Zasiłek dla bezrobotnych 2017: Nowa grupa dostanie świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek19.11.2016, 17:00
pieniądze

Od 1 stycznia 2017 roku o zasiłek będą mogły pobierać osoby, które zajmowały się niepełnosprawnym członkiem rodziny.źródło: ShutterStock

Do końca maja 2017 roku wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie ulegnie zmianie. Od stycznia o świadczenie będzie mogła się natomiast ubiegać nowa grupa uprawnionych - byli opiekunowie niepełnosprawnych krewnych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (71)

  • iga(2017-05-14 16:51) Zgłoś naruszenie 04

    trzeba dawać dzieciom a nie starym dorobionym z rządu po co im takie majątki trumny kieszeni nie mają

    Odpowiedz
  • Rachunek prosty(2017-05-10 15:00) Zgłoś naruszenie 40

    Nic tylko siedziec w domu i sie plodzic wielokrotnie. Po co iść do pracy , skoro siedzac w domu za 3 dzieci można zgarnać ponad 2000 tysiace. Co w niektorych pracach tyle nie zaplaca , no i trzeba pracowac!

    Odpowiedz
  • As(2017-05-09 00:25) Zgłoś naruszenie 90

    Właśnie dlatego młodzież ucieka z kraju, bo nie chce na starość ubóstwa i poniewierki, przecież widza co sie dzieję.

    Odpowiedz
  • Celestyna(2017-05-08 16:15) Zgłoś naruszenie 110

    500+ korzystają głównie rodziny patologiczne niestety a te ich dzieci guzik z tego mają

    Odpowiedz
  • zojka(2017-05-01 16:16) Zgłoś naruszenie 10

    Mam 57 lat ,przepracowalam 23lat ,w między czasie wychowałam 3 dzieci, teraz ostatniego czerwca kończy mi się umowa o pracę. Czy w związku z tym będzie mi się należal stały zasiłek?

    Odpowiedz
  • spdf(2017-04-29 23:43) Zgłoś naruszenie 150

    Dla młodego człowieka utrata zatrudnienia jest bolesna, ale po pięćdziesiątce staje się prawdziwym dramatem. Do emerytury jeszcze kawał czasu, a nowa posada staje się nieosiągalna. Doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków etc. zdaje się nieistotna, bo mieczem Demoklesa jest PESEL. Zasobów finansowych większość pięćdziesięciolatków ma niewiele, bo trzeba było jakoś było zdobyć mieszkanie (często biorąc kredyt), dzieci wychować i wykształcić (władza udzielała skromnych odpisów od podatku PDOF, ale niewiele mających z rzeczywistymi kosztami wychowania i edukacji potomstwa), a teraz rozpaczliwie motasz się szukając źródła przychodu. Własna działalność, to fajne wyzwanie, ale raczej nie w tym wieku, kiedy w przypadku fiaska czeka cię wylądowanie na bruku, bez innej możliwej perspektywy, bo już nie będzie na to czasu. Zasiłek 500 zł? Można za to kupić trochę żywności i środków higienicznych, ale konia z rzędem temu, kto za 16-17 zł dziennie jest w stanie gdzieś mieszkać, ogrzać mieszkanie, jeść, prać,umyć się i ubrać odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście jak zwykle nie poddajemy się i jakoś sobie radzimy, tyle, że zasługa państwa raczej w tym niewielka.

    Odpowiedz
  • B(2017-04-29 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😁

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2017-04-24 15:57) Zgłoś naruszenie 201

    Wychowałam 4 kę dzieci bez 500+ a mając 55 lat wegetuje teraz na marnym bezrobociu bo na prace w tym wieku mam małe szanse . To zapłata rządu za trudy życia i wegetacja do śmierci.

    Odpowiedz
  • 8765tf(2017-04-24 14:48) Zgłoś naruszenie 20

    TO jest BRUTTO

    Odpowiedz
  • ARIADNA(2017-04-19 16:53) Zgłoś naruszenie 615

    Popieram program 500+ chociaż ani ja, ani nikt z mojej najblizszej rodziny z tego nie korzysta!!! Sama obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych i mimo wszystko uwazam 500+ za wspaniałe posunięcie. Jezeli będzie więcej dzieci a tym samym obywateli to gospodarka się z czasem rozpędzi i to zaowocuje podniesieniem poziomu zycia takze osob starszych.Nie stanie się to z dnia na dzien i trzeba będzie na to poczekac.Warto się troszkę pomęczyc dla przyszłych pokolen.Prawie kazdy ma dzieci czy wnuki i myslmy dalekobierznie i nie patrzmy tylko na koniec własnego nosa.WIĘCEJ OPTYMIZMU:))

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jola(2017-04-06 14:24) Zgłoś naruszenie 10

    Mam trochę dziwne pytanie, mianowicie zwolniłam się z pracy za porozumieniem stron, po 90 dniach otrzymałam pierwszy zasiłek ( lipiec 2016). Kilka dni temu otrzymałam pismo że z dniem 24.03.17 pup orzekł o utracie prawa do zasiłku, w kwietniu minąłby 9mc kiedy otrzymałabym zasiłek. Czy możliwe jest że zasiłek otrzymuje przez 9mc a nie 12mc?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • belmont(2017-04-05 14:36) Zgłoś naruszenie 221

    W każdym normalnym kraju zasiłek dla bezrobotnych wynosi minimum 60 - 80 % ostatniej pensji. Tylko w PL ludzie uczciwie pracujący są poniżani dostając 600 czy 700 zł tego co rząd nazywa zasiłkiem. Te pieniądze nie można nawet nazwać jałmużna. Wspierają dzieciorobów i lumpenproletariat dając im 500 zł a nie uczciwych obywateli. A twierdza że są prospołeczni i wspierają ludzi. To całe rozdawnictwo pod tytułem 500+ nie ma nic wspólnego z równością społeczną to marnowanie naszych pieniędzy !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gareth(2017-03-10 21:21) Zgłoś naruszenie 191

    A ile emerytom podnieśli po 2 zł to się ucieszą babuszki i dziadziuszki będą mieć na chusteczki i może ze 2 gruszeczki

    Odpowiedz
  • KRASNAL(2017-02-14 19:39) Zgłoś naruszenie 264

    Mam 55 lat udokumentowałem 30,6 lat pracy składkowej pozostałe 6,05 roku nie zaliczyli pracodawca nie odprowadzał składek . W roku 13 miałem poważny zawał serca oraz okazało się że mam cukier typu 2 . Po 4 miesięcznej kuracji wróciłem do pracy . W roku 16 znalazłem się w szpitalu powiatowym po badaniach rozpoznano NIEDOKRWIENIE SERCA ,CHOROBA NADCIŚNIENIOWA Z ZAJĘCIEM SERCA ,NIE WYDOLNOŚCI SERCA oraz CUKRZYCA TYPU 2 ROZREGULOWANA . W trakcie leczenia po szpitalnego złożyłem wniosek o świadczenie rentowe w tym czasie doszło do likwidacji pracodawcy . W dniu 30 01 br zostałem wezwany na komisje lekarską do ZUS KRAKÓW w trakcie sprawdzania historia choroby stwierdzono braki dokumentów pani doktor oznajmiła iż w ZUS chrzanów nie dołączył . po czym wmawiała mi że nie mam nic na chory kręgosłup co ma kręgosłup do mojego serca? ORZECZENIE K , NIE JEST PAN NIEZDOLNY DO PRACY dosłownie napisane na koniec AKTUALNY DOBRY STAN PSYCHOFIZYCZNY WSKAZANA BARDZO CIĘŻKA PRACA FIZYCZNA . PYTANIE I CO DALEJ ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Natan(2017-02-03 12:05) Zgłoś naruszenie 4336

    Ale za PO to dopiero mieliśmy kokosy no nie ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • halina (2017-02-02 12:32) Zgłoś naruszenie 205

    Opiekowalam sie mama przez szesc lat mama byla po amputacji obu konczyn dolnych i po udarze. Zmarla w kwietniu 2016 r. pobieralam zasilek pielegnacyjny Niewiedzialam ze po jej smierci musze w ciagu 60 dni zarejstrowac sie w urzedzie pracy .Przez ten blad nie nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ani przejscie na swiadczenie przedemerytalne bo skonczylam 55 lat i ponad 20 lat pracy co moge zrobic

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KKK(2017-01-31 23:17) Zgłoś naruszenie 6711

