Jak można uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy

autor: Bożena Wiktorowska01.08.2011, 03:00

Osoby ubiegające się o rentę muszą przedstawić dokumentację medyczną potwierdzającą, że stan ich zdrowia wyklucza pracę zawodową. Dodatkowo ubezpieczeni muszą udowodnić, że mają odpowiedni staż ubezpieczeniowy niezbędny do otrzymania renty z tytułu niezdolności do pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (13)

  • gaga(2011-08-02 08:28) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę mi odpowiedziec czy po 43 latach pracy i chory na serce po 3 stentach przyczym 1 na aorcie może nadal pracować jako kierowca zawodowy.Jezeli uwazacie,ze rencisci to symulanci.Wlasnie zlozylem wniosek rentowy i czekam na komisję leksrska

    Odpowiedz
  • HS(2011-08-02 04:18) Zgłoś naruszenie 20

    Nie rozumie ,ze chory rencista po otrzymaniu renty idzie zaraz do pracy chociaz przed otrzymaniem renty byl bardzo chory

    Odpowiedz
  • ivonn70(2015-03-19 11:38) Zgłoś naruszenie 10

    My Polacy jesteśmy za "zdrowi" na rentę, za chorzy i starzy by pracować. Za krótko żyjemy aby doczekać emerytury. A jeśli już mamy jakimś cudem emeryturę czy rentę to jest ona niewystarczająca na cokolwiek.Nie mówiąc o życiu. Pracując też nie mamy za co żyć. Zasiłków nie chcą dawać , w TV mówił jakiś mądry polityk że nie wzrośnie płaca minimalna bo nie będzie pieniędzy na zasiłki.. Dla POLAKÓW nie ma nic bo nasi Rządzący lekką ręką rozdają kasę obcokrajowcom nie myśląc co dostanie Polska w zamian. Jeśli chcemy wiedzieć co Polska może dostać to trzeba poczytać o roku 1939 i układach krajów europejskich.

    Odpowiedz
  • anka(2011-08-01 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    Po uzyskaniu renty-szybko do pracy,najlepiej w ochronie 24/48.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KABAN(2011-08-01 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    JAK DOSTANIESZ RENTĘ -IDŻ DO PRACY BO MAŁA RENTA Z ZUS. RENCIŚCI TO SĄ SYMULANCI NIE CHCE SIĘ IM PRACOWAĆ.

    Odpowiedz
  • Buszmen(2011-08-02 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Renta to lekarstwo. Po jej otrzymaniu ludzie zdrowieją i idą do pracy.
    To lepsze niż napadanie na banki bo nie trzeba kraść (tak oficjalnie).
    Rentko moja ty jesteś jak zdrowie ile cie trzeba cenić ten tylko się dowie kto cie stracił.

    Do gaga - jako kierowca nie możesz pracować, ale czy kierowca to jedyny zawód? Mój ojciec po 3 zawałach i bypasach (nie wiem jak to się pisze) nie ma renty i pracuje.

    Odpowiedz
  • b.stróż(2011-08-03 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli RENCISTA pójdzie do pracy to ZUS uważa że jest ZDROWY,Ja też tak uważam, i ZABIERZE mu rentę, pozostawiając grupę,aby mógł dalej pracować w tzw. ochronie.

    Odpowiedz
  • Świnoujścianin(2011-08-04 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    Te renty nie są duze ja byłem sąsiadem Norwega i nie uwierzył w moje 600zł bo on miał taki sam staż i miał 20000zł po przeliczeniu.
    Stać go było na pięciu służących.

    Odpowiedz
  • Lucjan(2011-08-04 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do buszmen- Rzeczywiście jesteś z buszu bo nie umiesz policzyć dzisiaj w szkole tego nie uczą).Chłopczaku 43 lat pracy to wiek ok. 63 lat.Spróbuj wysilić swoją kompiuterową mózgownicę i wejdż w położenie tego człowieka,a potem pisz!Pewnie jesteś z tych równiejszych co to już od kilkunastu lat są na emerce.No jeśli tak to "masz rację". Stare dziady do roboty-niech łożą na młodych ochroniarzy na emerkach.Pozdrawiam i zazdroszczę dorego humoru kpiarskiego.

    Odpowiedz
  • Gaga(2011-08-05 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Do Buszmen chłopie jesteś na etapie zerówki bo twoja wypowiedz o tym świadczy,że tylko tacy jak ty mogą sobie na wszystko pozwolić bop niesłyszałam aby po baybasach ktoś ciężko pracował,tylko ryzykanta na to stać ,który nie szanuje swego zdrowia.Mając 43 lata pracy zobaczymy czy też taką dasz wypowiedz.Wątpię,że ty wogóle tyle lat przepracujeśz ale życzę ci powodzenia

    Odpowiedz
  • Jadzia(2011-09-16 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    mam 57 lat skonczonych w tym 26 lat pracy w ubieglym tygodniu bylam na komisji ZUS i oczywiscie renty nie dostałam ,lekarze u ktorych sie lecze mowia ze jestem nie zdolna do pracy.. mam wiele chorob ktorych nie bede teraz wymieniac ..na chwile obecna skonczylo mi sie zwolnienie lekarskie i jestem bez srodkow do zycia. w zakladzie w ktorym pracuje nie moge zostac zwolniona przez szefa gdyz jestem w okresie chronionym ,gdybym zwolnila sie sama nie nalezala by mi sie kuroniowka...( zadne swiadczenia) moj stan zdrowia nie pozwala mi na powrot do pracy co mam teraz zrobic ??!

    Odpowiedz
  • Pracochlik nie do zdarcia(2012-01-08 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pracoholik nie do zdarcia .>< moj maz ma 3 gr nieplatna jest inw. 9 - tego roku zycia praccwal na roznych etapach wbew przeciwskazan lekarskich ( brak lewej stopy oper. na zoladek) Za kazdym podejsciu do ZUS byl taki napis NIE JEST PAN NIEZDOLNY DOPRACY ma juz 62 lata nie ma zadnych srodkow do zycia odechcialo mu sie zyc HALINA jego zona

    Odpowiedz