Świadczenie pielęgnacyjne

25 kwietnia 2014 r.

Uzyskanie specjalnego zasiłku opiekuńczego w dalszym ciągu będzie uzależnione od spełniania kryterium dochodowego, które wynosi 624 zł w przeliczeniu na członka rodziny.

Już w maju rewolucja w pomocy dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jak dostać pieniądze na nowych zasadach?25 kwietnia 2014 r.

Świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, a teraz zasiłek dla opiekuna. Takie wsparcie mogą otrzymać osoby, które zajmują się krewnym z dysfunkcją zdrowotną. Nowa forma pomocy to niejedyna nowość, która już od przyszłego miesiąca czeka opiekunów. Jak nie pogubić się w przepisach i skorzystać z uprawnień, które dają, podpowiadamy w naszym poradniku.

9 kwietnia 2014 r.

Michalina Topolewska

Topolewska: Utrwalanie świadczeniowej prowizorki9 kwietnia 2014 r.

Chyba jeszcze nigdy wcześniej w ciągu jednego tygodnia nie poświęcono w Sejmie tyle czasu na dyskusje o tym, jak wspierać rodziny, w których żyją niepełnosprawne osoby. Ten wielogodzinny maraton debat i posiedzeń komisji oczywiście w znacznym stopniu sprowadzał się do zwykłej walki politycznej i promowania się w mediach, ale przynajmniej niektórzy posłowie przestali mylić zasiłek pielęgnacyjny ze świadczeniem pielęgnacyjnym.

4 kwietnia 2014 r.

Mateusz Szczurek, minister finansów

Szczurek: Zrównanie świadczeń opiekunów osób niepełnosprawnych skutkowałoby podniesieniem podatku VAT o 4 procent4 kwietnia 2014 r.

Zrównanie świadczeń wszystkim opiekunom niepełnosprawnych kosztowałoby budżet państwa 20 miliardów złotych - powiedział w Sejmie Mateusz Szczurek. Zdaniem ministra finansów, zrównanie zasiłków zarówno dorosłym niepełnosprawnym jak rodzicom opiekującym się dziećmi niezdolnymi do samodzielnego życia, jak chciało Prawo i Sprawiedliwość, skutkowałoby też podniesieniem podatku VAT o 4 procent.

Prawo na co dzień

reklama