Zasiłek dla bezrobotnych 2017: Nowa grupa dostanie świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek19.11.2016, 17:00
pieniądze

Od 1 stycznia 2017 roku o zasiłek będą mogły pobierać osoby, które zajmowały się niepełnosprawnym członkiem rodziny.źródło: ShutterStock

Do końca maja 2017 roku wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie ulegnie zmianie. Od stycznia o świadczenie będzie mogła się natomiast ubiegać nowa grupa uprawnionych - byli opiekunowie niepełnosprawnych krewnych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (101)

  • a(2017-11-08 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    co oznacza koło kwoty brutto ze mi jeszcze potrącą

    Odpowiedz
  • kobieta(2017-10-09 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    miały być kokosy,a teraz młodzi 500 plus ,a inni 1200zł emerytury

    Odpowiedz
  • Długo pracujący wkurzony(2017-10-08 10:17) Zgłoś naruszenie 10

    Inni nie długo pracujący 20, 25 lat pracy wiek 60/65 i emerytura. Długo pracujący facet ,wiek 62 lata 45 lat pracy i nie ma nic, głoduje do wieku 65 lat w roku 2017 . Tutaj chamstwo państwa jest maksymalnie złośliwe. bez gotówki schorowani bez pracy nie maja żadnej pomocy ze strony ZUS. Powinni otrzymywać do uzyskania wieku emerytalnego najniższą emeryturę. To powinno być zrealizowane już tera w roku 2017, Polacy długo pracujący umierają stojąc..Długo pracujący ma otrzymywać najniższą emeryturę z ZUS a nie stać po jakieś zasiłki w kolejce mijające się z celem. Najniższa emerytura do uzyskania wieku emerytalnego 65 lat to mu się po prostu należy. Demokracja powinna zacząć wreszcie działać w tym rejonie długo pracujących.zwiń

    Odpowiedz
  • mrt(2017-09-07 11:20) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie w wieku 60+ ze stażem pracy 40+ pozostają bez żadnych środków do życia.Zasiłek bezrobotny / 8 m-cy / skończył się i co dalej.5 lat zupełnego śmietnika .W interesie pis i rządu jest,aby tacy ludzie przenieśli się 2 m.pod ziemię i problem załatwiony.Zrobili swoje mogą odejść .Ich wypracowanym kapitałem ma się kto zaopiekować.

    Odpowiedz
  • Nicolaus(2017-08-28 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Więcej głosujcie na pis...coraz lepiej w tym kraju jest.Jak ktoś ma zdrowie niech wyjeżdża stąd i nigdy nie wraca do tego bagna!!!

    Odpowiedz
  • 44(2017-08-27 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rzucmy wsyscy ro ote bo. Nie wRto tyrac na nierobow dzieciorobow i patologie i niech nas utrzymują. skandal zeby wciskac kase pijakom i marginesowi ktory i tak wyladuje za kratkami

    Odpowiedz
  • wieszcz(2017-08-15 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    róbcie dzieci nieroby jak zasiłek zabiorą, albo się skończy! W PISie nic nie ginie

    Odpowiedz
  • nos(2017-07-29 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    WItam mam pytanie biore zasiłek co sie stanie za niewstawienie sie na podpis

    Odpowiedz
  • Kasia(2017-06-26 15:01) Zgłoś naruszenie 11

    Ja uwazam ,ze 500 plus jest dobrym programem. Owszem jak w kazdej grupie spolecznej czesc tych srodkow nie trafi do dzieci . Problem jest inny -totalna bieda w kraju. Nedza emerytow ,prawie na granicy eutanazji ,nedza osob samotnych pracujacych ,ktorzy za najnizsza pensje pracuja ciezko i po zrobieniu oplat nie wystarcza na jedzenie. Pokazcie mi kraj gdzie czlowiek ,ktory pracuje nie moze np kupic lekow ,bo nie starczy ...gdzie emeryt chodzi po smietniku... Tu jest problem i dlatego wszyscy jestesmy rozzaleni kto powinien dostac pieniadze.

