Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38
  • Wyślij
  • Drukuj

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 274

  • 71: maria z IP: 188.147.112.* (2010-11-04 11:35)

    tak

  • 72: mąż z IP: 77.237.6.* (2010-10-25 12:58)

    czy już należy się dodatek pielęgnacyjny dla żony nad opieka dla chorego męża z I grupą w kwocie 520 zł ?

  • 73: Ola z IP: 94.42.49.* (2010-10-14 15:17)

    A ja mam pytanie ile trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego bo jak na razie czekam już miesiąc.

  • 74: ewa z IP: 188.147.45.* (2010-06-01 11:38)

    do samorzadowego kolegium odwolawczego

  • 75: jola z IP: 212.160.251.* (2010-06-01 07:49)

    proszę o pomoc gdzie się odwołać jeśli opiekuje się ojcem i nie otrzymałam świadczenia

  • 76: heja z IP: 212.160.251.* (2010-06-01 07:43)

    ten przepis jest chory tylko niepełnosprawnych pozbawić opiekunów bo w kraju na ludzi chorych niema kasy ale dla zdrowych oszustów kasa jest

  • 77: maria z IP: 188.146.55.* (2010-05-27 13:03)

    i zdarzyl sie cud ;po 24 latach opieki nad sparalizowanym mezem otrzymalam swiadczenie pielegnacyjne .ustawodawcom dziekuje ...

  • 78: MARIA z IP: 88.199.62.* (2010-05-19 00:07)

    Pani Małgorzato, jest Pani mają iskierką nadziei, otworzyła mi Pani okno na świat,osiem lat opiekuję się mężem niepełnosprawnym , który wymaga całodobowej opieki, tak jak wszyscy mam ciężkie chwile a znikąd pomocy.Pięknie się tylko mówi jak to się pomaga.. ale nikt nie jest w stanie nas zrozumieć ...przytoczę o to te słowa """syty głodnego nigdy nie zrozumie...""". Jednego nie moge pojąć >>>Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie"""a tu proszę nie otrzyma, bo i tak dalej gdzie tu jest logika, poco się obiecuje , uchwala. Mam prośbę czy może mi Pani opisać jaką drogę Pani obrała aby otrzymać takie swiadczenie?

  • 79: kogut. z IP: 83.19.196.* (2010-04-16 13:47)

    nalezy sie ropzwiesc lub byc w separacji wtedy zona nie zaopiekuje sie mezem tylko narzadem płciowym kochanka sex sex sex z kochankiem. raz a dwa kaka była taka madra i trup spoczni na wawelu. na wieki wieki przemina szkoda ze jego kobitka po s mierci nie dostała 450 złotych rynty. to jest smutne-

  • 80: kaśka z IP: 212.2.101.* (2010-03-31 21:02)

    mam ojca który jest w wieku 76 lat niepełnosprawny czy i gdzie mogę ubiegać

    się o pomoc finansową z tego tytułu jakie muszą być spełnione warunki .

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie