statystyki

Szydło: 18 banków dołączyło do programu "Rodzina 500 plus"

15.03.2016, 13:59; Aktualizacja: 16.03.2016, 13:56
Uroczystości podpisania listu intencyjnego o współpracy 18 banków w programie "Rodzina 500 plus" na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uroczystości podpisania listu intencyjnego o współpracy 18 banków w programie "Rodzina 500 plus" na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.źródło: PAP

18 banków podpisało we wtorek list intencyjny, w którym zadeklarowały wolę współdziałania w zakresie składania wniosków o świadczenia z programu "Rodzina 500 plus". Łączymy świat biznesu, gospodarki z problemami społecznymi - mówiła premier Beata Szydło przed podpisaniem listu.

Reklama


Reklama


Uroczystość podpisania listu odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Do najważniejszego programu polskiego rządu dołączają przedstawiciele instytucji finansowych, świata biznesu. Czyli łączymy to, co powinno dziać się zawsze w takich sytuacjach i okolicznościach - łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi" - mówiła premier.

Podkreśliła, że program jest wielkim wyzwaniem. "Ale też odkąd rząd go przyjął, mam wrażenie, że przyjaciół "Rodziny 500 plus" jest coraz więcej, w różnych obszarach, w różnych środowiskach. Pojawiają się nowe inicjatywy, nowe pomysły. I dobrze, o to chodziło, żeby pokazać, że ważna jest rodzina" - mówiła szefowa rządu.

Zaznaczyła, że inwestycja w dzieci, w rodzinę to "największa polska inwestycja", a dzieci to nie koszt, ale inwestycja w przyszłość nas wszystkich.

"Dzięki programowi "Rodzina 500 plus" rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu. Taka atmosfera, która w wielu gospodarkach świata, w wielu krajach świata jest czymś normalnym. My uczymy się też i takich wyzwań, i taka społeczna odpowiedzialność biznesu to jest to, na co powinniśmy również zwracać uwagę. Programy społeczne, zaangażowanie w promowanie takich programów i świat biznesu. Czy może być coś bardziej spektakularnego?" - podkreśliła Szydło.

Przekonywała, że "Rodzina 500 plus" to dobry projekt. "Tam, gdzie jest dobry projekt, jest dobry program, gdzie widzimy przyszłość polskiego państwa, gdzie widzimy przyszłość polskiej gospodarki - bo nie zapominajmy, to będzie ogromny zastrzyk również dla polskiej gospodarki - warto inwestować, warto pokazywać dobre praktyki. I dzisiaj tutaj, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie możemy taką dobrą praktykę pokazać" - dodała premier.

Zgodnie z programem rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze. Program ruszyć ma 1 kwietnia. Od tego dnia będzie można składać wnioski. Jednym z kanałów, za pomocą których będzie to można zrobić, będzie bankowość elektroniczna.

Podpisany we wtorek list jest "deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków".

List podpisało 18 banków: Bank Pocztowy SA, PKO Bank Polski SA, mBank SA, ING Bank Śląski SA, Bank Zachodni WBK SA, Getin Noble Bank, Deutsche Bank Polska, Bank Millennium SA, Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Pekao SA, Bank BPH SA, Alior Bank SA, FM Bank PBP SA, Bank SMART, Credit Agricole Bank Polska SA, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Ochrony Środowiska, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Handlowy w Warszawie SA.

W ubiegłym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem, który dołączył do programu - PKO BP w zakresie współpracy przy realizacji programu "Rodzina 500 plus" i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie.

Program, jak wcześniej podkreślano, jest otwarty dla wszystkich banków, które spełnią określone wymogi bezpieczeństwa.

W poniedziałek w sprawie programu "Rodzina 500 plus" premier spotkała się m.in. wojewodami i prezydentami miast. Deklarowała wsparcie organizacyjne i informacyjne rządu i wojewodów.

Przez najbliższy tydzień kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie się spotykać z przedstawicielami samorządów, aby ocenić stan przygotowań i podsumować dotychczasowe działania. Pierwsze spotkania regionalne odbyły się w poniedziałek w Opolu, Krakowie i Lublinie. Ostatnie odbędą się 21 marca w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

 • na temat(2016-03-15 16:43) Odpowiedz 122

  Ustawa jest totalną porażką, gorsze i lepsze dzieci, dać jednym kosztem drugich, czasem dużo biedniejszych .... Wzmocnienie szarej strefy, wręcz popychanie do fikcyjnych pensji żeby dostać 500 zł , rozwodów, separacji i b dużo innych dziwnych rzeczy. Kolejny wybuch tworzenia miejsc pracy dla tysięcy urzędników, którzy nie będą wytwarzać żadnych dodatnich wartości, kolejne osoby do utrzymania przez podatników... Tylko kto to wszystko utrzyma???

 • baca(2016-03-15 15:14) Odpowiedz 915

  W końcu polski rząd dba o interesy polskich rodzin, a nie o interesy międzynarodowych korporacji.

 • Monika(2016-03-15 15:52) Odpowiedz 92

  Zabierać innym, by mieli inni. Gdzie tu logika?

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • StAAbrA(2016-03-15 17:20) Odpowiedz 42

  To jest tylko jeden z numerów programu gosPOdarczego Mortawieckiego . Kasą nakradzioną polskim podatnikom będą zarządzać najwięksi złodzieje III RP . (nie zaPOmnijcie o dofinansowaniu Millennium i Raiffeisen) . Zgodnie zresztą z tradycją (VAT choćby). Ślycznie .

 • BoloiLolo(2016-03-16 05:19) Odpowiedz 16

  Opozycja Dziady Skończone żałują dzieciom tych drobnych a mój syn uczy w Szkole i troje dzieci się nie bawiło i na przerwy nie wychodziło ,,,po zapytaniu odpowiedzieli że nic nie jedli od dwóch dni,,,taka jest prawda,,, że SYTY nie zrozumie głodnego....Nawet za Komuny w latach 1950 każde dziecko w zimę dostało kubek mleka oraz 1 bułkę wodną,,,zjadłem to aż uszami klapałem.. Jak rządzącym odjechało koryto ,,, to LARUM wielkie czynią,,,Dziady Skończone """to za czasów """PO""" AFERY zżerały Polaków np. Amber Gold ,,,gdyby wykonano wolę ustawodawcy zawartą w ustawie z dnia 16 listopada 2000 r,, Dz. Ust. Nr.114 poz.1181 a w szczególności Art.16 par.5 gdzie jest mowa że wycofanie KONCESJI nałeżało ten fakt ogłosić zwyczajowo jak mówi ta ustawa lub medialnie i nie było by problemu,,,Dziady Skończone a zważyć należy FAKTUM iż moje trzy pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego,,,a żeby było jaśniej to co pokazano w Polskiej Telewizji ok. 5000 Podmiotów Gospodarczych w regionie Gdańska zalega z podatkami ,,,Niech czytelnicy sami ocenią czy jest to normalne...?????

  Pokaż odpowiedzi (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane