« Powrót do artykułu

Kiedy za opiekę nad chorym rodzicem otrzymasz zwolnienie i zasiłek

Pracownik otrzyma zasiłek opiekuńczy za opiekę nad chorą matka lub ojcem nawet wtedy, gdy rodzice nie mieszkają sami, ale drugi domownik jest osobą chorą, niezdolną do pracy albo niesprawną fizycznie lub psychicznie.

teściowa opieka senior

żródło: ShutterStock

Razem ze zwolnieniem pracownik powinien dostarczyć druk ZUS Z-15, czyli wniosek do uzyskania zasiłku opiekuńczego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • asa(2018-03-13 09:49) Zgłoś naruszenie 132

  Wyrok TK z 2014 roku w sprawie opiekunow dorslych osob niepelnosprawnych wciaz niezrealizowany. Kwota zasilku dla opiekuna 520 zl od lat taka sama mimo gwaltowenego wzrostu cen zywnosci, ale co tu pisac o zywnosci, gdy 520 zl nie starczy nawet na comiesieczny haracz dla Panstwa czyli oplate czynszu za mieszkanie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Korwinista Wolnościowiec(2018-03-13 11:25) Zgłoś naruszenie 87

  czyli prawo do eutanazji nie obowiązuje w faszystowskiej Polsce. Każy kochy powinien mieć przedstaione obowiązkowo propozycje taniej eutanazji a po jednoznacznym odrzuceniu powinien być zdany na wybrany los bez socjalizmu.

  Odpowiedz
 • Just(2018-07-03 14:14) Zgłoś naruszenie 22

  dlaczego rodzina ma się opiekować? niech opiekuje się państwo, a rodzina płaci 50% z 520 zł!!!!!

  Odpowiedz
 • Kuba(2018-05-20 10:42) Zgłoś naruszenie 20

  Renty dla niepełnosprawnych (stopień znaczny) ZUS przyznaje po spełnieniu licznych warunków. Mieliśmy wielkie bezrobocie, niepełnosprawny był 1 dzień nie zgłoszony do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ( w okresie 5 lat przed chorobą) - RENTY NIE MA! Dla państwa polskiego NIE ISTNIEJE, niech zdycha.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!