na lekcji podyktował nauczyciel. Okazało się, że były tam błędy. O tym zdarzeniu został powiadomiony dyrektor szkoły. Rada rodziców domagała się usunięcia nauczyciela z placówki. Czy pomyłki pedagoga uzasadniają jego zwolnienie?
Czy za brak awansu można zwolnić
Pedagog zdecydował się na zdobycie stopnia nauczyciela mianowanego. Przystąpił więc do egzaminu, ale go nie zdał. Postanowił więc, że w kolejnych latach nie będzie się już ubiegał o wyższy stopień awansu. Czy można zwolnić nauczyciela, który nie zdał egzaminu?
Czy stażysta musi mieć kwalifikacje
Dyrektor szkoły zatrudnił nauczyciela stażystę. Ten przedstawił mu wymagane dokumenty. Podczas kontroli w trakcie roku szkolnego wizytator z kuratorium oświaty w szkole stwierdził, że zatrudniona osoba nie ma przygotowania pedagogicznego. Czy dyrektor musi zwolnić takiego pracownika?
Czy rodzice mogą decydować o zwolnieniu
Z pracy nauczyciela nie są zadowoleni uczniowie i rodzice. W szkole rozpoczęto zbieranie podpisów za odwołaniem nauczyciela. Jako uzasadnienie tych postulatów wskazywano jego małe zaangażowanie w prowadzenie zajęć i pomoc słabym uczniom. Rada rodziców domaga się od dyrektora jego zwolnienia. Czy rodzice mogą zdecydować o wyrzuceniu ze szkoły nauczyciela?
Czy można karać za krótsze lekcje
Nauczyciel notorycznie spóźnia się na zajęcia. W efekcie mniej czasu poświęca na zajęcia w czasie lekcji, a uczniowie otrzymują dużo zadań domowych. Sprawie tej postanowił się przyjrzeć dyrektor szkoły. Potwierdziły się zastrzeżenia uczniów. Czy za spóźnianie można zastosować wobec nauczyciela jakieś sankcje?
Czy można przerwać zatrudnienie
Stażysta przepracował rok w szkole. Dyrektor zdecydował się go zatrudnić na kolejny jako nauczyciela kontraktowego. Teraz dochodzą do niego jednak informacje, że nauczyciel nie przykłada się do pracy z uczniami. Potwierdził to w czasie niezapowiedzianej kontroli na jego lekcji. Czy w trakcie roku szkolnego można zwolnić słabego nauczyciela?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy można zwolnić słabego nauczyciela.
Maria(2011-09-16 07:27) Zgłoś naruszenie 00
Jako pracownik uczelni wyższej mam pytanie: a kiedy będzie można zacząć zwalniać kiepskich profesorów, którym jeszcze "za komuny" udało się przejść barierę habilitacji, a od wielu lat niec nie robią (naukowo), a w dodatku blokują etaty, nie dają szans młodym, pełnym zapału i energii doktorom i mają pełne etaty (bez problemu) w kilku uczelniach i to nawet po emeryturze ? Ponadto często cechują ich plagiaty, autoplagiaty ? Jak ma się rozwijać polska nauka bez zmian w tej kwestii ?
Odpowiedznie nauczyciel(2011-09-16 08:05) Zgłoś naruszenie 00
Nie jestem nauczycielem, ale ...
OdpowiedzMoże ktoś w końcu pozwoli im pracować ... Nie maja gabinetów - przeganiani klasy do klasy z wózkiem materiałów dydaktycznych ... zamiast uczyć wypełniają papirologie - wszystko obligatoryjnie... Kiedy nauczyciel ma się przygotować, sprawdzić zadania - w domu ???
Dlaczego nikt nie jest w stanie wyliczyć ile godzin pracuje nauczyciel ???
Dlaczego nie pracują od 8 do 16 w szkolnych gabinetach?
... czepiać to się potrafi każdy ...
cos wiem o tym(2011-09-16 08:25) Zgłoś naruszenie 00
Słaby nauczyciel to nauczyciel zatrudniony po znajomości!!!
Odpowiedzten z układów biznesowych itp, itd...
Głowę daje ,ze to nie on będzie zwolniony jesli zajdzie taka potrzeba tylko ten wartosciowy !!!
gość(2011-09-16 10:48) Zgłoś naruszenie 00
Kiedy można zwolnić słabą dyrektorkę szkoły, która z wywiadówki robi bibę? Rzecz ma miejsce w klasie lekcyjnej. W podziękowaniu za współpracę stawia rodzicom uczniów alkohol ( piwo, wino i wódkę). W pijanym widzie, to dopiero można dyskutować o zachowaniu i wynikach w nauce uczniów. Gmina przez rok nie dała sobie rady z ta sprawą. Widać jak bardzo chce.
Odpowiedz