Żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem otrzyma świadczenie pielęgnacyjne

autor: Paweł Jakubczak21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 08:38

Osoba opiekująca się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny będzie mieć prawo do świadczenia pielęgnacyjnego. Do tej pory prawo do niego miały tylko osoby opiekujące się dziećmi.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Komentarze (276)

  • chora emerytka(2016-03-06 23:15) Zgłoś naruszenie 00

    Chora emerytka-mam też męża sparaliżowanego od 4 lat .Może ktoś mi doradzi gdzie się zwrócić o pomoc finansową bo tak żyć dalej nie da się.

    Odpowiedz
  • Mirek(2011-07-04 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli identycznie jak u mnie. Też odmowa na związek małżeńskie. No ja napisalem odwolanie ale to pewnie z miesiąc potrwa jak SKO da mi odpowiedź. Życzę powodzenia. Nie poddawaj się. Wiekszość wyroków WSA jest pozytywnych dla ludzi. No a Sko to zależy. Ja mam zamiar powalczyć.

    Odpowiedz
  • Mirek(2011-07-04 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Ciekaw jestem Zbyszku jakie wrażenia po wizycie w gminie. Ja również walczę z moim Mops. Aktualnie jestem na etapie odwołania do SKO. Ciekaw jestem co mi z tego odwołania wyjdzie. Jeśli SKO da mi odmowę to chyba skieruję sprawę do WSA. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

    Odpowiedz
  • danuta p(2010-01-23 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    do elik,zgadzam się z tobą,dziennikarze zajmują się takimi pierdołami ...kto z kim i gdzie...wiemy o co chodzi.Elik uważam że jesteś osobą bardzo wyrozumiałą,chciałabyś dać posłom 520 zł na osobę uważam że to za dużo,ja z moim mężem niepełnosprawnym mam 600 zł miesięcznie na dwie osoby.Byłoby sprawiedliwe jak nasi pos...e dostali by 300 zł.powinno im wystarczyć na życie opłaty i td.Na pewno mieli by rogale na twarzach.Pozdrawiam Dana z Darkiem.

    Odpowiedz
  • Marcin(2011-04-25 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Na żonę. Chora na stwardnienie rozsiane (SM) od 10 lat na wózku. Czy jest szansa aby dostać ten zasiłek?

    Odpowiedz
  • Teresa(2010-12-15 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    dostałam decyzję odmowną czy ktoś mógłby mi pomóc napisać odwołanie może numer telefonu z kim mogę porozmawiać

    Odpowiedz
  • maria(2010-12-20 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    o teresy w odwolaniu prosze opisac swoja sytuacje jezeli nie ma pani swoich dochodow powinna pani otrzymac swiadczenie

    Odpowiedz
  • Teresa(2010-12-20 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    do marii nie mam żadnych dochodów nigdy nie pracowałam ponieważ mąż potrzebuje cały czas opieki.dziękuję.

    Odpowiedz
  • Ala(2011-02-05 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Ewo,czekałam od pażdziernika .Z MOPS-u dostałam decyzję odmowną.Po złozeniu odwołania do SKO decyzja została uchylona.Teraz czekam na uprawomocnienie się decyzji SKO.Na to mają 30 dni. Mam nadzieję,że MOPS nie złoży już skargi do sądu.Życzę Pani wytrwałości i łączę się z wyrazami szacunku z wszystkimi Państwem,których spotkał tak ciężki los jak opieka nad chorym człowiekiem.

    Odpowiedz
  • KASIA D(2011-02-02 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    wita i proszę o pomoc! ja mam niewidomego męża ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci.czy mi nalezy się świadczenie pielegnacyjne?. dodam ze ja nie pracuje i mam jeszcze synka z orzeczeniem niepełnosprawności( ma astmę oskrzelową i uczulony jest na roztocza, kurze ,pleśnie itd.)bylam się pytać w GOPS o świadczenie, to na męza nie dostanę bo to mąż, a syn nie spełnia wszystkich punktów w niepełnosprawności.do pracy nie ma mowy, mąż potrzebuje opieki i jest dwójka małych dzieci. POMÓŻCIE! Dziękuje!

    Odpowiedz
  • Ala(2011-02-03 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kasiu,dzięki Małgosi,która niestrudzenie przebijała się przez przepisy i urzędniczą niechęć postanowiłam sama spróbować i wystąpić o świadczenie pielęgnacyjne z tytułu ciężko chorego mężą.Radzę Pani iść do Mopsu,lub gminy i złożyć wniosek o świadczenie pilęgnacyjne.Tam będą Pani usilnie tłumaczyć,że takie świdczenie Pani się nie należy, ale proszę się tym nie zrażać,tylko dostarczyć wszystkie niezbedne dokumenty-to jest bardzo istotne,bo brak jakiegokolwiek dokumentu będzie Panią dyskwalifikwać.Napewno Pani od nich dostanie odmowę,ale to dalsza sprawa.Najpierw trzeba załatwić złozenie wniosku.Wyczerpującą wypytać w urzędzie o wszystkie dokumenty!!!Ja zlożyłam również akt małzeństwa.

    Odpowiedz
  • KASIA D(2011-02-03 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dziekuję Pani Alu za odpowiedź! Napewno skorzystam z Pani podpowiedzi. A w tym Urzędzie to zaszczekaja mnie ale się nie dam.pozdrawiam i bardzo dziękuję.

    Odpowiedz
  • Ala(2011-02-04 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kasiu,niech Pani w ogóle z urzędniczką nie wchodzi w żadną polemikę.Proszę poprosić o druki na świadczenie pielęgnacyjne (jest takie samo jak dla dziecka)Starannie wypełnić.Dołączyć niezbędne dokumenty,jęśli Pani nie wie jakie to prosze mi napisać,a Pani przekażę tę informację)Dokumenty Pani odniesie do Urzędu,proszę poprosić o potwierdzenie przyjęcia i wpisanie daty kiedy Pani je złożyła.Gdyby nie chciano od Pani przyjąć nawet dokumentów ,to prosze wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru,Należy działać błyskawicznie,bo każdy dzień zwłoki jest dla Pani wielką stratą
    pozdrawiam
    Serdeczne pozdrowienia do Pani o imieniu Małgorzata-jestem Pani niezmiernie wdzięczna za "przetarcie szlaku"

    Odpowiedz
  • ewa(2011-02-04 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Alu nie napisała Pani z jakim skutkiem zakończyło się zlożenie wniosku.Ja złożyłam wniosek w listopadzie dostałam decyzję odmowną złożyłam odwołanie i tak czekam już półtora miesiąca.pozdrawiam cierpliwych.

    Odpowiedz
  • ew(2011-02-23 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dostałam pozytywną decyzję z SKO do ponownego rozpatrzenia przez OPS panie z OPS powiedziały że ponownie mi odmówią i tak dalej będziemy odbijać piłeczkę.Paranoja

    Odpowiedz
  • Ala(2011-02-28 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ewo,jeśli SKO przekazało do ponownego rozpatrzenia to panie z OPS musza się dostosować do tej decyzji i uzupełnić dokumentacje,by ustalic uchybienia we wniosku.Jesli dadzą odmowę Pani znów odwoła sie do SKO,ale czas jest na Pani korzyść.Beda płacic z wyrownaniem
    Pozdrawiam Ala
    Ja juzj estem szczęśliwa,mam to za sobą

    Odpowiedz
  • ewa(2011-03-01 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Witam pani Alu i gratuluję ja niestety dostałam ponownie decyzję odmowną z OPS będę się odwoływać znów do SKO.Pierwszy wniosek złożyłam 5 listopada.Może i mi sie uda .Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • marcin(2011-03-12 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Odnośnie wypełniania wniosku w części III,
    3. Dochód utracony z roku ...*) wyniósł ... zł...gr miesięcznie
    4. Dochód uzyskany w roku ... wyniósł ... zł...gr miesięcznie
    co należy wpisać? utracony? uzyskany?. I jakie dokumenty trzeba dolączyć do wniosku? Dziękuję i pozdrwiam

    Odpowiedz
  • Małgorzata(2011-04-03 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    do pan Marcin
    od 01.01.2010 nie biorą pod uwagę dochodów.
    Jeśli chodzi o dokumenty to na kogo pan się stara o świadczenie pielęgnacyjne ???

    Odpowiedz
  • Małgorzata(2011-04-03 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy Państwo bardzo państwa podziwiam za państwa wtrwłość w dążeniu do celu ja ma za sobą przejścia z MOPS.
    Walczyłam z nimi 9 miesięcy napisałam trzy odwołania aż w końcu SKO moje odwołanie utrzymało wmocy i przyznało mi świadczenie pielęgnacyjne.
    Muszę państwu przypomnieć moją sytuacje bo dawno mnie tu nie było a chodzi mianowicie o to że ja stałam się na oboje rodziców i udało się ale naprawdę potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości w przebijaniu się przez mur urzędniczy.
    Życzę państwu wszystkiego dobrego i trzymam za wszystkich kciuki .
    Jeżeli by ktoś potrzebował pomocy to służ radą.
    powodzenia

    Odpowiedz