    Odpowiedz
  • Cela(2017-06-10 12:39) Zgłoś naruszenie 50

    Jakoś dawno nic nie dawno na dzieci chociaż byłam samotna matka całe życie ciężko pracuję

    Odpowiedz
  • Wrona(2017-06-07 09:35) Zgłoś naruszenie 30

    A dlaczego nigdzie się nie pisze, że zasiłku dla bezrobotnych i zasiłku przedemerytalnego nie dostaną osoby, które przed upadłością zakładu pracy zarabiały mniej niż wynosi ustawowa minimalna płaca bo pracowały na niepełnym etacie, ale wszystkie składki od wynagrodzenia były pobierane. I to jest sprawiedliwe opiekuńcze Państwo?

    Odpowiedz
  • iga(2017-05-14 16:51) Zgłoś naruszenie 09

    trzeba dawać dzieciom a nie starym dorobionym z rządu po co im takie majątki trumny kieszeni nie mają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rachunek prosty(2017-05-10 15:00) Zgłoś naruszenie 100

    Nic tylko siedziec w domu i sie plodzic wielokrotnie. Po co iść do pracy , skoro siedzac w domu za 3 dzieci można zgarnać ponad 2000 tysiace. Co w niektorych pracach tyle nie zaplaca , no i trzeba pracowac!

    Odpowiedz
  • As(2017-05-09 00:25) Zgłoś naruszenie 312

    Właśnie dlatego młodzież ucieka z kraju, bo nie chce na starość ubóstwa i poniewierki, przecież widza co sie dzieję.

    Odpowiedz
  • Celestyna(2017-05-08 16:15) Zgłoś naruszenie 326

    500+ korzystają głównie rodziny patologiczne niestety a te ich dzieci guzik z tego mają

    Odpowiedz
  • zojka(2017-05-01 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 57 lat ,przepracowalam 23lat ,w między czasie wychowałam 3 dzieci, teraz ostatniego czerwca kończy mi się umowa o pracę. Czy w związku z tym będzie mi się należal stały zasiłek?

    Odpowiedz
  • spdf(2017-04-29 23:43) Zgłoś naruszenie 353

    Dla młodego człowieka utrata zatrudnienia jest bolesna, ale po pięćdziesiątce staje się prawdziwym dramatem. Do emerytury jeszcze kawał czasu, a nowa posada staje się nieosiągalna. Doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków etc. zdaje się nieistotna, bo mieczem Demoklesa jest PESEL. Zasobów finansowych większość pięćdziesięciolatków ma niewiele, bo trzeba było jakoś było zdobyć mieszkanie (często biorąc kredyt), dzieci wychować i wykształcić (władza udzielała skromnych odpisów od podatku PDOF, ale niewiele mających z rzeczywistymi kosztami wychowania i edukacji potomstwa), a teraz rozpaczliwie motasz się szukając źródła przychodu. Własna działalność, to fajne wyzwanie, ale raczej nie w tym wieku, kiedy w przypadku fiaska czeka cię wylądowanie na bruku, bez innej możliwej perspektywy, bo już nie będzie na to czasu. Zasiłek 500 zł? Można za to kupić trochę żywności i środków higienicznych, ale konia z rzędem temu, kto za 16-17 zł dziennie jest w stanie gdzieś mieszkać, ogrzać mieszkanie, jeść, prać,umyć się i ubrać odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście jak zwykle nie poddajemy się i jakoś sobie radzimy, tyle, że zasługa państwa raczej w tym niewielka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • B(2017-04-29 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😁

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2017-04-24 15:57) Zgłoś naruszenie 574

    Wychowałam 4 kę dzieci bez 500+ a mając 55 lat wegetuje teraz na marnym bezrobociu bo na prace w tym wieku mam małe szanse . To zapłata rządu za trudy życia i wegetacja do śmierci.

    Odpowiedz
  • 8765tf(2017-04-24 14:48) Zgłoś naruszenie 30

    TO jest BRUTTO

    Odpowiedz