Zasiłek dla bezrobotnych 2017: Nowa grupa dostanie świadczenie

autor: Agnieszka Brzostek19.11.2016, 17:00
pieniądze

Od 1 stycznia 2017 roku o zasiłek będą mogły pobierać osoby, które zajmowały się niepełnosprawnym członkiem rodziny.źródło: ShutterStock

Do końca maja 2017 roku wysokość zasiłku dla bezrobotnych nie ulegnie zmianie. Od stycznia o świadczenie będzie mogła się natomiast ubiegać nowa grupa uprawnionych - byli opiekunowie niepełnosprawnych krewnych.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (92)

  • mrt(2017-09-07 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie w wieku 60+ ze stażem pracy 40+ pozostają bez żadnych środków do życia.Zasiłek bezrobotny / 8 m-cy / skończył się i co dalej.5 lat zupełnego śmietnika .W interesie pis i rządu jest,aby tacy ludzie przenieśli się 2 m.pod ziemię i problem załatwiony.Zrobili swoje mogą odejść .Ich wypracowanym kapitałem ma się kto zaopiekować.

    Odpowiedz
  • Nicolaus(2017-08-28 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Więcej głosujcie na pis...coraz lepiej w tym kraju jest.Jak ktoś ma zdrowie niech wyjeżdża stąd i nigdy nie wraca do tego bagna!!!

    Odpowiedz
  • 44(2017-08-27 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    Rzucmy wsyscy ro ote bo. Nie wRto tyrac na nierobow dzieciorobow i patologie i niech nas utrzymują. skandal zeby wciskac kase pijakom i marginesowi ktory i tak wyladuje za kratkami

    Odpowiedz
  • wieszcz(2017-08-15 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    róbcie dzieci nieroby jak zasiłek zabiorą, albo się skończy! W PISie nic nie ginie

    Odpowiedz
  • nos(2017-07-29 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    WItam mam pytanie biore zasiłek co sie stanie za niewstawienie sie na podpis

    Odpowiedz
  • Kasia(2017-06-26 15:01) Zgłoś naruszenie 11

    Ja uwazam ,ze 500 plus jest dobrym programem. Owszem jak w kazdej grupie spolecznej czesc tych srodkow nie trafi do dzieci . Problem jest inny -totalna bieda w kraju. Nedza emerytow ,prawie na granicy eutanazji ,nedza osob samotnych pracujacych ,ktorzy za najnizsza pensje pracuja ciezko i po zrobieniu oplat nie wystarcza na jedzenie. Pokazcie mi kraj gdzie czlowiek ,ktory pracuje nie moze np kupic lekow ,bo nie starczy ...gdzie emeryt chodzi po smietniku... Tu jest problem i dlatego wszyscy jestesmy rozzaleni kto powinien dostac pieniadze.

    Odpowiedz
  • Cela(2017-06-10 12:39) Zgłoś naruszenie 50

    Jakoś dawno nic nie dawno na dzieci chociaż byłam samotna matka całe życie ciężko pracuję

    Odpowiedz
  • Wrona(2017-06-07 09:35) Zgłoś naruszenie 30

    A dlaczego nigdzie się nie pisze, że zasiłku dla bezrobotnych i zasiłku przedemerytalnego nie dostaną osoby, które przed upadłością zakładu pracy zarabiały mniej niż wynosi ustawowa minimalna płaca bo pracowały na niepełnym etacie, ale wszystkie składki od wynagrodzenia były pobierane. I to jest sprawiedliwe opiekuńcze Państwo?

    Odpowiedz
  • iga(2017-05-14 16:51) Zgłoś naruszenie 09

    trzeba dawać dzieciom a nie starym dorobionym z rządu po co im takie majątki trumny kieszeni nie mają

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rachunek prosty(2017-05-10 15:00) Zgłoś naruszenie 100

    Nic tylko siedziec w domu i sie plodzic wielokrotnie. Po co iść do pracy , skoro siedzac w domu za 3 dzieci można zgarnać ponad 2000 tysiace. Co w niektorych pracach tyle nie zaplaca , no i trzeba pracowac!

    Odpowiedz
  • As(2017-05-09 00:25) Zgłoś naruszenie 251

    Właśnie dlatego młodzież ucieka z kraju, bo nie chce na starość ubóstwa i poniewierki, przecież widza co sie dzieję.

    Odpowiedz
  • Celestyna(2017-05-08 16:15) Zgłoś naruszenie 293

    500+ korzystają głównie rodziny patologiczne niestety a te ich dzieci guzik z tego mają

    Odpowiedz
  • zojka(2017-05-01 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 57 lat ,przepracowalam 23lat ,w między czasie wychowałam 3 dzieci, teraz ostatniego czerwca kończy mi się umowa o pracę. Czy w związku z tym będzie mi się należal stały zasiłek?

    Odpowiedz
  • spdf(2017-04-29 23:43) Zgłoś naruszenie 332

    Dla młodego człowieka utrata zatrudnienia jest bolesna, ale po pięćdziesiątce staje się prawdziwym dramatem. Do emerytury jeszcze kawał czasu, a nowa posada staje się nieosiągalna. Doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków etc. zdaje się nieistotna, bo mieczem Demoklesa jest PESEL. Zasobów finansowych większość pięćdziesięciolatków ma niewiele, bo trzeba było jakoś było zdobyć mieszkanie (często biorąc kredyt), dzieci wychować i wykształcić (władza udzielała skromnych odpisów od podatku PDOF, ale niewiele mających z rzeczywistymi kosztami wychowania i edukacji potomstwa), a teraz rozpaczliwie motasz się szukając źródła przychodu. Własna działalność, to fajne wyzwanie, ale raczej nie w tym wieku, kiedy w przypadku fiaska czeka cię wylądowanie na bruku, bez innej możliwej perspektywy, bo już nie będzie na to czasu. Zasiłek 500 zł? Można za to kupić trochę żywności i środków higienicznych, ale konia z rzędem temu, kto za 16-17 zł dziennie jest w stanie gdzieś mieszkać, ogrzać mieszkanie, jeść, prać,umyć się i ubrać odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście jak zwykle nie poddajemy się i jakoś sobie radzimy, tyle, że zasługa państwa raczej w tym niewielka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • B(2017-04-29 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😁

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2017-04-24 15:57) Zgłoś naruszenie 512

    Wychowałam 4 kę dzieci bez 500+ a mając 55 lat wegetuje teraz na marnym bezrobociu bo na prace w tym wieku mam małe szanse . To zapłata rządu za trudy życia i wegetacja do śmierci.

    Odpowiedz
  • 8765tf(2017-04-24 14:48) Zgłoś naruszenie 30

    TO jest BRUTTO

    Odpowiedz
  • ARIADNA(2017-04-19 16:53) Zgłoś naruszenie 616

    Popieram program 500+ chociaż ani ja, ani nikt z mojej najblizszej rodziny z tego nie korzysta!!! Sama obecnie jestem na zasiłku dla bezrobotnych i mimo wszystko uwazam 500+ za wspaniałe posunięcie. Jezeli będzie więcej dzieci a tym samym obywateli to gospodarka się z czasem rozpędzi i to zaowocuje podniesieniem poziomu zycia takze osob starszych.Nie stanie się to z dnia na dzien i trzeba będzie na to poczekac.Warto się troszkę pomęczyc dla przyszłych pokolen.Prawie kazdy ma dzieci czy wnuki i myslmy dalekobierznie i nie patrzmy tylko na koniec własnego nosa.WIĘCEJ OPTYMIZMU:))

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jola(2017-04-06 14:24) Zgłoś naruszenie 10

    Mam trochę dziwne pytanie, mianowicie zwolniłam się z pracy za porozumieniem stron, po 90 dniach otrzymałam pierwszy zasiłek ( lipiec 2016). Kilka dni temu otrzymałam pismo że z dniem 24.03.17 pup orzekł o utracie prawa do zasiłku, w kwietniu minąłby 9mc kiedy otrzymałabym zasiłek. Czy możliwe jest że zasiłek otrzymuje przez 9mc a nie 12mc?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • belmont(2017-04-05 14:36) Zgłoś naruszenie 545

    W każdym normalnym kraju zasiłek dla bezrobotnych wynosi minimum 60 - 80 % ostatniej pensji. Tylko w PL ludzie uczciwie pracujący są poniżani dostając 600 czy 700 zł tego co rząd nazywa zasiłkiem. Te pieniądze nie można nawet nazwać jałmużna. Wspierają dzieciorobów i lumpenproletariat dając im 500 zł a nie uczciwych obywateli. A twierdza że są prospołeczni i wspierają ludzi. To całe rozdawnictwo pod tytułem 500+ nie ma nic wspólnego z równością społeczną to marnowanie naszych pieniędzy !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz