statystyki

Rynek pracy: Handlowcy i sprzedawcy najbardziej poszukiwani

15.02.2016, 15:43; Aktualizacja: 17.02.2016, 11:23
Pracodawcy z branży handel i sprzedaż zgłosili w styczniu największe zapotrzebowanie na pracowników.

Pracodawcy z branży handel i sprzedaż zgłosili w styczniu największe zapotrzebowanie na pracowników. źródło: ShutterStock

Pracodawcy z branży handel i sprzedaż zgłosili w styczniu największe zapotrzebowanie na pracowników. Tak wynika z analizy ogłoszeń na portalu Pracuj.pl. Jak powiedziała IAR Anna Częścik z grupy Pracuj w sumie w styczniu portal opublikował 39 864 ogłoszeń o zatrudnienie. Dodała, że wiele ofert pochodziło też z branż bankowość, finanse, ubezpieczenia i przemysł ciężki.

Reklama


Reklama


W styczniu najczęściej poszukiwanymi specjalistami oprócz pracowników handlu i sprzedaży byli także specjaliści z branży IT. Największą dynamikę wzrostu, w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano natomiast w przypadku specjalistów HR czyli zasobów ludzkich. Jest to potwierdzeniem pozytywnej tendencji na rynku pracy dotyczącej zwiększenia zatrudnienia i poszukiwania osób wykwalifikowanych do przeprowadzania rekrutacji.

Inni pracownicy, na których znacząco wzrosło zapotrzebowanie, to specjaliści od obsługi klienta, logistyki i budownictwa.
Najwięcej ofert pracodawcy zgłosili w województwie mazowieckim, małopolskim i dolnośląskim.
Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w styczniu stopa bezrobocia wyniosła 10,3% procent. Jest to wynik o 1,6 punktu procentowego niższy niż przed rokiem. W porównaniu rok do roku liczba ofert pracy w styczniu tego roku wzrosła o 15 procent.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • za 4 zl za godzine?(2016-02-15 17:46) Odpowiedz 10

    za 4 zl na godzine na umowe zlecenie?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane