Świadczenie pielęgnacyjne

9 lutego 2015 r.

Opiekunowie, których podopieczni odzyskają częściową sprawność, co wykluczy prawo do świadczenia - będą mogli skorzystać z zasiłku dla bezrobotnych na ogólnych zasadach

MPiPS proponuje nowe świadczenia dla opiekunów: 1300 zł za dziecko, 800 zł za dorosłego9 lutego 2015 r.

Ministerstwo pracy i polityki społecznej proponuje 1300 złotych netto za opiekę nad niepełnosprawnym dzieckiem i 800 złotych za zajmowanie się osobą dorosłą. Po wejściu niepełnosprawnego dziecka w dorosłość lub po zakończeniu edukacji - świadczenia pielęgnacyjne się wyrównają do 800 złotych miesięcznie. Otrzymają je ci, u których miesięczny dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekroczy 1000 zł.

1 listopada 2014 r.

Zasiłki dla opiekunów: zmiana progów dochodowych, większa liczba osób otrzyma świadczenia1 listopada 2014 r.

Wzrastają progi dochodowe, uprawniające do starań o specjalny zasiłek dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. To oznacza, że od listopada większa liczba osób otrzyma świadczenie, wynoszące 520 złotych miesięcznie. Obecnie miesięczny dochód na osobę w rodzinie opiekuna i podopiecznego nie mógł przekroczyć 623 złotych, od dziś (1 listopada) wyniesie on 664 złote.

21 października 2014 r.

Pawłowski o świadczeniach pielęgnacyjnych: werdykt Trybunału sprawiedliwy, ale groźny dla budżetu21 października 2014 r.

"To jest ukłon w stronę rodzin, które opiekują się od lat dorosłymi osobami z niepełnosprawnością" - powiedział PAP Pawłowski, komentując wtorkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie świadczeń pielęgnacyjnych. "Z drugiej strony to wszystko może bardzo dużo kosztować państwo polskie, czyli nas wszystkich" - dodał.

Prawo na co dzień

Reklama