Wiadomości z działu Praca

23 września 2017 r.

Mam nadzieję, że uczeń nie usłyszy: „Piłsudski wielkim Polakiem był”. Że zamiast tego dowie się, co Marszałek zrobił, w jakiej sytuacji, i dopiero potem samodzielnie zastanowi się, być może podyskutuje z innymi, jak to ocenić

Choińska-Mika: Czeka nas szkolny regres. Nowa podstawa programowa nie uczy myśleć [WYWIAD]23 września 2017 r.

Nowa podstawa programowa akcentuje odtwarzanie, kopiowanie, ale nie rozwija odwagi intelektualnej - przyznaje w rozmowie z Pauliną Nowosielską Jolanta Choińska-Mika, historyk, dr hab. prof. Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni pracownik Instytutu Historycznego UW. W latach 2007–2008 kierowała zespołem przygotowującym podstawę programową z historii i wiedzy o społeczeństwie. 

22 września 2017 r.

Przepisy dostosowujące nasze prawo do unijnego rozporządzenia RODO otworzą możliwość przetwarzania danych biometrycznych pracownika na podstawie jego zgody.

Biometria w pracy wydaje się przesądzona, ale dobrowolna zgoda może okazać się fikcją22 września 2017 r.

Mało co identyfikuje nas tak jednoznacznie jak cechy biometryczne. Dane daktyloskopijne, czyli odciski palców, tęczówka oka, głos osoby, geometria ręki, wizerunek twarzy, nawyki, szczególny chód, sposób gestykulacji czy sposób mówienia są niepowtarzalne i (z pewnymi ekstremalnymi wyjątkami, które wiążą się już z ingerencją medyczną) – niepodmienialne.

21 września 2017 r.

Zdaniem generalnego inspektora ochrony danych osobowych żądanie prywatnego numeru telefonu może być jednak zasadne jedynie w przypadku pracowników pełniących strategiczne funkcje i co do których prawdopodobne jest, że może zaistnieć konieczność ich odwołania z wypoczynku.

Kontakt z pracownikiem podczas urlopu wypoczynkowego21 września 2017 r.

Zdarza się, że pracodawca ma potrzebę skontaktowania się z zatrudnionym w czasie urlopu (zwłaszcza jeśli pełni on wysokie stanowisko lub jest specjalistą, bez którego zapewnienie prawidłowego funkcjonowania zakładu może być utrudnione albo wręcz niemożliwe). Czy firma może się domagać od pracownika prywatnego numeru telefonu?

21 września 2017 r.

W Wielkopolsce nadal poszukiwanych jest 107 nauczycieli. Z tego 17 szkół oferuje zatrudnienie na pełny etat (18 godzin pensum), a 46 ponad pełen etat.

Jest praca dla nauczycieli21 września 2017 r.

Rok szkolny trwa w najlepsze, a szefowie placówek wciąż borykają się ze znalezieniem pedagogów. Mimo że oferują zatrudnienie na cały bądź na pół etatu.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama