Wiadomości z działu Praca

21 grudnia 2014 r.

Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej, w niezadowalający sposób został wykorzystany potencjał, jaki drzemie w zasobach elektronicznych.

E-podręcznik nie spełnia oczekiwań. Joanna Kluzik-Rostkowska szuka winnych 21 grudnia 2014 r.

Zwolnienia w Ośrodku Rozwoju Edukacji w związku z e-podręcznikiem. Z pracą pożegnało się kilka osób odpowiedzialnych za przygotowanie cyfrowych książek dla szkół. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska była bardzo niezadowolona z przedstawionych jej efektów pracy. Dotyczyło to zarówno szaty graficznej jak i języka, jej zdaniem niedostosowanego do języka ucznia w określonym wieku.

21 grudnia 2014 r.

Szara strefa – polska specjalność?

Szara strefa – polska specjalność?21 grudnia 2014 r.

Międzynarodowe badania prowadzone przez prof. Friedricha Schneidera wskazują, że w Polsce szara strefa w 2013 roku stanowiła 23,8% PKB. To stosunkowo dużo, zwłaszcza w porównaniu z państwami zachodnioeuropejskimi. Największa szara strefa dotyczyła w Europie Bułgarii (31,2%), Rumunii i Chorwacji (po 28,4%). Najmniejszą zaś zaobserwowano w Szwajcarii (7,1%), Austrii (7,5%) i Luksemburgu (8%).

20 grudnia 2014 r.

Urzędnicza pensja z dodatkami

Dodatki do pensji i trzynastka - czyli 5 powodów, dla których warto zostać urzędnikiem20 grudnia 2014 r.

Ograniczenie liczby urzędników w Polsce oraz przysługujących im przywilejów było obiecywane wielokrotnie - nie tylko przez opozycję, konkretne propozycje wysuwał także rząd. Większych zmian jednak wprowadzić się nie udało, liczba pracowników administracji zamiast spadać wciąż rośnie, a praca w urzędzie nadal opłaca się ze względu na dobre warunki zatrudnienia i wynagrodzenia. Zobacz, na jakie dokładnie przywileje może liczyć polski urzędnik.

19 grudnia 2014 r.

Czy muszę zgłaszać do ZUS kolejne umowy?

Rewolucja w zleceniach. Co trzeba wiedzieć o umowach teraz i po zmianach19 grudnia 2014 r.

Nowe przepisy są odpowiedzią na coraz popularniejsze formy zatrudnienia, z którymi nie wiąże się obowiązek płacenia ZUS. Dotyczą wiec one przede wszystkim członków rad nadzorczych oraz zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, czyli zlecenie, usługi, dzieło. Ich nadużywanie przez nieuczciwych pracodawców stało się w ostatnich latach prawdziwą plagą.