    1/ Niejedna pracująca mama zwolniła się z pracy tylko po to, by dostać po 500+ na swoje 2-3 dzieci, bo to jej bardziej opłaciło się ze względów finansowych. to KPINA z osób pracujących i wychowujących dzieci. Lepiej, żeby były wyższe wynagrodzenia i żadnej takiej matce nie opłacałoby się siedzenie w domu. Jednak każdy ma wybór i takim nie pracującym na starość zamiast emerytury zostanie przysłowiowa torba i kij, no bo kiedy miały być uzbierane składki na emeryturę, skoro nie pracowało się przez wiele,wiele lat. 2/ Rząd zawsze najpierw zabezpiecza finansowo swoje własne "podwórko", potem są ochłapy dla pracujących za małe pensje i co raz większe zadłużenie Polski, czyli nas Polaków. 3/ Oprócz w/w sprawy skandalem jest też to, że w wyniku (nie) przyznawania środków na podwyżki chociażby w budżetówce, doszło do absurdu, że osoby ze stażem 30/40 letnim zrównały się z tymi co dopiero rozpoczynają pracę (obecnie 2000 zł brutto), bo ich dodatki stażowe też są liczone do tych 2 tys. Z biegiem lat, "nowych władz" (tylko wymienianych na inne stołki) następuje w Polsce coraz większa degrengolada w tym towarzystwie. OBRZYDLIWOŚĆ MORALNA!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Pyśka(2017-01-30 10:04) Zgłoś naruszenie 471

    Tak to piękne że jest w końcu zmiana tylko zaszło jakieś małe nieporozumienie bo np..rodzina z 2 dzieci mająca dochód roczny 40 50 tyś dodatkowa właścicielka firmy dostaje 500+ bo mam dwoje dzieci a kobiety posiadające 1 dziecko zarabiające miesięcznie 1850 zł 2000 nie bo są i tu uwaga BOGATE to jest absurdem a nie to że wogóle 500+ jest skoro jest dochód dla rodzin z jednym dzieckiem to dlaczego nie ma dla tych ,,lepiej zarabiających,,puenta tego komentarza jest taka mamy po jednym dziecku bo na więcej nas nie stać ......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ania (2017-01-25 12:34) Zgłoś naruszenie 6062

    Czytam Państwa komentarze i w głowie mi się nie mieści co Państwo wypisujecie .Po pierwsze każdy pisze patrzy od własnej strony .Czego czepiacie się tego 500+ ,czy macie pojęcie ile w innych krajach dostają na dzieci .Jesteśmy w Unii od wielu lat a dopiero teraz wreszcie zaczyna się coś dziać w tej Polsce dają na dzieci a nie do swojej kieszeni .Czy wolicie by rząd kradł dla siebie czy dawała na dzieci . Odpowiadając na wpis jednego z Panów czy po tylu latach ciężkiej pracy nie ma Pan środków zaoszczędzonych na koncie by teraz normalnie żyć tylko wegetować i mieć pretensje do całego świata . Analizując to wszystko myślę że każdy jak żyje może zawdzięczac tylko sobie bo znam ludzi którzy jak mają to hulaj dusza a póżniej bieda gdy się kończą pieniądze .Pozdrawiam.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • KASIA(2017-01-23 14:35) Zgłoś naruszenie 6074

    DLACZEGO KAZDY MOWI ZE 500 PLUS JEST DLA NIEROBOW? IDZCIE DO APTEKI KUPCIE LEKI DLA DZIECI , ZAPEWNIJCIE IM WSZYSTKO ,OPLAC PRZEDSZKOLE I PO 500 PLUS OSOBY CO NIE MAJA DZIECI NIECH SIE NIE WYPOWIADAJA OPIEKA NAD DZIECMI TO TEZ CIEZKA PRACA ZAWISC LUDZKA W TYM KRAJU JEST STRASZNA .JA DZIEKI 500 PLUS BEDE MOGLA ISC DO PRACY BO BEDE MIALA NA PRZEDSZKOLE JUZ NIE WSSSPOMNE ZE MUSZEE PLACIC ZA WYNAJEM MIEESZKANIA BO MI NIKT NIE DA A MOI RODZICE NIC NIE ZAPEWNILI TYLKO DLUGI

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz