Wiadomości z działu Praca

24 kwietnia 2018 r.

Eksperci PwC przeprowadzili również analizę dotyczącą wynagrodzenia netto dla osób zamożnych, to jest takich, które otrzymują pięciokrotność przeciętnego wynagrodzenia. W przypadku polskiego singla zarobki netto wynoszą 67% (10 pozycja ex aequo z Węgrami), a w przypadku rodziny to 73% (6).

PwC: Polska jest w środku rankingu łącznych obciążeń PIT i ZUS wśród krajów UE24 kwietnia 2018 r.

Polska pozostaje w środku rankingu łącznych obciążeń PIT i ZUS na tle innych krajów Unii Europejskiej (UE) , wynika z raportu PwC "Praca w Unii Europejskiej - podatki i składki 2018". Wynagrodzenie netto przeciętnie zarabiającej polskiej rodziny (po odjęciu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek pracowniczych na ubezpieczenia społeczne) wynosi obecnie 77% wynagrodzenia brutto i 79%  wobec średniej w UE, co daje 18. miejsce w zestawieniu 28 krajów UE.

24 kwietnia 2018 r.

ZUS wesprze finansowo NFZ, aby ten miał więcej pieniędzy na komputeryzację placówek.

Dołożą do informatyzacji służby zdrowia24 kwietnia 2018 r.

Jeszcze w tym roku minister Łukasz Szumowski przekaże do Narodowego Funduszu Zdrowia dodatkowe 50 mln zł na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania niezbędnego do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Środki te mogą być też przeznaczone na opłacenie niezbędnych szkoleń w placówkach mających umowę z NFZ.

24 kwietnia 2018 r.

Stomatolodzy zwracają uwagę na kwestie związane z utrzymaniem czy ubezpieczeniem dentobusu.

Nie ma chętnych do obsługi dentobusów24 kwietnia 2018 r.

Mobilne gabinety stomatologiczne miały wyjechać na trasy już na początku kwietnia. Jednak w niektórych oddziałach NFZ wciąż nie rozstrzygnięto konkursów, bo... nikt się do nich nie zgłosił. Fundusz chce przyciągnąć chętnych lepszymi warunkami.

Polecane

Polecane