Minister pracy: bezrobocie zimą wzrośnie

27.11.2008, 12:31; Aktualizacja: 27.11.2008, 12:39

Poziom bezrobocia w listopadzie może lekko wzrosnąć, bezrobocie powinno również rosnąć w miesiącach zimowych - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (11)

  • Mariola R.(2008-12-01 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Bezrobocie wzrasta i ministerstwo pracy powinno dążyć do współpracy z innymi krajami w unii europejskiej oraz poza unią np.w Izralu otworzyć rynki pracy dla chętnych do podejmowania pracy poza Polską.Ministerstwo nie uwzględniło zwolnień dyrektorów szkół , których należy kontrolować i zwalniać z pracy za działania niezgodne z prawem pracy, zatrudniania niezgodne z kwalifikacjami, nieterminowe wypłaty, narazanie pracowników na wypadki w pracy, uszczerbki na zdrowiu,bezzasadne zwalnianie z pracy, zaniżanie kwalifikacji u pracowników - nauczycieli, zaniżanie finansów, stosowanie mobbingu wsród pracowników i dzieci w szkołach.

    Odpowiedz
  • a(2008-12-01 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrosnie , a jakże przez Pania może też. Jak Pani odejdzie ze stołka ministra i zajmie się tylko wiceprezesostwem w PSL to Pani nastepca przyjety z posredniaka zmniejszy grono oczekujacych na pracę, A czytając informacje o miniistrach , posłach i tp na pani miejscu może być każdy.W rządzie sami historycy, politolodzy itd . Jestem 50+ wykształcenie wyższe ekoniomiczne doświadczenie zawodowe : lata pracy w komórce kadrowej -chyba bardziej spełniam kryteria -no może przynależność do .. PIS lub PO niekoniecznie . Czekam na propozyję.

    Odpowiedz
  • MB(2008-11-27 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to zima, czy inna pora roku, jak nie miałam pracy przez 14 lat, tak do tej pory nie mam, nie jedna zima minęła i nie ja jedna w tej sytuacji jestem w wieku 50++, ale to nikogo nie obchodzi, a zwłaszcza ministrer. Mój syn po studiach też nie może znaleźć pracy w swoim regionie i w wyuczonym zawodzie, bo tej pracy po prostu nie ma. Pseudo pracodawcy są do wyzyskiwania i oszukiwania ludzi nic więcej. Takie, a nie inne warunki stworzyli rządzący dla pseudo pracodawców, a nie społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • michał(2008-11-27 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie najbardziej szokuje wielka armia urzędników w urzędach pracy a efekty ich dzaiłania mizerne. Zapytania kierowane do nich pocztą elekroniczną pozostają bez odpowiedzi. Jak zapytałem informatyka dlaczego szefowie nie odpowiadają na pocztę opowiedzaił, że nie ma na to wpływu. Nie będzie pouczał szefa jak ma pracować. Nadmieniam, że na każdym biurku stoi dzis komputer, a posługiwanie się nim jest dziś standardem. Jest to na dzień dzisiejszy chyba najtańsza forma komunikacji. Przeciż bezrobotny nie ma darmowych telefonów. Wnioski niech wyciągną "bardzo zapracowani urzędnicy"

    Odpowiedz
  • Ekonomista za 5 groszy(2008-11-27 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    do: 2 czy ty jesteś głupi? Co roku zimą bezrobocie wzrasta! Zawsze! W artykule jest wyjaśnione dlaczego.

    Odpowiedz
  • Kaja(2008-11-27 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    Karolku no właśnie sezonowych i na czarno.Aby do przodu nie trzeba płacić ZUS-u a potem braki w Zusie na emerytury dla utyranych.Szkoda gadać!!!

    Odpowiedz
  • ola(2008-11-27 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie przejmujcie sie Pani Minister was przyjmie do pracy w ministerstwie,przecież w Polsce takie niskie bezrobocie brak ludzi do pracy trzeba wydłużyć zatrudnienie starym.Pani Minister i kłamie?No właśnie a Pani Bochniarz gdzieś się schowała boi sie o swoją skórę,też nie jest pierwszej młodości.Nie ma już nic do powiedzenia,już sie napracowała nad zabraniem starych przywilei i pewnie zapadła w sen zimowy.

    Odpowiedz
  • MARYLA(2008-11-27 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe co na to p. BOCHNIARZ winna nam zabezpieczyć pracę , przecież była za likwidacją pomostówek.

    Odpowiedz
  • Karol(2008-11-27 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Taka sama informacje przeczytalem dzisiaj na forsal.pl .No przykre jest to ze musi wzrosnac ,no ale taki juz urok zimy i prac sezonowych.

    Odpowiedz
  • r0b(2008-11-27 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    A chyba z tydzień temu pani się chwaliła ,że spada choć na tym forum pisałem, że były już informacje o nadchodzących masowych zwolnieniach - czego nie było od lat (!). Ale pani bez zmrużenia oka chwaliła ten rząd i swoje osiągnięcia.

    Odpowiedz
  • xxx(2008-11-27 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    To proszę panią Fedak niech mi znajdzie pracę od pażdziernika jestem bezrobotna 34lata pracy wiek51 dwoje dzieci na utrzymaniu i żadnej nadziei na pracę.

    Odpowiedz