« Powrót do artykułu

Czas pracy pracowników. Trzy pytania i odpowiedzi

Czy pracodawca może jednostronnie cofnąć zgodę na indywidualny rozkład czasu pracy pracownika wprowadzony zgodnie z art. 142 k.p.? Czy też musi to zostać uzgodnione z pracownikiem?

zegar, czas

żródło: ShutterStock

Jak obliczyć wynagrodzenie za nadgodziny dobowe, jeśli w trakcie miesiąca kalendarzowego dochodzi do zmiany stawki osobistego zaszeregowania pracownika?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Ast(2017-09-10 17:16) Zgłoś naruszenie 30

    Normy czasu pracy są w tym kraju nagminnie łamane. Szczególnie w związku z tzw. podróżami służbowymi. Przecież tam dochodzi do ordynarnego wykorzystywania prywatnego czasu pracowników. Łamanie przeciętnie 5-dniowej normy czasu pracy jest w zasadzie powszechne. Co więcej nie ma instytucji, która by tego pilnowała. Ostatnio firma wysłała mnie w delegację. Musiałem pracować z sobotami włącznie. Więc po co ten bełkot o normach czasu pracy? W tym kraju PIS-owskiej szczęśliwości one nie obowiązują.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-09-12 08:23) Zgłoś naruszenie 10

    Bzdura - w Polsce nie ma norm czasu pracy o czym wielokrotnie zwracałem uwagę w róznych pismach Ministerstwu Socjal i Gospodarki , także ,Urzędowi Prezydenta i Premierów. Wszak artykuł 155KP ze znaczkiem 3 "darmowe dyzury domowe"jest POwszechnie obowiązujący.!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama