Jak otrzymać i ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych

autor: Paweł Jakubczak22.06.2009, 13:35; Aktualizacja: 30.05.2011, 12:18
  • Wyślij
  • Drukuj

Zasiłek dla bezrobotnych mogą otrzymać te osoby, które straciły pracę i zarejestrowały się w urzędzie pracy jako bezrobotne. Od 1 czerwca 2010 r. zasiłek dla bezrobotnych wynosi 742,10 zł (dotychczas 717 zł).








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Własne
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 207

  • 21: kasz z IP: 83.21.205.* (2009-10-06 15:10)

    czy komornik moze zaj

  • 22: madz z IP: 89.231.218.* (2009-10-12 17:25)

    pracuję 6 miesięcy i dostne przedłużenie na kolejne 6, ale z kilku dniową przerwą czy później będzie mi przysługiwał zasiłek?

  • 23: welonka z IP: 93.105.4.* (2009-10-14 21:48)

    czy pracując na 1/2 etatu przez 23 miesięcy mogę się ubiegać o kuroniówkę

  • 24: MB z IP: 79.162.173.* (2009-10-15 15:30)

    za tą wysokość zasiłku lepiej niech posłowie kupią sobie na zapas pastę do butów, bo jak stracą poparcie pójdą na bezrobocie jak my...

  • 25: USER z IP: 83.23.143.* (2009-10-16 00:09)

    PRZEPRACOWALAM 34 LATA I 350 DNI W GRUDNIU KONCZY MI SIE KURONIOWKA. NIE MAM ZDROWIA ANI RENTY,ANI PRACY ,A ZA OSIEM M-CY NABYWAM PRAWO DO EMERYTURY. I CO?CO MAM ROBIC DALEJ?

  • 26: Złośliwiec 40l pracy,praktykant przeżycia z IP: 217.28.152.* (2009-10-16 22:04)

    według naszego prawa pomocy socjalnej oraz opieki społecznej możesz pogrzebać w śmietnikach oraz nakarmić się,nie udaną pizzą od zaplecza,.sprawdzone--polecam...

  • 27: abaja z IP: 77.222.240.* (2009-10-20 23:16)

    to jest przykład na to jak prawo nie nadąża za rzeczywistością i jak pajęczyna bublowych przepisów się zapętla. Poniżej zacytowane buble.
    "dowód osobisty lub inny dokument tożsamości wraz z potwierdzeniem zameldowania", - przecież w dowodach nie ma już meldunku a poza tym od tego roku nie ma obowiązku meldunkowego, "świadectwo ukończenia ostatniej szkoły (uczelni) w oryginale" jak to się ma do oryginału 40-50 lat wstecz, "świadectwa pracy z całego okresu zatrudnienia oraz wszystkie inne oryginały dokumentów niezbędnych do ustalenia ewentualnych uprawnień" - przecież ZUS posiada dokumenty wcześniej złożone do ustalenia kapitału poczatowego i może w każdej chwili z nich skorzystać przecież jest skomputeryzowany, "numer NIP" - po co, skoro pod NIP kryje sie cała metryka człowieka z wszystkimi jego danymi. Pytam więc, po co taka biurokracja i papierologia skoro żyjemy w czasach technologii cyfrowej i przetransferowanie takich danych jest kwestią paru sekund. To przykład na to jaki ZUS jest niereformowalny i jak powstają niekontrolowane buble.

  • 28: martyna.t z IP: 82.210.131.* (2009-10-23 21:29)

    wynakmuje mieszkenie w warszawie a meldunek mam w innym miescie.wlasnie stracilam prace i obawiam sie ze tak jak poprzednim razem minie miesiac lub dwa zanim znajde nastepna.czy moge sie zarejestrowac w urzedzie pracy w warszawie , ewentualnie pobierac zasilek??

  • 29: ir z IP: 79.163.38.* (2009-10-28 09:09)

    Zasiłek to jest dobry gdy zwolniony otrzyma odprawe to moze dodatkowo za te pieniądze wyzyc Ale niektorzy niemją nic np zabiera ZUS rente pozbawia pracy bo umowa o dzieło A pozniej gdy juz za pozno dowiaduje sie ze nalezał sie zasilek ale kto tak robi gdy tylko w ZUS mają do tego prawo ale nie wywiązuje sie z tego