Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38
  • Wyślij
  • Drukuj

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.

reklama



reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama


  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 274

  • 51: ewa z IP: 77.254.235.* (2011-04-28 20:03)

    Warto się starać ja po 20 latach opieki nad mężem dostałam zasiłek na czas nieokreślony.Pozdrawiam wszystkich wytrwałych.

  • 52: Marcin z IP: 83.9.49.* (2011-04-25 19:52)

    Na żonę. Chora na stwardnienie rozsiane (SM) od 10 lat na wózku. Czy jest szansa aby dostać ten zasiłek?

  • 53: Małgorzata z IP: 78.9.38.* (2011-04-03 22:17)

    do pan Marcin
    od 01.01.2010 nie biorą pod uwagę dochodów.
    Jeśli chodzi o dokumenty to na kogo pan się stara o świadczenie pielęgnacyjne ???

  • 54: Małgorzata z IP: 78.9.38.* (2011-04-03 22:14)

    Drodzy Państwo bardzo państwa podziwiam za państwa wtrwłość w dążeniu do celu ja ma za sobą przejścia z MOPS.
    Walczyłam z nimi 9 miesięcy napisałam trzy odwołania aż w końcu SKO moje odwołanie utrzymało wmocy i przyznało mi świadczenie pielęgnacyjne.
    Muszę państwu przypomnieć moją sytuacje bo dawno mnie tu nie było a chodzi mianowicie o to że ja stałam się na oboje rodziców i udało się ale naprawdę potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości w przebijaniu się przez mur urzędniczy.
    Życzę państwu wszystkiego dobrego i trzymam za wszystkich kciuki .
    Jeżeli by ktoś potrzebował pomocy to służ radą.
    powodzenia

  • 55: marcin z IP: 83.9.26.* (2011-03-12 12:01)

    Witam. Odnośnie wypełniania wniosku w części III,
    3. Dochód utracony z roku ...*) wyniósł ... zł...gr miesięcznie
    4. Dochód uzyskany w roku ... wyniósł ... zł...gr miesięcznie
    co należy wpisać? utracony? uzyskany?. I jakie dokumenty trzeba dolączyć do wniosku? Dziękuję i pozdrwiam

  • 56: ewa z IP: 77.254.249.* (2011-03-01 16:44)

    Witam pani Alu i gratuluję ja niestety dostałam ponownie decyzję odmowną z OPS będę się odwoływać znów do SKO.Pierwszy wniosek złożyłam 5 listopada.Może i mi sie uda .Pozdrawiam.

  • 57: Ala z IP: 217.76.116.* (2011-02-28 19:48)

    Panie Ewo,jeśli SKO przekazało do ponownego rozpatrzenia to panie z OPS musza się dostosować do tej decyzji i uzupełnić dokumentacje,by ustalic uchybienia we wniosku.Jesli dadzą odmowę Pani znów odwoła sie do SKO,ale czas jest na Pani korzyść.Beda płacic z wyrownaniem
    Pozdrawiam Ala
    Ja juzj estem szczęśliwa,mam to za sobą

  • 58: ew z IP: 77.254.249.* (2011-02-23 21:00)

    Dostałam pozytywną decyzję z SKO do ponownego rozpatrzenia przez OPS panie z OPS powiedziały że ponownie mi odmówią i tak dalej będziemy odbijać piłeczkę.Paranoja

  • 59: Ala z IP: 217.76.116.* (2011-02-05 10:19)

    Pani Ewo,czekałam od pażdziernika .Z MOPS-u dostałam decyzję odmowną.Po złozeniu odwołania do SKO decyzja została uchylona.Teraz czekam na uprawomocnienie się decyzji SKO.Na to mają 30 dni. Mam nadzieję,że MOPS nie złoży już skargi do sądu.Życzę Pani wytrwałości i łączę się z wyrazami szacunku z wszystkimi Państwem,których spotkał tak ciężki los jak opieka nad chorym człowiekiem.

  • 60: ewa z IP: 62.244.155.* (2011-02-04 19:32)

    Pani Alu nie napisała Pani z jakim skutkiem zakończyło się zlożenie wniosku.Ja złożyłam wniosek w listopadzie dostałam decyzję odmowną złożyłam odwołanie i tak czekam już półtora miesiąca.pozdrawiam cierpliwych.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie