« Powrót do artykułu

ZUS już nie odbierze emerytury lub renty na własnych zasadach. Ale ubezpieczony i tak może na tym stracić

Nowe przepisy ustawy emerytalnej, które weszły w życie 18 kwietnia, ograniczają możliwość zmiany lub uchylenia ostatecznych decyzji wydanych przez organ rentowy. Ustalają bowiem konkretne przesłanki i terminy, w których może to nastąpić.

ZUS

żródło: ShutterStock

Zachowawcze podejście ZUS nie znalazło uznania u ustawodawcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Opamietajcie się(2017-04-21 10:58) Zgłoś naruszenie 232

  Nie pojmuję tego, no nie ogarniam. Pracuję już 41 lat a ciągle mi się wypomina, że jak przejdę na emeryturę to dużo dostanę więcej niż 1000 zł. Na miłość Boską o co chodzi. To co mam dostać tyle ile dostanie ten co przepracował parę lat a potem się wałkonił. Mam za to przepraszać. Trochę to nie tak , żeby ludzie pracujący zamiast na swoje emerytury musieli dzielić się z 500+ (którzy nic jeszcze nie wnieśli do budżetu tylko się rozmnażają) , na nierobów 1000+ itd. No opamiętajcie się

  Odpowiedz
 • przedsiębiorca(2017-04-21 14:10) Zgłoś naruszenie 170

  Podwyżka emerytur w 2017 r. wyniosła 0,44 procenta a inflacja ok. 2,5 procenta przy podwyżkach składek na ZUS przy działalności gospodarczej o około 5 procenta..Zgadnijcie kto na tym zarobił a kto stracił?

  Odpowiedz
 • JMG(2017-04-22 09:17) Zgłoś naruszenie 00

  INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO w Warszawie karząc kierowców autobusów miejskich mandatem za przejazd na św - żółtym drogowym - nie stosując się do paragrafu 95 pkt. 2 ROZPORZĄDZENIA MIN INFRASTRUKTURY - WYMUSZAJĄC TYM hamowanie awaryjne w konsekwencji czego łamiąc nogi pasażerom a w najgorszym wypadku w godzinach szczytu narażając na utratę życia podróżujących .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama