W jakim zakresie pracownik odpowiada za uszkodzenie samochodu służbowego

Kodeks pracy przewiduje szczególne zasady odpowiedzialności pracownika za mienie powierzone, którym może być samochód służbowy. Na jakich zasadach pracownik odpowiada za szkodę w aucie stanowiącym własność pracodawcy?

Krzysztof Bramorski, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii BSO Prawo & Podatki

żródło: DGP

Krzysztof Bramorski, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii BSO Prawo & Podatki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
statystyki
  • libero(2015-06-09 10:27) Odpowiedz 00

    jeżeli prowadziłem samochód ciężarowy tir i jechałem o 20km z nadmierną prędkoscią lecz w konteneże ładunek w ogule nie był zabiezpieczony i położyłem go na bok po zakręcie . i pracodawca chce isc na drogę sądową i człowiek dostaje dyscyplinarke. to w jakie koszty może popaść pracownik jeżeli samochód był wary max 35tysięcy

  • elficzek648(2013-06-13 10:56) Odpowiedz 00

    Jeśli nic Pan nie podpisywał ponosi Pan odpowiedzialność w wysokości, o której mowa w art. 119KP, czyli 3-miesieczne wynagrodzenie, jakie przysługiwało Panu w dniu wyrządzenia szkody.

  • Mariusz(2013-01-08 16:40) Odpowiedz 00

    Mam pytanie zarysowałem Tirem inny samochód czy pracodawca może żądać ode mnie zwrotu w różnicy składek oc i kosztów naprawy samochodu którym jechałem. Nic nie podpisywałem a On mi grozi sadem.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

reklama