zaloguj się do e-DGP
statystyki

Guz: Jest dalej arogancja, nie mamy z kim rozmawiać

skomentuj

Zakończyło się spotkanie marszałka Sejmu Bronisław Komorowskiego z liderami central związkowych. "Nie uzyskaliśmy żadnych obiecywanych gwarancji" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Publikacja: 5 listopada 2008, 13:55 Aktualizacja: 5 listopada 2008, 15:13

"Jest dalej arogancja, nie mamy z kim rozmawiać" - mówił Guz. Podkreślił, że podczas spotkania marszałek przyznał, że nie czynniki medyczne, tylko polityczne i ekonomiczne decydowały o liście zawodów uprawnionych do emerytur pomostowych.

Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Wiesław Siewierski dodał, że związkowcy zwrócili się do marszałka z apelem o wstrzymanie prac parlamentarnych nad ustawami emerytalnymi, ale - jak zaznaczył - marszałek odmówił.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek powiedział, że związki zaapelowały do marszałka, by podjął działania nadzwyczajne w celu zażegnania "wielkiego konfliktu społecznego". "Wzywamy do porozumienia" - apelował lider "S".

Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem, będą organizowali kolejne protesty.


Komentarze: 21

  • 1: ZYR z IP: 213.76.134.* (2008-11-05 14:31)

    Związki rozmawiajcie też o ludziach z długim stażem pracy,O TYCH CO JUŻ WYPRACOWALI SOBIE EMERYTURĘ PRACUJĄC PO 30-40 LAT PRACY I TERAZ CHCĄ MAM TO ODEBRAĆ.NIE DAJCIE SIĘ TYM CO CHCĄ WAS ZASTRASZYĆ.REFORMA MUSI WCHODZIĆ STOPNIOWO I NIE WOLNO ZABIERAĆ NABYTYCH PRAW.

  • 2: rad z IP: 83.17.129.* (2008-11-05 14:31)

    Rozpędzić tych nierobów,leni i mieszaczy.Dość płacenia z nasyzch podatów na te terorystyczne organizacje,w ktorych jest tylko 10% pracujących.

  • 3: wbc, łódź z IP: 212.51.205.* (2008-11-05 14:33)

    Nauczyciele za emeryturę po 30 latach pracy , podejmowali pracę zgodnie z ówczesnymi NAKAZAMI PRACY. Wara wam od zapisów zawartych kilkadziesiąt lat temu. Tamci nauczyciele spełnili warunki umowy .Ten pseudorząd jest następcą prawnym tamtego rządu. Tusk łatwą ręką oddaje majątki przedwojennym właścicielom , ale łamie powojenne prawa różnych grup zawodowych.

  • 4: Pomostówki bebebe z IP: 83.168.75.* (2008-11-05 14:34)

    To już koniec klik rodzinnych w sferach państwowych
    firm. Nie podoba się, to proszę opuścić Polskę, dość
    robienia na darmozjadów z przywilejami

  • 5: Likwidacja pomostówek jest ok z IP: 83.168.75.* (2008-11-05 14:35)

    Będzie mniej na alkohol i sanatoryjne znajomości erotyczne
    naszych pomostówkiewiczów
    Koniec pijaństwa i draństwa

  • 6: 54 rocznik z IP: 83.136.224.* (2008-11-05 14:36)

    Dlaczeko nikt nie porusza emerytura za długi staż pracy kobieta 35 lat pracy mężczyzna 40 lat pracy, to już sobie odłżyliśmy na zasłużoną emeryturę.
    Nikt nam niech łaski nie robi

  • 7: OSTRZEZENIE z IP: 80.222.32.* (2008-11-05 14:38)

    Uwaga Poslowie!

    CI Z WAS KTORZY NIE ZAGLOSUJA ZA OGRANICZENIEM EMERYTUR POMOSTOWYCH W SEJMIE, NIE MAJA CO LICZYC NA GLOSY W PRZYSZLYCH WYBORACH!
    NIEUPRZYWILEJOWANYCH WYBORCOW (KTORYM CZY TAK CZY SIAK NIE PRZYSLUGUJA EMERYTURY POMOSTOWE) JEST 15 MILIONOW, A DARMOZJADOW DOMAGAJACYCH SIE NIESLUSZNEGO UTRZYMANIA PRZYWILEJOW 1 MILION.

    NIE POPRZECIE WIEKSZOSCI, TO WYLECICIE Z HUKIEM Z SEJMU!!!

  • 8: Jan z IP: 79.188.240.* (2008-11-05 14:41)

    Wywalcie chociaż 1 rok przedłużenia wcześniejszych emerytur.Za to będziemy WAM bardzo wdzięczni.Walczcie do końca o przywileje emerytalne a nie ,żeby ludzie pracowali do śmierci.

  • 9: :)) z IP: 83.168.91.* (2008-11-05 14:43)

    7: OSTRZEZENIE
    Nie strasz nie strasz bo się zesr...

  • 10: Ołówek z IP: 83.14.126.* (2008-11-05 14:48)

    A może koniec finansowania kampanii wyborczych partii ?
    Będzie więcej na emerytury. Dlaczego z moich podatków oni sobie robią jakieś show wyborcze ?

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter