5 świadczeń, jakie może otrzymać opiekun osoby niepełnosprawnej

autor: Agnieszka Brzostek24.05.2016, 07:00; Aktualizacja: 02.06.2016, 14:18
Specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 520 zł miesięcznie.

Specjalny zasiłek opiekuńczy przysługuje w wysokości 520 zł miesięcznie.źródło: ShutterStock

Za rezygnację z pracy w celu zajmowania się niepełnosprawnym dzieckiem lub niedołężnym współmałżonkiem przysługuje między innymi świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (76)

  • Antek(2017-09-09 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchajcie czy ja mogę pobierać zasiłek pielęgnacyjny na drugie chore dziecko. Bo niedawno dowiedziałem się że mój drugi syn ma to samo wadę co pierwszy?

    Odpowiedz
  • sylaa(2017-07-24 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pierwsza grupe inwalidzka,jestem calkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji. A wiec codokladnie ?

    Odpowiedz
  • Ala(2017-06-04 18:58) Zgłoś naruszenie 10

    500+ jest dla drugiego dziecka a co jeśli pierwsze skończyło 18 lat a drugie jest chore już się nie należy. Nie wiem czy powinno naliczyć się dalej czy trzeba czekać do września.

    Odpowiedz
  • Aleksandra(2017-05-24 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Moi drodzy, bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety przez rodzeństwo dzieci z niepełnosprawnością. Wyniki posłużą mi do napisania pracy licencjackiej. Z góry bardzo dziękuję. link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/G1W9M9B3I1I5Y9G8R

    Odpowiedz
  • opiekunka (2017-04-29 16:11) Zgłoś naruszenie 10

    pis nie jest dla ludzi chorych i biednych oni maja nas *****

    Odpowiedz
  • aaa47(2017-04-03 16:30) Zgłoś naruszenie 10

    Pobieram świadczenie pielęgnacyjne na dziecko wychowuję go sam pomagają mi rodzice miesiąc temu zachorowałem na białaczkę czy coś mi się należy chodzi mi o zasiłek ponieważ finasowo jest tragicznie

    Odpowiedz
  • go..wo..(2017-02-27 13:30) Zgłoś naruszenie 10

    tak to skandal co sie dzieje w naszym kraju 153zl to smieczu warte sama opiekuje sie 3 osobami niepelnosprawnymi i wiem co to jest to jeszcze nic moja curka od kwietnia nie dostala jeszcze ani zlotowki z 500+ to dopiero jest koszmar inne matki sie ciesza juz dawno z tych pieniedzy a ona jeszcze nie.mysle ze panstwo czeka na to az zlikwiduja te 500+i nie wyplaca jej wcale to dopiro jest Polska

    Odpowiedz
  • siostra opiekunka faktyczna(2017-02-08 14:10) Zgłoś naruszenie 10

    Opiekuję się bratem,jest chory na porażenie mózgowe.pobieram specjalny zasiłek opiekuńczy w wysokości 520zł.Zrezygnowałam z pracy żeby zająć się bratem po śmierci mamy,ojciec nie chce się nim opiekować i brat mieszka ze mną.Dla mnie to paranoja z tym zasiłkiem-pracować nie mogę bo przecież mój brat musi mieć opiekę 24 na dobę.Nikogo nie interesuje to wszystko, nasz ojciec musi nie żyć,bądź mieć pierwszą grupę inwalidzką żebym mogła pobierać wyższe świadczenie.A co ze mną co z moimi latami pracy co z moją emeryturą

    Odpowiedz
  • Mama(2017-01-30 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę nie używać takich słów,dobrze że dają na dzieci 500zł dzięki temu mamy fajny przyrost ,wolałby pan ,pani aby Polskę zaludnili obcokrajowcy? Ale też niech rząd nie zapomina o osobach młodych kturym jedynym dochodem (czy to jest dochód???) jest zasiłek pielęgnacyjny leki plus życie koszmar

    Odpowiedz
  • tyle(2017-01-28 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tak a dla opiekunów rodziców osób niepełnosprawnych o stopniu umiarkowanym (niepełnosprawni od dziecka) ZERO SWIADCZEN. Wszystkie osoby majace niepełnosprawne, chore dzieci bez względu na wiek i stopien powinny otrzymywać jakas mininalna pomoc odnośnie opieki.

    Odpowiedz
  • marta(2017-01-23 22:40) Zgłoś naruszenie 10

    Opiekuje się mamą 24 godz na dobę dostaje 520 zł jak żyć i Pani Premier czuję się jak darmozjad zyruję na emeryturze mojej mamy. Dlaczego nie traktuje się nas poważnie to jest bardzo ciężka praca!!!

    Odpowiedz
  • Dorota(2017-01-16 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Pani może pisać o chorych osobach że są chore ja mam też dziecko chore to Pani jest debilem

    Odpowiedz
  • graza(2017-01-16 08:57) Zgłoś naruszenie 20

    te niektóre komentarze potwierdzają znieczulicę ludzką. Nie wiadomo czy niektórzy z nich nie będą mieć takich osób wymagających opieki całodobowej ,ciekawe jak wtedy będą się wypowiadać o osobach niepełnosprawnych.

    Odpowiedz
  • Niepełnosprawny(2016-12-28 01:22) Zgłoś naruszenie 20

    Moim zdaniem powinno być opiekun/ka jako zawód opieki dla osoby niepełnosprawnej niezależnie od wieku.

    Odpowiedz
  • Weronika Ludtke (2016-12-18 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal jest jak ludzie rodzom dzieci dajecie JM mało pniedzy dziecko Polsce korzde dziecko 500 zł prawo Niemcy odpisz czekam

    Odpowiedz
  • opiekun chorej matki(2016-12-06 10:22) Zgłoś naruszenie 130

    przecierz zycie to zycie nie ma ruznicy czy to dziecko czy osoba starsza niepelnosprawna opiekun osoby starszej nie tylko musi zrezygnowac z pracy ale tez zaniedbuje zone dzieci 520 zlotych smiech wstyd ze choroba jest forma licytacji zasilku

    Odpowiedz
  • Kasia 77(2016-11-18 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Takie pranie mózgu ze nic już nierozumie..drodzy panstwo niedlugo w styczniu moj syn bedzie mial 18 lat..obecnie ma stopien znaczny wydany przez sąd. .Chciakam zapytac co dalej po 18 roku..do tej pory rezygnowalam z pracy zajmujac sie nim stale otrzymujac ten zadilek pielegnacyjny 153 plus swiadczrnie to 1200 czy 1300 ..mam pyranie co czeka mnie po 18 roku?

    Odpowiedz
  • BLONDI(2016-11-15 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    a Ja z innej "beczki" otóz zawsze pieniązki wpływały na konto tego samego dnia(świadczenia pielegnacyjne oraz zasiłek pielegnacyjny) ale od trzech dni widnieje tylko wpływ za swiadczenia a za zasiłek w kwocie 153 zł nie ma........ciekawe dlaczego??:(

    Odpowiedz
  • ja(2016-11-13 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Mariolcia jestem ciekawa jakie ty bedziesz miala

    Odpowiedz