Wiadomości z działu Praca

28 lutego 2015 r.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Kosiniak-Kamysz: Opiekunowie niepełnosprawnych nie stracą swoich uprawnień 28 lutego 2015 r.

W październiku ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że uzależnienie świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej od wieku, w którym powstała niepełnosprawność podopiecznego, jest niezgodne z konstytucją. Według Trybunału ustawodawca powinien podjąć działania zmierzające do przywrócenia równego traktowania wszystkich opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. TK uznał przy tym, że można inaczej traktować opiekunów dorosłych oraz opiekunów dzieci. MPiPS przygotowało projekt, który ma zrealizować orzeczenie Trybunału.

28 lutego 2015 r.

Osoby, które skończyły wyższe magisterskie studia humanistyczne zarabiały miesięcznie 4 150 PLN

Ile zarabiają humaniści?28 lutego 2015 r.

Co drugi absolwent studiów humanistycznych zarabiał w 2014 roku nie mniej niż 4 000 PLN — wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Magistrzy zarabiali przeciętnie o 650 PLN więcej niż pracownicy z tytułem zawodowym licencjata.

27 lutego 2015 r.

W projektach z PO WER będą mogły aktywizować tylko młodych bezrobotnych (18–29 lat).

Unijne wsparcie dopasowane do bezrobotnych27 lutego 2015 r.

Niektóre powiatowe urzędy pracy (PUP) wkrótce zaoferują podopiecznym nowe staże, dotacje na biznes, bony na zasiedlenie i szkolenia dotowane z unijnych pieniędzy. W marcu zostaną uruchomione pierwsze pieniądze na ten cel z nowej perspektywy finansowej. Zmieniają się przy tym zasady, według których PUP będą realizowały unijne projekty.

Prawo na co dzień