Jak w Danii ubiegać się o wypłatę pensji w przypadku bankructwa pracodawcy

autor: Krzysztof Kozik21.11.2008, 09:17; Aktualizacja: 21.11.2008, 09:23

Osoby pracujące w Danii mogą, podobnie jak w innych krajach, znaleźć się w sytuacji bankructwa swojej firmy. Mogą wtedy udać się do specjalnej instytucji, która wypłaci im zaległą pensję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (2)

  • Mariusz (2018-04-30 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przestawione w artykule informacje obowiązują na dzień dzisiejszy czy coś się zmieniło w tej kwestii?

    Odpowiedz
  • Mario(2013-03-07 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Druku e-301 (U1) aby dostac zasiłek w polsce nie ma sensu nawet składać , ja własnie dostałem odmowe przyznania zasiłku z powodu "okresu pracy nie objętego ubezpieczeniem od bezrobocia".Czyli polskie absurdy ,jeśli płaciłbym w/w ubezpieczenie w danii (a kasse) to musiałbym być idiotą żeby zrezygnować z dunskiego zasiłku na poziomie 90% dotychczasowych dochodów przez okres nawet 2 lat na rzecz polskiego zasiłku ~600 zł przez pół roku.Tylko w takim przypadku możliwa jest wypłata zasiłku w polsce ,gdyż w dani nie ma państwoweego obowiązkowego systemu zasiłków i składek na nie więc polscy urzednicy interpretuja sobie to w ten sposób nie płacił a kasse to nie nalezy sie zasiłek w polsce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane