Wiadomości z działu Praca

24 lipca 2016 r.

O ile w wielkich korporacjach wykształcenie jest istotne z uwagi na konieczność wypełniania określonych procedur i wymogów, w mniejszych firmach stawia się raczej na realne kwalifikacje, w tym umiejętność radzenia sobie z problemami.

Jak dostać pracę w IT24 lipca 2016 r.

Rynek pracy IT jest bardzo chłonny, a specjaliści rozchwytywani. To nie znaczy, że firmy zatrudniają wszystkich kandydatów „jak leci” – rozmowa o pracę w IT też wymaga przygotowania. Eksperci ze szkoły programowania Coders Lab radzą, jak to zrobić najlepiej.

23 lipca 2016 r.

Po pierwsze – zaistniej w sieci


Internet to największy sprzymierzeniec, ale też i wróg każdej osoby poszukującej zatrudnienia. Pamiętaj, że zarówno dla ciebie, jak i dla rekrutera sieć stanowi bardzo ważne źródło wszelkich informacji – w jego przypadku na twój temat. Zanim więc zaczniesz wysyłać CV zastanów się, co przyszły pracodawca może znaleźć wpisując twoje nazwisko do wyszukiwarki. – Jeszcze kilka lat temu panowało przeświadczenie, że aby zadbać o swój wizerunek w sieci, wystarczy uporządkować treści na swój temat, pozbyć się prywatnych kompromitujących zdjęć czy zablokować profile w mediach społecznościowych tak, aby posty były widoczne tylko dla znajomych. Dziś jednak jeśli chcemy, aby to rekruter nas zauważył, powinniśmy zamiast zupełnie wyciszyć komunikację, postawić na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony i budować w ten sposób pozycję eksperta w danej branży. Systematycznie aktualizowane i uzupełniane konto na LinkedIn czy otwarty profil na Facebooku, który traktujemy nie jako prywatny kanał, ale zawodową wizytówkę to świadomie zabiegi coraz częściej podejmowane przez kandydatów – mówi Agnieszka Szczypińska z Agencji Pracy GP People.– Niektórzy z nich idą jeszcze o krok dalej i zakładają dodatkowo autorskie blogi, grupy dyskusyjne czy fora, na których dzielą się swoją wiedzą i tym samym pokazują, jak dobrze znają się na danym temacie. Takie działania to doskonałe posunięcie – dodaje.

4 sposoby na to, aby praca sama do ciebie przyszła 23 lipca 2016 r.

To nieprawda, że aby znaleźć pracę musisz całymi dniami wysyłać CV, chodzić po siedzibach firm czy nieustannie przeglądać ogłoszenia. Jeśli poszukujesz właśnie nowego etatu, ale nie masz czasu, aby poświęcić się temu w 100 procentach, zaplanuj swoje działania tak, aby to pracodawcy pukali do twoich drzwi, a nie odwrotnie. Jak to zrobić?

23 lipca 2016 r.

Wśród polskich specjalistów IT, którzy cieszą się dobrą renomą międzynarodową, zatrudnienie poza granicami Polski jest coraz częstsze

Polacy dzięki pracy chcą zwiedzać świat23 lipca 2016 r.

Jak wynika z badań Work Service, możliwość podróżowania i zwiedzania świata to trzeci najczęściej wskazywany powód skłaniający Polaków do emigracji zarobkowej. Odpowiedzi tej udzieliło aż 44% respondentów, co oznacza wzrost o 21 pp. w stosunku do danych z sierpnia ubiegłego roku. Wizja zagranicznych podróży okazuje się bardziej kusząca nawet od lepszych warunków socjalnych. Programista, projektant, grafik komputerowy, tłumacz, specjalista ds. social media czy lektor online – to zawody, które według ekspertów Work Service i Antal pozwalają na łączenie kariery zawodowej z poznawaniem świata.

22 lipca 2016 r.

Pokemon GO

Czy za granie w Pokemon Go można zostać zwolnionym z pracy?22 lipca 2016 r.

Sukces Pokemon Go wywołał nieoczekiwane konsekwencje na rynku pracy. Wszystko dlatego, że wirtualny świat Pokemonów może wpłynąć, i to nie zawsze pozytywnie, na relację pracownik – pracodawca. Niektórzy gracze zostają wciągnięci w kuszący świat augmented reality (pol. rzeczywistość rozszerzona) na tyle, że trudno im oddzielić obowiązki trenera Pokemonów od obowiązków w realnym świecie.

22 lipca 2016 r.

Wzrosnąć ma kontrola właścicielska nad szpitalami.

Samorządy nie oddadzą szpitali prywaciarzom. I wspomogą NFZ22 lipca 2016 r.

Na służbie zdrowia Polacy znają się najlepiej. Widać to było także po zawrotnym tempie, w jakim rząd i parlament pracowały nad ustawą z 15 lipca o zmianie ustawy o działalności leczniczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 960). Pod wyborczym, skądinąd chwytliwym i nieźle przemyślanym hasłem, że majątku publicznego, jakim są szpitale, nie można w całości oddać w prywatne ręce, wprowadzono pokaźny pakiet zmian.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

reklama