Wiadomości z działu Praca

16 stycznia 2017 r.

W sondażu zwrócono uwagę, że w ostatnich trzech miesiącach pracę zmieniło 24 proc. badanych.

Rynek pracy: Polacy chcą podwyżek i premii16 stycznia 2017 r.

51 proc. ankietowanych wraz z nowym rokiem oczekiwałoby podwyżki wynagrodzenia, 56 proc. spodziewa się premii - wynika z sondażu Instytutu Badawczego Randstad pt. "Monitor Rynku Pracy". To kolejne dowody na to, że rynek pracy ma się dobrze - podkreślono w badaniu.

16 stycznia 2017 r.

Świadectwa pracy bez pieczątki, ale bezpieczne16 stycznia 2017 r.

Pracodawca nie musi już opatrywać świadectwa pracy pieczęcią. Wymóg taki został usunięty ze wzoru omawianego dokumentu załączonego do rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. poz. 2292). Weszło ono w życie 1 stycznia 2017 r.

16 stycznia 2017 r.

Dominika Sikora, Zastępca redaktora naczelnego DGP

Sikora: Sukces 500 plus zdrowiu nie grozi16 stycznia 2017 r.

Władza w jednych rękach. Nie, nie w tych, o których najczęściej mowa. Wicepremier Mateusz Morawiecki, który, przypomnijmy, jest już ministrem finansów oraz szefem resortu rozwoju, a także przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, rozdającym karty w spółkach Skarbu Państwa, a kto wie, czy nie marzy mu się również energetyka, coraz śmielej spogląda w stronę zdrowia. Wykorzystując fakt, że rządzi finansami, może realnie wpływać i blokować projekty, które wychodzą z budynku przy ul. Miodowej w Warszawie (tam mieści się Ministerstwo Zdrowia).

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama