Wiadomości z działu Praca

25 października 2014 r.

Polscy pracownicy, którzy już dziś pracują najdłużej w Europie, i to za bardzo kiepskie pieniądze, będą musieli pracować jeszcze dłużej.

Eksperyment na pracownikach. Polskie władze przesuwają granice wytrzymałości25 października 2014 r.

Nie ma tygodnia, abym nie przeczytał gdzieś wywiadu z przedstawicielem jakiegoś związku pracodawców, w którym znajdują się słowa o konieczności zmiany kodeksu pracy w kierunku jego uelastycznienia. A ostatnio dowiaduję się o inicjatywie grupy posłów PO dotyczącej konieczności jego zmiany po to, aby można było płacić za przepracowany dzień ustawowo wolny, zamiast dawać za niego jakiś inny dzień wolny. Uważam wszystkie te propozycje za kolejny przejaw ofensywy pracodawców na ostatnie bastiony chroniące pracowników przed bezlitosnym wyzyskiem.

24 października 2014 r.

Podczas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego zegar odmierzający ośmioletni okres, w jakim pracownik musi awansować, zostanie zatrzymany.

Jakie zasady rządzą awansem pracowników szkół wyższych24 października 2014 r.

Rodzice pracujący na uczelniach nie muszą się martwić, że opiekując się własnym dzieckiem, skracają sobie czas niezbędny do uzyskania kolejnego stopnia naukowego. Podczas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego zegar odmierzający ośmioletni okres, w jakim pracownik musi awansować, zostanie zatrzymany.

24 października 2014 r.

O ile śledczy nie podają szczegółów, o tyle z relacji świadków i doniesień medialnych można wyłowić kilka mechanizmów przekrętów

Dom Przemocy Społecznej24 października 2014 r.

Poszkodowani zniedołężniali staruszkowie. Ponad 30 wątków w śledztwie. Starosta, który ponoć trzęsie całym powiatem, i urzędnicze kontrole, które na kilka tygodni przed aresztowaniami pokazują, że wszystko jest w porządku. W mazowieckim Sochaczewie jak w soczewce skupiły się problemy małych miast, gdzie bezrobocie jest duże, każda praca nie do przecenienia, a o wielu posadach decydują lokalni włodarze

24 października 2014 r.

Łatwiej o współpracę między uczelniami24 października 2014 r.

Szkoły wyższe tworzące związek muszą ujawnić informacje dotyczące mienia, które przekazały w celu wykonywania jego zadań. Tak wynika z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 3 października 2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia oraz szczegółowego trybu udostępniania rejestru związków uczelni publicznych. Wchodzi w życie w sobotę.