Wiadomości z działu Praca

2 sierpnia 2015 r.

Co studiować, by zarabiać jak najwiecej?

Co studiować, by zarabiać jak najwięcej?2 sierpnia 2015 r.

Jak wynika ze statystyk Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2014 r. najbardziej obleganymi ośrodkami kształcenia wyższego były politechniki, a najchętniej wybieranym kierunkiem studiów – informatyka. Choć większość uczelni zakończyło już pierwszy etap rekrutacji, nadal trwa nabór na studia drugiego stopnia. Jak spośród bogatej oferty edukacyjnej wybrać kierunki i specjalizacje, które zagwarantują sukces na arenie zmagań zawodowych?

2 sierpnia 2015 r.

- W Sejmie nie było nad nią żadnej dyskusji w komisji, ustawa przeszła od pierwszego do trzeciego czytania w ciągu dwóch dni. Nie uchwala się ustaw w ten sposób - podkreślała ekspertka

Ekspert: Rada Dialogu Społecznego zawiedzie, bo jest niereprezentatywna2 sierpnia 2015 r.

Ustawę powołującą Radę Dialogu Społecznego uchwalił w lipcu Sejm, a 3 sierpnia ma podpisać prezydent. Rada zastąpi Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych, która zawiesiła prace jesienią 2013 r. po tym, jak przedstawiciele związków zawodowych uznali, że dialog w Komisji jest pozorowany, a rząd nie bierze pod uwagę ich postulatów.

2 sierpnia 2015 r.

W ramach komisji pracowało dziewięć zespołów problemowych, jeden zespół doraźny(ds. pracowników samorządowych oraz służby cywilnej) oraz jeden konsultacyjny (ds. Unii Europejskiej)

Po 21 latach Komisja Trójstronna kończy działalność2 sierpnia 2015 r.

Pierwsza komisja trójstronna powstała 15 lutego 1994 roku (w podpisanym w 1993 r. "Pakcie o przedsiębiorstwie państwowym w trakcie przekształcania" znalazł się zapis zapowiadający jej utworzenie). Do 2001 r. - gdy uchwalono ustawę o Trójstronnej Komisji do spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego - funkcjonowała na podstawie uchwały rządu.

1 sierpnia 2015 r.

Dr Marcin Rawicz, fot. Maksymilian Rigamonti

Dr Rawicz do Rigamonti: Wielu lekarzy ból dzieci nie obchodzi [WYWIAD]1 sierpnia 2015 r.

Politykom i urzędnikom nie przeszkadza, że morfina, silny narkotyk, jest podawana dzieciom, a przeszkadza marihuana dawkowana w odpowiednich preparatach. Bólem i cierpieniem kompletnie się nie interesują. Zresztą wielu lekarzy ból dzieci też nie obchodzi. A ja uważam, że dziecka ma nie boleć. Ma nie cierpieć i koniec, nie ma co z tym dyskutować – mówi dr Marcin Rawicz, anestezjolog dziecięcy, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci.

1 sierpnia 2015 r.

To, co powinno znaleźć się w umowie, dokładnie określa Kodeks pracy.

Najniebezpieczniejsze zapisy w umowie o pracę. Zobacz, na co zwrócić uwagę1 sierpnia 2015 r.

Telefon od przyszłego pracodawcy, który dzwoni, aby poinformować nas, że otrzymaliśmy wymarzoną posadę, może wzbudzić wiele radości. Jednak należy pamiętać, że od pełni szczęścia dzieli nas jeszcze jeden mały, ale bardzo ważny krok – podpisanie umowy. To z pozoru tylko formalność, jednak warto zachować przy tym szczególną czujność. Razem z ekspertem sprawdzamy, na jakie zapisy w dokumentach zwrócić uwagę.

31 lipca 2015 r.

Jedną z firm, która w związku z rozpoczęciem roku szkolnego wspiera pracowników, jest KGHM

Firma może dopłacić do wyprawki szkolnej31 lipca 2015 r.

Pracownicy, którzy przed nadchodzącym rokiem szkolnym kupują dla dzieci podręczniki i inne niezbędne do nauki przedmioty, mogą zwrócić się o dofinansowanie na ten cel do pracodawcy. Jednak nie wszystkie firmy przyznają taką pomoc.

Prawo na co dzień

reklama