Komentarz GP: Za złe prawo płaci kierowca

autor: Dominika Sikora17.11.2008, 03:00

Podatek Religi przechodzi do historii. W zasadzie to dobrze, bo i tak nie spełniał swojej funkcji. Firmy ubezpieczeniowe przekazywały wprawdzie dodatkowe pieniądze na leczenie ofiar wypadków, ale brak dobrze działającego systemu ich identyfikacji i niemożność dopasowania sprawcy wypadku do jego ofiary uniemożliwiły NFZ przekazywanie pieniędzy do szpitali i przychodni.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (4)

  • karbol(2008-11-17 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Kończę swoją wypowiedź (w poprzedniej wyczerpałem limit znaków).
    Dlaczego rowerzyści, którzy powodują swoją bezmyślnością dużo wypadków, nie muszą znać przepisów Kodeksu Drogowego? Dlaczego nie muszą opłacać składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej? Dlaczego buduje im się kosztowne drogi rowerowe z podatku drogowego kierowców? Drogi, z których i tak nie korzystają, bo im się nie chce, bo wolą wężykiem po szosie, lub chodniku.
    Spowodowane szlachetnym pomysłem ministra Religi wzrosty kosztów ubezpieczenia OC skonsumuje teraz rzesza ubezpieczycieli. Pójdą te pieniądze na premie prezesów, lub przepłyną do zaprzyjaźnionych, pasożytniczych firm doradczych.
    I coś Pan narobił, Panie profesorze? Po co było się było pchać do towarzystwa, którego nawet ja, prostak, bym się wstydził?
    Gdyby każdy uczciwie robił to, na czym się zna...

    Odpowiedz
  • karbol(2008-11-17 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    To był rząd fachowców. Nie kwestionuję fachowości ministra Religi w kardiochirurgii, poza tym, to uczciwy człowiek.
    Intencje w zakresie sterowania służbą zdrowia czyste i godne pochwały. Oczywiście też uważam, że za leczenie ofiar wypadków powinni płacić ich sprawcy - sprawcy umyślni - ci, którzy łamią przepisy Prawa Drogowego.
    Jak zwykle, w bagnie polskiego prawodawstwa nie udało się tego przeprowadzić. Jak można egzekwować najlepsze nawet pomysły uzdrowienia opieki zdrowotnej, gdy brak przejrzystego prawodawstwa. Dlaczego kierowcy mają dopłacać do leczenia pijanych rowerzystów, którym prawo pozwala oruszania się po drogach publicznych bez znajomości kodeksu drogowego?
    To jest skandal, kartę rowerową wystawia dyrektor szkoły podstawowej. Dzieci może tym się jeszcze przejmują. Dorosły, pijany, czy trzeźwy, obojętne, rowerzysta jeździ wężykiem po chdniku, wpada jak szalony na przejścia dla pieszych, po zmroku bez żadnego oświetlenia, odblasków...
    I co mu zrobisz?

    Odpowiedz
  • urzędnik RP(2008-11-17 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    przywołać ekonomistów z okresu międzywojennego. Obecni ekonomiści po 5 fakultetach w tym 2 zagranicznych 6 językach nie mogą poradzić sobie z zaagospodarowaniem wirtualnych pieniądzy. Jak bardzo brakuje Minstra Grabskiego sercem i duszą oddanego polsce.

    Odpowiedz
  • waw(2008-11-17 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    tak jak podatek drogowy wliczonym w cenę paliwa-hihi

    Odpowiedz