statystyki

PFRON: Informacja o uldze tylko na oryginalnym druku

autor: Michalina Topolewska25.10.2016, 07:56; Aktualizacja: 25.10.2016, 10:32
złoty, pieniądze

Druk INF-U jest potrzebny do skorzystania z obniżenia w wpłacieźródło: ShutterStock

Firma, która udziela kontrahentom obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), nie może im przekazać e-mailem kopii dokumentu, zawierającego jego wysokość.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej na pytanie Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON) dotyczącego formularza INF-U. Ten druk jest od 1 lipca br. wypełniany przez przedsiębiorcę, który sprzedając swoje usługi lub produkty innemu zakładowi pracy, jednocześnie udziela mu ulgi we wpłatach obowiązkowych na fundusz. Zgodnie z art. 22 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. poz. 721 ze zm.) formularz INF-U należy przekazywać nabywcy do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym przypadał termin płatności za zakup.

Pracodawcy mieli jednak wątpliwości, czy pracodawca udzielający ulg może wysłać wspomniany druk kontrahentowi e-mailem, np. w formie pliku PDF bez swojego podpisu.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane