Elżbieta Rafalska: Minister Szałamacha zadrżałby ze strachu, gdyby usłyszał o moich pomysłach

autor: Grzegorz Osiecki15.03.2016, 07:46; Aktualizacja: 15.03.2016, 08:15
Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznejźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Kolejnym krokiem po 500 zł na dziecko będzie przygotowanie wielokierunkowej strategii wspierania rodziny, np. program mieszkaniowy dla młodych - mówi w wywiadzie dla DGP szefowa resortu pracy Elżbieta Rafalska.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (21)

  • Divide et impera(2016-03-15 15:48) Zgłoś naruszenie 90

    Podziały polaryzujące społeczeństwo budują politycy na zasadzie wzbudzania emocji. Bo gdzie są emocje, nie ma merytorycznego sporu, a racjonalne argumenty nie trafiają do tłumu Politycy prowadzą grę o wpływy. Robią wszystko, aby zintegrować wokół siebie wybrane grupy ludzi, przekonać ich, że działają w ich interesie. A jest to łatwe dzięki starej, skutecznej zasadzie „dziel i rządź”. Divide et impera – Rzymianie opracowali ją teoretycznie i stosowali z sukcesem już dwa tysiące lat temu. Trzeba postawić granicę, aby obejmowała ona możliwie jak największą grupę ludzi, znaleźć im wspólnego wroga. I paść jak najsilniejszymi emocjami, aby przełożyło się to na wysoki wynik wyborczy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niestety(2016-03-15 12:12) Zgłoś naruszenie 244

    500+ ustawa z kategorii ani pies, ani wydra, jednym dali a drugim odebrali. Co ma powiedzieć samotna matka z dzieckiem czy nawet małżeństwo z 1 dzieckiem zarabiające grosze że wszystko nagle zdrożało, bo wszyscy musimy się dołożyć do 500+? Ile rodzin rzeczywiście potrzebujących odda te swoje grosze bogatszym od nich? Przecież wszyscy wiedzą o potężnej szarej strefie w tym kraju, gdzie większość pensji idzie pod stołem, a deklarowana jest najniższa. Ile osób pracuje całkiem na czarno, nawet firmy są w ten sposób prowadzone... więc ile ludzi bezprawnie będzie pobierało 500zł, kosztem uczciwie pracujących, nie mówiąc o tych z "poprawną" ilością dzieci, którzy są znacznie zamożniejsi od uczciwie płacących podatki lecz żyjących w biedzie dawców tych 500 pln. Hasło wyborcze głosiło po 500 dla każdego dziecka i tak powinno być, skoro tak stanowiła obietnica. Nie mieli po 500, to należało dać po 300 - DLA KAŻDEGO DZIECKA. Wywody oderwanej od rzeczywistości Pani R. tylko pogłębiają odczucie czy raczej pewność, że matematyka i logika stanowią obce dyscypliny dla tego rządu.

    Odpowiedz
  • Mika(2016-03-15 11:38) Zgłoś naruszenie 151

    Jednolity podatek? Emeryci ze swoich w większości nędznych emerytur, mieliby płacić ponownie na świadczenia społeczne? Jestem na emeryturze i nigdy już nie będę na rencie, drugiej lub wyższej emerytury ZUS z własnej, nieprzymuszonej woli nigdy mi nie wypłaci - nawet, gdybym wnosiła znów obowiązkowe składki. Czy w tym rządzie chociaż ktoś myśli czasem rozsądnie - o ludziach, a nie o reklamie, czy tylko kombinują kogo i na ile oskubać, jak ich poprzednicy?

    Odpowiedz
  • dziz(2016-03-15 11:31) Zgłoś naruszenie 61

    Oj tam fajnie będzie sxyneczka , nowe TV i lepsza bryka. A w perspektywie chata własna.

    Odpowiedz
  • Wacek(2016-03-15 10:47) Zgłoś naruszenie 283

    Podejrzewam że ta pani straciła kontakt z rzeczywistością,jeżeli sama uważa że jej pomysły to tylko SF.

    Odpowiedz
  • kalmar(2016-03-15 10:45) Zgłoś naruszenie 273

    Ile milionów kosztuje społeczeństwo samo wdrożenie 500+ (chmara nowych urzedników). A nie lepiej byłoby włożyć to w żłobki, przedszkola, zdrowe obiady w szkołach, stypendia dla zdolnej młodzierzy? Tylko, że to byłoby mniej widowiskowe i zbyt normalne. A tak jest reklama; że kosztuje nas wszystkich, to już mniejsza.

    Odpowiedz
  • rzygam(2016-03-15 10:09) Zgłoś naruszenie 439

    Pani Rafalska. Ustawa 500- pomaga tylko niektórym, a kosztować będzie wszystkich podatników. Niewiele kto na tym skorzysta (statystycznie co trzecie dziecko do 18 roku) a ceny produktów już teraz poszybowały ostro w górę. Dziękuję! Dziękuję! Mając dwoje dzieci, w szkole średniej i w żłobku nic nie dostanę, a jeszcze mam płacić za wasze pomysły. Ostatnio robiąc zakupy przeżyłam szok. Ale co was to obchodzi, prawda? Dajecie niektórym nie ze swoich i macie z tego radość. A innych wpychacie w biedę. Rzygać mi się chce. Przez wasze rozdawnictwo będę zastanawiać się, gdzie kupić tańszy produkt. I czy kupić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Prima Aprilis(2016-03-15 10:08) Zgłoś naruszenie 207

    Świadczenie od 1 kwietnia..... i wszystko jasne.:-)

    Odpowiedz
  • bb(2016-03-15 09:52) Zgłoś naruszenie 3310

    niekończące się dzielenie społeczeństwa...

    Odpowiedz
  • stajan(2016-03-15 09:34) Zgłoś naruszenie 1219

    ODNOSZĘ WRAZENIE ŻE OBECNY RZĄD POMAGA BIEDNYM A POPRZEDNI PO+PSL POPIERAŁ TYLKO BOGATYCH --

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sta-n(2016-03-15 09:11) Zgłoś naruszenie 247

    Minister Szałamacha, raczej popukał by się w głowę.

    Odpowiedz
  • polak(2016-03-15 08:59) Zgłoś naruszenie 834

    PeOwcom ( dyrektorm, prezesom naczelninko, starostom, burmistrzom i kierwownictwu peowskim , jeszcze w czesci zajmującym slukratywne stołki ) majacym pracownika za niewolnika nie mieści sie to w głowie, bravo PIS !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama(2016-03-15 08:40) Zgłoś naruszenie 222

    mieszkanie dla młodych a dla trochę starszych, którzy mają dzieci?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zimny edek(2016-03-15 08:33) Zgłoś naruszenie 239

    Esa,esa dwa wieśmaki dla prezesa

    Odpowiedz