Wiadomości z działu Praca

29 marca 2017 r.

Premia do odłożonej emerytury jest wymieniana jako najlepsza zachęta do dłuższej pracy.

Premia za dłuższą pracę: Nie każdy chce 10 tys. zł29 marca 2017 r.

Pomysł premii za dłuższą pracę bez pobierania emerytury cieszy się sporym poparciem Polaków – wynika z sondażu DGP, zrealizowanego na panelu badawczym Ariadna. Za jej wprowadzeniem jest 46 proc. pytanych, przeciwnego zdania jest 29 proc. Jedna czwarta ankietowanych nie ma w tej sprawie zdania. Pomysł, o który pytaliśmy, opisaliśmy w DGP kilkanaście dni temu. Zakłada on, że osoby, które przepracowałyby co najmniej dwa lata, bez pobierania emerytury otrzymałyby jednorazową premię w wysokości 10 tys. zł.

29 marca 2017 r.

Polscy lekarze POZ udzielają najwięcej porad w skali Unii Europejskiej.

Pacjenci ocenili medycynę rodzinną. System wymaga korekty29 marca 2017 r.

Dziś odbędzie się konferencja uzgodnieniowa projektu obszernej ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Ma ona wprowadzić m.in. koordynację i kompleksowość leczenia przez POZ oraz motywacyjny system wynagradzania medyków za efekty ich pracy. Tymczasem wczoraj podsumowano, jak system wygląda obecnie i jakie są jego mankamenty.

29 marca 2017 r.

MPiPS uczestniczące w pracach zespołu i któremu podlega system emerytalny, nie bierze udziału w pracach nad kształtem III filaru i nie zna szczegółów nowych rozwiązań.

Dodatkowe emerytury nadal wielką niewiadomą29 marca 2017 r.

W II kw. tego roku do konsultacji międzyresortowych ma trafić projekt ustawy ustalający formy dodatkowego oszczędzania na starość. Wczoraj taką deklarację na posiedzeniu zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego złożył przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju. Okazało się też, że MPiPS uczestniczące w pracach zespołu i któremu podlega system emerytalny, nie bierze udziału w pracach nad kształtem III filaru i nie zna szczegółów nowych rozwiązań.

28 marca 2017 r.

Zalewska: Generalnie sieć szkół jest już gotowa28 marca 2017 r.

Mamy jeszcze kilka gmin, z którymi rozmawiamy, natomiast generalnie sieć szkół już została przekształcona - powiedziała we wtorek w TVP1 minister edukacji Anna Zalewska. Poinformowała, że resort chce dodatkowo wartościować nauczanie w trybie jednozmianowym.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama