Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38
  • Wyślij
  • Drukuj

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 274

  • 11: beata z IP: 109.243.97.* (2012-03-13 08:51)

    witajcie ja również staram się o świadczenie pielęgnacyjne na moją chorą mame która jest na 1 grupie ma stopień niepełnosprawności znaczny i do tego ma chorobę psychiczną kiedy 7 lat temu ojciec ją opuścił załamała sie i całymi dniami leży w łóżku niegotuje niespsząta poprostu jest w cięzkim stanie psychicznym ale zdania o swoim męzu który ją zostawił niepowie nic złego bo była z nim mocno związana i chodzi o to że ona niema z nim rozwodu bo poco ...teraz na stare lata się rozwodzić a kto wie czy stan psyciczny jej się niepogorszy i niebędzie chciała targnąć na swoje zycie ...złożyłam do mopsu wniosek o świadczenie pielęgnacyjne i dostałam odmowne ponieważ mama jest w związku małżeńskim .wiec muszę się zabrać do napisania odwołania do SKO ale napiszcie jak myślicie jest szansa na otrzymanie takiej zapomogi jeśli ona jest mężadką a mąż ma ją gdzieś...

  • 12: ratownikgorski@interia.pl z IP: 37.47.237.* (2012-03-06 13:38)

    Pobieram swiadczenie pielęgnacyjne na żonę 520 zl.czy mogę dorobić na polowie etatu sprzątając klatki i do jakiej wysokości czy umowa o pracę , umowa zlecenie itp

  • 13: zbyszek z IP: 77.253.22.* (2012-02-07 14:02)

    witam wczoraj otrzymałem decyzję z MOPS o przyznaniu mi świadczenia na żonę.
    Jenak warto było odwołać się do Sądu Administracyjnego.
    Sprawa wróciła do pierwszej instancji a tutejszy MOPS po sporządzeniu protokołu przydzielił świadczenie z wyrównaniem.

    Co prawda długo cieszyć się tym nie będę bo podobno od 1 kwietnia wchodzi nowelizacja przywracająca kryterium dochodowe na osobę chyba 584 zł, więc jak ktoś ma wyższą rentę a tak jest u mnie to i tak go to nie obejmie, no ale tak czy inaczej warto było powalczyć.

  • 14: alicja z IP: 91.231.24.* (2012-01-30 12:04)

    witam mój mąż jest po udarze od 2 lat wystąpiłam do opieki po zasiłek na mnie,gdyż mąż jest osobą leżącą sam nic nie zrobi odmówili mi,gdyż żona maobowiązek opiekować się mężem czyli nigdy nie będę miała lat pracy do emerytury

  • 15: bb z IP: 217.76.116.* (2012-01-24 17:58)

    zobaczcie co szykuje rząd opiekunom-gazeta prawna z 24 stycznia 2012

  • 16: ewa z IP: 89.239.65.* (2012-01-18 13:39)

    opiekuję się mężem ma 84 lata ,jest na pierwszej grupie inw. woj. nie mogę podjać z ww.względów pracy ,czy mi też przysługuje zasiłek w kwocie 420 zł?

  • 17: zbyszek z IP: 77.253.21.* (2012-01-07 20:07)

    Witam serdecznie czy to forum umarło? Ktoś tu coś pisze? To jak tam starania poszczególnych osób o świadczenie na małżonka? Wiem że Pan Mirek się starał i odwoływał, warto coś tam napisać?

  • 18: zbyszek z IP: 77.253.23.* (2011-12-07 14:03)

    nowelizacja ustawy nie weszła w życie która pozwalała otrzymać świadczenie na współmałżonka.
    Chyba że wywalczy przed sądem i kolegium odwoławczym.
    Z tego co zrozumiałem małżonek (np żona) otrzyma jeżeli też będzie miała stopień znaczny.
    Dla mnie to istna paranoja "dwa zdechlaki" będą się wzajemnie opiekować przepraszam za wyrażenie ale to mi przyszło na myśl.

  • 19: kaska z IP: 80.54.236.* (2011-12-07 10:09)

    czy w 2012 roku zona otrzyma swiadczenie na meza niepełnosprawnego?

  • 20: zbyszek z IP: 87.205.227.* (2011-11-19 15:15)

    Panie Darku:

    Nowelizacja ustawy z dnia 28 listopada 2003 roku o świadczeniach rodzinnych wchodząca w życie z dniem 14 października umożliwi przyznawanie świadczenia pielęgnacyjnego osobie pozostającej w związku małżeńskim jeśli wobec współmałżonka orzeczono znaczny stopień niepełnosprawności

    "jeśli o wobec współmałżonka..." i nie chodzi tu o osobę chorą tylko małżonek drugi musi taki stopień posiadać to wyczytałem na innych stronach/