Beata Lisowska: Urzędnik frasobliwy

autor: Beata Lisowska18.02.2011, 03:00

Pewna bezrobotna matka, która nigdzie nie mogła kupić swoim pociechom kaloszy, jest dziś jednym z największych dostawców gumowego obuwia dla dzieci. Znalazła niszę na rynku oraz firmę w Chinach, która jest w stanie wyprodukować dla niej każdą ich ilość. Miała pomysł na biznes, ale pewnie nigdy by go nie zrealizowała, gdyby dwa lata temu nie uwierzył w niego jakiś urzędnik.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (3)

 • Pewna bezrobotna matka z gumy robi(2011-02-18 07:19) Zgłoś naruszenie 00

  jeszcze wiele innych pożytecznych rzeczy a Donald wolał -brakuje mi na emerytury -"weźcie się do roboty" i róbta co chceta ale oddemnie nie dostaniecie nic.

  Odpowiedz
 • A3D(2011-02-18 13:39) Zgłoś naruszenie 00

  Nie skomentuję. Zaraz otrzymałbym łatkę niemiłą. Przez dziesięciolecia całe do pracy w urzędach selekcja była negatywna: w większości osoby leniwe, bez pomysłu, bez kreatywnego podejścia do życia (w dobrym słowa znaczeniu), bierne i niezbyt lotne. Urząd dawał "wadzę", ale nie stanowił źródła wynagrodzenia porównywalnego do wynagrodzeń w przedsiębiorstwach. Żyło się w urzędach spokojnie, bez emocji, marnie, a petenta traktowało z góry, lekceważyło, czekając na klienta z grubą zawartością portfela. Spadek odziczony został przez kolejne pokolenia. Niestety, wynagrodzenia wzrosły, apetyty także. Nie wzrosło ani zaangażowanie, ani zdolność do inicjatywy. Urzędnik nadal mówi nie i traktuje klienta jak petenta.
  To stanowi, że inicjatywa należy do samych przedsiębiorców, pomysły i patenty leżą zakurzone w sytuacjach, gdy potencjalny przedsiębiorca nie znajdzie funduszy poza urzędami. Teraz dopiero się zacznie. Urzędnicy, jest po 13-tej - siedzicie i się gapicie w monitory- dowalcie, jak macie czym.

  Odpowiedz
 • +(2011-02-20 10:00) Zgłoś naruszenie 00

  he,he nie maja czym-po co placic za internet w domku jak mozna za nasze i w godzinach-odezwa sie oburzeni w poniedzialek

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane