Chlebowski: nie ma zgody PO na ustawę o "pomostówkach" dla nauczycieli

19.11.2008, 13:11; Aktualizacja: 19.11.2008, 14:32

Nie ma i nie będzie akceptacji Platformy Obywatelskiej na jakąkolwiek ustawę o emeryturach pomostowych dla nauczycieli - oświadczył dziś na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (37)

  • DANUTA(2008-11-19 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nasz kraj jest bardzo dziwny.Kryteria emerytalne są stosowane w/g uznania,a nam tlumaczyli ze względow zdrowotnych.To jest kipna z ludzi.
    Tak bardzo jest mi smutno ,że po tylu latach pracy potraktowano mie gorzej jak psa.Mam 38 lat pracy jestem z 1954 roku.

    Odpowiedz
  • Mirka(2008-11-19 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wypasione pałace Zusowskie w całej Polsce budowano nie za komuny ale w latach 90 tych.Gdzie byli wtedy wielcy dzisiejsi ekonomiści.Czy wydawane grube miliardy wtedy żadnego z nich wtedy nie niepokoiły.To były nasze pieniądze.Część wpływów z prywatyzacji zgodnie z zapisem miała zasilić rezerwę budżetową na emerytury dla wyżu demograficznego lat 50.Wszyscy dobrze żyli z naszych pieniędzy.Ci sami ludzie, którzy bezkarnie roztrwonili nasze składki na strość dzisiaj nam nie mają nam nic do powiedzenia.Tylko jedno w koło nie ma pieniędzy musicie dalej pracować bo młodzi do Was będą dopłacać.Sami jednak doją dalej zewsząd dla siebie ile się da.My nie mamy gdzie pracować.Kult młodości i dziki polski kapitalizm zepchnął nas ludzi po 50 na margines życia zawodowego.Smutne.

    Odpowiedz
  • BOZENA(2008-11-19 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jak rząd poprze dla nauczycieli to Pan Prezydent napewno podpisze, ale jest mi przykro ,że o ludzi z duzym stażem pracy nikt się nie wstawil.

    Odpowiedz
  • piter(2008-11-19 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jak będzie gotowa ale jakoś im bliżej końca tym dalej, Jeszcze w ubiegłym tygodniu była niemalże gotowa a dziś jest w kompletnym proszku, Lepiej by było aby nie podpisał bo ta ustawa o przestała być już ustawą,

    Odpowiedz
  • JEDREK(2008-11-19 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydent podpisze ustawę emerytalną, powiedzial w telewizji.

    Odpowiedz
  • sekretarka szkolna(2008-11-19 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do grześ.

    większość nauczycieli, to samoluby, egoiści, materialiści, ...

    Odpowiedz
  • grześ(2008-11-19 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    20: filologini
    Wczoraj piałaś z zachwytu aż zapomiałaś języka ojczystego, Dlaczego dzisiaj już nie piejesz? Znowu plujesz jadem, Wczoraj cieszyłaś się, że masz a teraz namawiasz wszystkich aby połączyć się z górnikami. Jaka ty jesteś samolubna i obłudna, Wszyscy mają tu ciebie już dosyć. Czy w szkole też cię wszyscy omijają szerokim łukiem? Pewnie zaprzeczysz i skłamiesz że to nieprawda,

    Odpowiedz
  • Oskarżam LIBERAŁÓW ,ze doprowadzili(2008-11-19 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    do zapaści Emerytur-pieniędzy na EMERYTURY nie ma i nie będzie,PRZEZ LIBERAŁÓW!!bo to oni wszystkim bez względu na zawód zafundowali minimalną płacę..co doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma .Przecież do emerytury liczy się ostatnie 20 lat pracy a pozostałe -lata?-więc poco wykazywać wysokie dochody?. Tracą nie tylko pracujący obecnie ale również emeryci i chorzy .Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,A Jak się to odbije na przyszłym systemie emerytalnym -ZAPAŚĆ . Minimalna płaca musi być uzależniona od wykonywanego zawodu bo inaczej z nami koniec!!

    Odpowiedz
  • 49 rocznik(2008-11-19 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Już chyba najwyższy aby sołtysi zasiadający w rządzie wrócili do swoich macierzystych wsi.W przeciwnym wypadku zrobią w naszym kraj taki bajzel w Prawie,że do końca świata nikt nie będzie w stanie go uporządkować.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-19 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, czy tacy bezdomni, jak ten powyżej to tak zawsze bez ładu i składu, byle przykopać?

    Odpowiedz
  • Gustaw(2008-11-19 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Prowokator na NIE pod różnymi nickami.To jedna osoba.Olać chłystka.

    Odpowiedz
  • ra(2008-11-19 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych , co chcieliby dodrukowywac pieniądze. Otóż największym zwycięstwem ustroju demokratycznego po 89r. było przejście polskiego Banku Centralnego spod "opieki rządu" pod jurysdykcję Parlamentu . Dziś nikt nie dodrukuje więc pieniędzy , a dodatkowo wszelkie duże operacje w Polsce muszą by dokonywane za zgodą Banku Europejskiego. I dobrze ,że tak jest .

    Odpowiedz
  • Abek(2008-11-19 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Keba, 23:
    To prawda. Szacunek jednak, należy się wszystkim!!!

    Odpowiedz
  • abc(2008-11-19 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Złośliwości tu nie brakuje. To jest właśnie nasze społeczeństwo!

    Odpowiedz
  • Keba.(2008-11-19 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Do Abek 21.Każdy ma prawo do swoich poglądów.

    Odpowiedz
  • Bezdomny.(2008-11-19 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Filologini-mieszkasz w oborze czy ziemiance?-nieważne-ale ci dobrze!

    Odpowiedz
  • Abek(2008-11-19 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    do MxM:
    Więcej kultury i szacunku do drugiego człowieka!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-19 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Niech pan Chlebowski da dobry przykład i ujmie sobie obroka. Może przynajmniej będzie miał bardziej strawny wygląd. Nie ma to jak dobrze odkarmiony byczek zaleca pracującemu człowiekowi, zby przestał jeść, poszedł mieszkać do obory albo ziemianki. Zjednoczmy się z górnikami i na W-wę.

    Odpowiedz
  • MxM(2008-11-19 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    18 odp.Nie zgadzam się od urodzenia-człowiek istnieje od urodzenia-matole.

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwy.(2008-11-19 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury od poczęcia!!!

    Odpowiedz