Oszczędności gromadzone na emeryturę dzieci nie będą zwolnione z podatku

04.11.2008, 19:09; Aktualizacja: 04.11.2008, 19:22

Posłowie połączonych Komisji Finansów oraz Polityki Społecznej i Rodziny nie poparli dziś poprawki PiS, w myśl której oszczędzający w IKE mieliby prawo do zwolnienia z podatku dochodowego środków gromadzonych na koncie emerytalnym dziecka.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (6)

 • tik(2008-11-05 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  A mogło by być normalniej, tak jak np. w USA. Kwestia zwolnienia z podatku kwoty wpłaconej na zabezpieczenie bytu na starość jest oczywista dla każdego, zdrowo myślącego. Tylko rząd coś ostatnio się gubi w poczynaniach na rzecz rodziny. Już kazał biednym ludziom dzielić ulgę na miesiące, to w ramach komisji Palikota, bo ona zajmuje się uproszczeniami. Ale się biedni namęczą przy dzieleniu i zaokrąglaniu! Tu wychodzi jak PO nam pomaga i upraszcza życie zwiększaniem obciążeń. Jeszcze tylko ustalą zawyżoną stawkę kwoty rocznej do obliczeń ubezpieczeń i wszystko będzie ok.

  Odpowiedz
 • M.J.(2008-11-05 12:44) Zgłoś naruszenie 00

  Do TYM i jemu podobnych: Nowy kamyczek do ogródka wszystkich popierających obecny rząd! Już latem " wyślizgali " Was z waszych składek,które wpłacaliście do OFE/ nie ma dziedziczenia,bo teraz te pieniądze są państwa polskiego/ ,a teraz nawet gdybyśmy będąc pasożytami zjadającymi "wasze pieniądze" chcieli odkładać na emerytury Waszych dzieci,czyli naszych wnuków, to wspaniali rządzący nie zwolnią tych składek z podatku dochodowego. Jasne jest, że dla budżetu lepiej,żebyśmy pieniądze dla wnuków wkładali do banków, bo oprócz podatku dochodowego , będzie również "podatek Belki",którego też miało nie być! Zastanówcie się więc ,kto naprawdę Was "strzyże". Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • shr(2008-11-05 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  No oczywiście, że nie, bo po pierwsze politykę prorodzinną PO ma gdzieś, po drugie - zwolnienie od podatku obniży dochody budżetu państwa za kilkadziesiąt lat, a po trzecie ZUS szybciej, lepiej i na więcej wygoli obywateli z kasy na rzecz skarby złodziejskiego państwa niż robi to urząd skarbowy. Zatem żadnemu z rządzących nie jest na rękę zmniejszanie sobie koryta, jak zwykle kosztem obywateli. Dlatego też te reformy ubezpieczeń społecznych są tak beznadziejne i bardziej komplikujące przepisy niż za komuny. Dla SP liczy się tylko szmal.

  Odpowiedz
 • ala(2008-11-05 09:26) Zgłoś naruszenie 00

  Świeżo w pamięci mam polisę posagową mojej córki. Rzeczywiście nie ma żadnych gwarancji wypłacalności a my jesteśmy za słabo zorientowani w kwestiach prawnych i do tego przeważnie nie stać nas na "osobistych" prawników. Stajemy się łatwym łupem cwaniaków.

  Odpowiedz
 • filologini(2008-11-04 21:06) Zgłoś naruszenie 00

  Moje dzieci zadbają o swoją emeryturę, ale już napewno nie w tym złodziejskim kraju. POrąbańcy już pewnie przemnożyli liczbę dzieci łącznie z tymi nienarodzonymi przez te przyszłe należne im podatki i już powiększają koryto, żeby ten szmal im się gdzieś zmieścił. Pazerność polskich polityków nie ma granic.

  Odpowiedz
 • M.J.(2008-11-06 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  TYM ,gdzie jesteś? to coś co dotyczy Twojej przyszłości! Niefajne, prawda?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane