statystyki

Platforma Obywatelska podbija stawkę w 500 plus

autor: Grzegorz Osiecki26.10.2016, 07:57; Aktualizacja: 26.10.2016, 08:07
500+ pieniądze

PO chce, by świadczenie niezależnie od dochodów było wypłacane także na pierwsze dzieci powyżej 16. roku życia z lekką niepełnosprawnością.źródło: ShutterStock

PO ma zgłosić projekt ustawy o świadczeniu wychowawczym na każde niepełnosprawne dziecko, niezależnie od zamożności rodziców.

Reklama


Jeszcze w tym tygodniu PO ma zgłosić projekt nowelizacji prawa o 500 plus. Przewiduje on, że świadczenie wychowawcze w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym byłoby wypłacane bez kryterium dochodowego. Dziś, jeśli pierwsze dziecko jest niepełnosprawne, będzie uprawnione do świadczenia wtedy, gdy w rodzinie dochód na osobę nie przekracza 1200 zł. W rodzinach z pełnosprawnymi dziećmi kryterium na pierwsze dziecko jest niższe – 800 zł na osobę.


Pozostało jeszcze 87% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Komentarze (39)

  • MATKA jedynaka(2016-10-26 08:33) Zgłoś naruszenie 5313

    Świadczenie wychowawcze, jeśli już jest, powinno być na KAŻDE dziecko, bo KAŻDE dziecko to Polak, obywatel tego kraju, a jego rodzice tak samo ponoszą koszty utrzymania, jak pozostali. Tak, mam jedno dziecko, bo więcej nie mogę... i do szału doprowadza mnie ta wasza cholerna niesprawiedliwość, na którą składamy się z mężem co miesiąc, bo oboje pracujemy. A może by tak po 300 zł, ale wszystkim dzieciom po równo, bo wszystkie to POLACY!!! Ja i tysiące rodzin jedynaków i tych, którzy ************ ale przekraczają kryterium podziękujemy wam już niedługo.... Nasze dzieci JEDYNACY, PIERWSZE... TEŻ!!

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • z(2016-10-26 08:14) Zgłoś naruszenie 4211

    Ciekawe dlaczego za ich rządów nie było nawet 100 bo nie było na nic tylko dla nich

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • peło to co może POdbić---to sobie oko,z rozpaczy..(2016-10-26 10:20) Zgłoś naruszenie 309

    o przyszłe koryto.Nie mieszajcie tylko pokażcie swoje plany gospodarcze,które opracowaliście przez 8 lat.Wówczas pracowaliście nad waszym korytem a teraz w lamusie POlitycznym do końca swoi ch dni.Tak chciał pan/pani wyborca okradziony przez waszą beznadzieję głupoty politykierów........

    Odpowiedz
  • Amigo(2016-10-26 12:37) Zgłoś naruszenie 246

    ciekawe czemu jak rządzili to nie dawali NIC a wręcz wszystko obniżali

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • faga(2016-10-26 08:59) Zgłoś naruszenie 213

    mam jedynaka, niepełnosprawne dziecko. Świadczenie 153 zł

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alfa68(2016-10-26 15:18) Zgłoś naruszenie 208

    Wszystko dobrze tylko dlaczego, dlaczego PO gdy rządziło przez 8 lat nie zdobyło się nawet na 100 złotych podwyżki na jakiekolwiek dziecko ??? Łatwo teraz licytować gdy się jest w opozycji, oj bardzo łatwo. Obłuda i fałsz do potęgi entej. Tylko ślepy tego może nie widzieć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wyborca(2016-10-26 17:28) Zgłoś naruszenie 193

    Już im uwierzę????Głupiego abonamentu RTV nie potrafili znieść ,mimo .,że Tusk to obiecał.

    Odpowiedz
  • Rychu(2016-10-26 11:34) Zgłoś naruszenie 174

    To tylko wersja PiS light. Mamy za sobą 11 lat rządów POPiS. Rządów obłudy. Rządów jednej ideowej rodziny. Oczywiście z różnicami. Ale tylko takimi, jakie są w przeciętnej polskiej rodzinie. POPiS stoi na tych samych fundamentach. PO nijak nie potrafi logicznie wytłumaczyć, dlaczego w wielu obszarach ma tak mizerne osiągnięcia. A najnowszy pomysł tej partii jest kompletnie z księżyca. To tylko wersja PiS light. Żadna nowa jakość. Na szczęście coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że liczenie na partie polityczne nie ma już większego sensu. Że jeśli chcą żyć w takim kraju, który byłby na miarę ich aspiracji i marzeń, sami muszą go sobie zbudować.

    Odpowiedz
  • jagoda(2016-10-26 12:39) Zgłoś naruszenie 163

    GŁUPOTA

    Odpowiedz
  • były leming(2016-10-26 16:22) Zgłoś naruszenie 153

    Przekrętasom PełOwskim już dziękujemy.

    Odpowiedz
  • anna(2016-10-26 21:46) Zgłoś naruszenie 131

    paranoja, ja matka -wdowa z jednym dzieckiem , nie dostaje k....nic, bo kryterium dochodowe przekroczone o 98 zł....za niedługo mój syn kopnie ten chory kraj, bo jest studentem i wyjedzie na praktyki lekarskie . a ja pewnie razem z nim, żegnaj niesprawiedliwy rządzący krajem włodarzu

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PO(2016-10-26 19:16) Zgłoś naruszenie 125

    złodzieje z PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fgfg(2016-10-26 18:20) Zgłoś naruszenie 124

    chore dzieci winny dostawać pieniądze bez kryterium, nie tak, że 500+ dostają zdrowe lenie. A wuj z takim rządem, co zdrowym leniom płaci za ********** się. Kiedy będziecie zajmować się starymi schorowanymi ludźmi, wystarczy, że *********** na 500+ i już są niepotrzebni. A wuj z takim krajem. dla których osoby pracujące są głupcami przez to, że pracują..

    Odpowiedz
  • hahhaaa(2016-10-27 14:46) Zgłoś naruszenie 102

    Brawo Platforma --POdbijajcie dalej ---proponuje likwidacje abonamentu RTV albo Was

    Odpowiedz
  • Andzia(2016-10-26 14:22) Zgłoś naruszenie 101

    Zajmijcie się opiekunami osób dorosłych niepełnosprawnych dostają zasiłek 520 zł a może któryś z polityków się zamieni na wypłaty tylko raz

    Odpowiedz
  • ela(2016-10-27 09:21) Zgłoś naruszenie 76

    Szanowna PO przecież nie tak dawno płakaliście ,że Polskę nie stać na 500+. Prawda?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • anna(2016-11-08 17:26) Zgłoś naruszenie 50

    mam troje dzieci, dwoje na studiach, jedno w klasie maturalnej. Wydatki olbrzymie jak nigdy. Nigdy od państwa nie dostałam ani złotówki. To jest sprawiedliwość.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • x(2017-01-11 02:59) Zgłoś naruszenie 10

    samotna matka, która nie dość, że pracuje i z tej pensji oplaca przedszkole, dojazdy to ma za dobrze i nie dostanie 500+ ale ta co na ***** siedzi to dostanie. A skad dostanie? a no z podatków tej pierwszej. Nie jestem samotna ale widze, że to chore jest. A w planach PIS jest jeszcze darmowy złobek, żeby lepiej sie na ***** nierobom siedziało i zeby dzieciak im nie marudził.

    Odpowiedz