Wiadomości z działu Praca

20 lutego 2017 r.

Agencje obawiają się przede wszystkim tego, że nie znajdą pracodawców użytkowników, którzy będą zainteresowani zatrudnieniem ciężarnych i zaoferują odpowiednie warunki pracy.

Firmy: Zasiłek dla pracownic tymczasowych zamiast pensji20 lutego 2017 r.

W tym tygodniu odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Zakłada on, że umowy, które miałyby się rozwiązać po trzecim miesiącu ciąży pracownicy, z mocy prawa będą przedłużane do dnia porodu (kobiety zyskałyby więc gwarancję wynagrodzenia do czasu narodzin dziecka oraz zasiłek macierzyński po tej dacie).

19 lutego 2017 r.

Utrata zatrudnienia to niewątpliwie jedno z najbardziej stresujących wydarzeń jakie mogą w naszym życiu nastąpić.

Straciłem pracę - co robić? Wskazówki ekspertów19 lutego 2017 r.

Utrata zatrudnienia to niewątpliwie jedno z najbardziej stresujących wydarzeń jakie mogą w naszym życiu nastąpić. Niestety współczesny rynek pracy sprawia, że wiele osób ten problem dotyczy lub będzie dotyczył. Oto kilka wskazówek, które pozwolą odnaleźć się w tej niełatwej sytuacji.

18 lutego 2017 r.

Nie każde porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę z zastrzeżeniem warunku będzie dopuszczalne – wiele zależy od okoliczności danej sprawy.

Czy rozwiązanie stosunku pracy można uzależnić od zdarzenia przyszłego i niepewnego18 lutego 2017 r.

Zamierzamy zatrudnić pracownika na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku przedstawiciela handlowego. Do umowy chcielibyśmy wprowadzić postanowienie, zgodnie z którym ulegnie ona rozwiązaniu z końcem roku kalendarzowego, jeżeli zatrudniony nie osiągnie wyznaczonego przez firmę rocznego wyniku sprzedaży. Czy taki zapis jest zgodny z przepisami?

17 lutego 2017 r.

Zespół zajmujący się nowym kodeksem pracy stoi przed dużym wyzwaniem.

Zmiany w prawie pracy: Nad czym powinna pracować komisja kodyfikacyjna17 lutego 2017 r.

Trwają prace nad nowymi kodeksami prawa pracy. Zajmuje się tym Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, działająca w dwóch zespołach. Ich zadaniem jest przygotowanie projektów dwóch regulacji, tj. kodeksu pracy oraz kodeksu zbiorowego prawa pracy. Niewątpliwie więc czekają nas również nowe przepisy o czasie pracy. Powstaje pytanie, w jakim kierunku powinny one zmierzać.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama