Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38
  • Wyślij
  • Drukuj

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.








  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:GP
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 273

  • 11: ULA z IP: 83.238.236.* (2008-08-01 18:13)

    KOMUNA JAKA BYŁA TO BYŁA ALE NIE OKRADAŁA NIEPEŁNOSPRAWNYCH TO WIELKI WSTYD DLA RZĄDU ALE CÓŻ ONI WSTYDU NIE MAJĄ

  • 12: elzbieta z IP: 77.114.237.* (2008-08-05 22:30)

    opiekuje sie niepelnosprawna corka mam 20 lat pracy i niemoge isc na emeryture jak mam wyzyc z tych 420zl ktore dostaje za opieke nad corka?dzis kiedy ceny co chwila ida w gore moze ktorys pan minister lub sam pan premier sprobowalby za te pieniadze przezyc caly miesiac? my matki z chorymi dziecmi powinnysmy byc pod opieka panstwa a tym czasem jestesmy kula u nogi o ktorej jeszcze w dodatku sie zapomina jestesmy na samym koncu bo nie mozemy strajkowac poniewaz nie mamy na to czasu bo caly nasz czas poswiecamy naszym chorym dziecia kiedy wezmiecie nas pod uwage!! my istniejemy i jest nas duzo w tym kraju!!!

  • 13: pucio pucio z IP: 80.55.90.* (2008-08-07 19:44)

    Czy wogóle ktoś np: z PFRON czyta te komentarze?!!!, a może sam prezes, Pan Wojciech Skiba?!, może Pan prof. Zieliński ? Niech poszukają w internecie podobnych komentarzy. A może to jak za Gierka Tylko wentyl bezpieczeństwa, ludzie nie dajcie się ogłupiać!!! oni dobrze znają nasze problemy , tylko mają nas w d..ie do wyborów. Jest nas ponad 5 milionó!!!, i czekają na nasze głosy w trakcie wyborów, lokalnych i do sejmu!!!, pomyślcie , pozdrawiam wszystkich niepełnosprawnych.

  • 14: Irena z IP: 83.6.255.* (2008-08-08 21:29)

    Informuję, że mąż jest od 14 lat po wypadku ma złamany kręgosłup na odcinku C6 C7 z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Wymaga stałej opieki osób drugich.Ja do tej ja pory pracuję zawodowo (żeby mieć za co żyć) i opiekuję się mężem ( śpię po 4 godz. dziennie). Moje intensywne życie, brak wypoczynku spowodowało, częste ataki serca i poważne schorzenia kręgosłupa. W szpitalu tylko w tym roku byłam 15 razy. Brak mi już sił Nie mogę sama wyjechać na żaden wypoczynek, sanatorium .Związku z tym mam pytanie czy są jakieś przepisy ,jakieś ustawy by umożliwić mnie i innym w takiej sytuacji osobom przejście na wcześniejszą emeryturę ( taki przepis jest ,ale dotyczy tylko matek z chorymi dziećmi) Bym mogła tylko opiekować się mężem. Stażu pracy zawodowej mam 32lata+2 lata w rolnictwem Wiek 50 lat. .Dużo dziś mówi się o pracy dla osób niepełnosprawnych, ale nic nie mówi się o pomocy rodzinom przewlekle chorymi.

  • 15: Jolka z IP: 83.28.87.* (2008-08-14 20:54)

    od kiedy ten przepis dotyczący zasiłku pielęgnacyjnego dla żony ,która sprawuje opiekę nad niepełnosprawnym mężem wchodzi w życie.

  • 16: Halina z IP: 213.158.196.* (2008-08-16 18:37)

    niech kryteria przyznawania zasilkow w koncu sie zmienią,dlaczego więCEJ OSOB NIE MOZE SKORZYSTAC Z POMOCY?Osoby sprawujące opiekę i tak mają bardzo ciężko.Litości

  • 17: Zbigniew z Lublina z IP: 86.63.157.* (2008-08-17 09:32)

    A CO W PRZYPADKU GDY OSOBA DOROSŁA MUSI SPRAWOWAĆ OPIEKĘ NAD NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECKIEM (DRUGI RODZIC PRACUJE I RACJI WYSOKOŚCI JEGO ZAROBKÓW - na poziomie średniej krajowej - NIC SIĘ TAKIEJ RODZINIE NIE NALEŻY OPRÓCZ SKROMNEGO ZASIŁKU PIELĘGNACYJNEGO).
    LENIWI WOLĄ NIE PRACOWAĆ I POD PRZYKRYWKĄ OPIEKI NAD DZIECKIEM DOSTAWAĆ WSZELKIE MOŻLIWE ZASIŁKI, DODATKI, DOFINANSOWANIA I ZAPOMOGI - bo przecież nie mają żadnego dochodu !!!
    CZY JEST SZANSA ŻEBY RODZIC SPRAWUJĄCY OPIEKĘ MÓGŁ TEŻ AKTYWIZOWAĆ SIĘ ZAWODOWO I OTRZYMYWAŁ ŚRODKI NA POKRYCIE OPIEKI DLA DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO (NIANI) ???
    USTAWODAWCO DAJ SZANSĘ TAKIM LUDZIOM !!!

  • 18: wanda z IP: 91.94.251.* (2008-08-20 15:33)

    wydaje mi sie ze sprawa wczesniejszych emerytur za sprawowanie opieki nad niepelnosprawna osoba dorosla powinien zajac sie Trybunal Konstytucyjny tak samo jak ze swiadczeniami pielegnacyjnymi mam meza chorego na stwardnienie rozsiane przykutego do wozka sprawnosci fizycznej zero sam nawet nie zje i co zostawic go samego zle ptaw dla niepelnosprawnych i ich rodzin

  • 19: monika z IP: 87.239.244.* (2008-08-21 20:58)

    Od 15 lat opiekuje sie niepelnosprawnym ojcem z tego tytulu nie moglam podjac zadnej pracy,nie mam z tego powodu zadnych skladek emerytalnych,poki co to utrzymuje mnie i moje dziecko maz bo ojca renta to 680zl.,nawet dla niego samego jest to za malo.i tu sie ciagle nasowa mi pytanie co bedzie ze mna w przyszlosci?dopoki ojciec zyje bede sie nim opiekowac,a jak umrze to ja juz nie wypracuje sobie emerytury,bo mam34 lata aktualnie,a obawiam sie ze kiedys z meza emerytury nie utrzymamy sie,wiec czekam mnie kiedys tylko jedno!...

  • 20: wiesia z IP: 213.158.196.* (2008-08-28 09:29)

    Ja opiekuję się obojgiem niepełnosprawnych rodziców a gmina nie wie czy świadczenie pielęgnacyjnemi sie należy bo że rodzice składają wnioski na to świadczenie to tak a tu jest odwrotnie-dziecko składa wniosek o świadczenie pielęgnacyjne na rodziców i teraz nie wiedzą co z tym fantem zrobić czasem to ręce opadają jak się idzie do urzędu po jakąś informację czy poradę a tam zdziwienie i wiedzą o wiele mniej i człowiek w sumie wychodzi jeszcze gorszy głupi

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie