Fundusz Pracy powinien pomagać nie tylko bezrobotnym

autor: Paweł Jakubczak28.10.2008, 03:00

Za niepodjęcie pracy bezrobotny straci prawo do leczenia nawet na dziewięć miesięcy. Nie tylko bezrobotni, ale też poszukujący pracy, skorzystają ze szkoleń. Urzędy pracy nadal będą opłacać składkę zdrowotną za bezrobotnych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (12)

  • Andrzej(2008-11-10 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze o pomoc. Co mam zrobic gdy jestem już do wykreślenia z urzędu pracy jako bezrobotny a opiekuję sie 86 letnia chorą matką ,mam oddac matkę do przytułku? bez serca te przepisy dla bezrobotnych. Chetnie bym podjął pracę ale jak zostawic matkę sama mieszkam na wsi.

    Odpowiedz
  • Samson(2008-10-28 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Do xy.Nie wiem czy szukałeś ostatnio pracy przez właśnie prywatne firmy.Zaznaczam,że pracuję i chciałem poszukać lepiej płatnej i w ogóle lepszej pracy.I co się okazało? Że pośrednik pracy(prywatny)nie może mi podać ani nazwy zakładu pracy ani lokalizacji ani tym bardziej płacy.I co ja mam porównywać
    z moją obecną pracą?I tak jest u wszystkich prywatnych pośredników.Tak że oceniam,że rynek pośrednictwa pracy zarówno państwowy jak i prywatny to
    jedna WIELKA PATOLOGIA.W państwowym pozoruja pracę, ale przynajmniej oferty pracy są uczciwe z podaniem nazwy pracodawcy, stanowiska i płacy.Za to w prywatnych firmach pośrednictwa jakby zaczęły obowiązywać nakazy pracy,no bo jak taki brak podstawowych informacji nazwać?

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-28 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Składki zdrowotne płacone przez urząd pracy nie gwarantują darmowych usług medycznych np stomatologicznych w zozach, ponieważ są limitowane z miesięcznych wyprzedzeniem. Dla potrzebującego z bulem, pacjent musi czekać miesiąc na wizytę, gdzie tak jest, to tylko u nas w kraju, jakim jest Polska. Opłacane składki nie gwarantują bezpłatnej opieki medycznej, nie mydlijcie oczu obywatelom, którzy nie ze swojej winy są bezrobotnymi i z nie ze swojego wyboru. Za usługi stomotologiczne dzisiaj jest wymagana odpłatność i skąd tu brać, a jeszcze jak jest pełna rodzina czteroosobowa? Wniosek sam się nasuwa, nie trzeba chyba jeść. To rządzący lepiej niech sobie ograniczą jedzenie niż bezrobotny, oni nie będą w TVP pokazywać swojej otyłości.

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2008-10-28 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    Od dwóch miesięcy jestem bezrobotna. Wystarczy mi to, co już zobaczyłam, by wyrobić sobie zdanie o zasadach działania tego systemu. Jeden wielki obłęd! Zero logiki. Urzędy Pracy robią wszystko, by utrudnić życie bezrobotnemu. Przymus szkolenia?! Śmiech!
    Chciałam iść na szkolenie. Nie - bo jest komplet. Pytam, czy w listopadzie. Nie, bo już nie będą szkolić. Pytam, czy w styczniu. Nie, bo nie będą mieli pieniędzy. Pytam, czy w lutym. Nie, bo tak naprawdę to ze szkoleniami ruszą w maju! :) Ale żebym nie myślała, że o mnie zapomnieli, uprzedzają, że jeśli nie podejmę pracy w ciągu trzech miesięcy, to mnie wezwą do pośrednika. Po co? Zaproponuje mi w grudniu szkolenie, które i tak najwcześniej rozpocznie się w maju. :) A zasiłek mam do połowy marca.
    Ostatnio pani z PUP napomknęła, że panie np. robią sobie szkolenie na wózki widłowe. :) No cóż... Widocznie moje studia mgr i studia podyplomowe to za mało, bym dostała pracę. Kiedy powiedziałam, że jadę do większego miasta, bo może tam coś

    Odpowiedz
  • PRACODAWCA(2008-10-28 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysłowe z zasiłkiem .Zeby dać w d... bezrobotnemu. Zrozum Rządzie ,że żaden pracodawca nie potrzebuje ludzi do pracy po 50-ce. Chcecie znów większego bezrobocia.Szkolić nakeży młodych, bo często są niedouczeni. StaRYM 35 I 40 LAT- EMERYTURA. BAWIC WNUCZKI I PACIOREK.

    Odpowiedz
  • bezrobotna(2008-10-28 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    znajdę, to mi pani powiedziała, że powinnam być na terenie gminy, gotowa do pracy, nie mogę wyjechać, bo mogę stracić zasiłek. A mieszkam na wsi. Małej. :)
    Chce człowiek szukać pracy, to mu nie pozwalają! :) A sami w niczym nie pomogą. To jest polityka aktywizacji zawodowej bezrobotnych. :)

    Odpowiedz
  • umieranie(2008-10-28 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Macie rację zabierzcie im status bezrobotnego - przynajmniej będzie im łatwiej umierać pod płotem - niech się o tym dowie cały świat tj do czego zdolni są nasi przywódcy.

    Odpowiedz
  • [do Kuba ] Dawid K.(2008-10-28 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    A co w przypadku gdy przestanie ci dopisywać zdrowie i będziesz zmuszony skorzystać z specjalistycznych usług lekarskich(a nie porad przy przeziębieniu)??

    Nikt ci nie zabiera twoich pieniędzy, bo ich nie odprowadzasz do budżetu...no chyba, że udajesz bezrobotnego. Jestem ciekaw na czyj rachunek będziesz żył, gdy zabraknie ci sił do pracy? Pewnie na mój i innych...a bez takich jak ty moglibyśmy mieć wszyscy niższe składki. Niestety za kombinatorstwo mniejszości cierpi większość...jak w polityce. Także spójrz najpierw na siebie, a później oceniaj innych.

    Co do KRUS...cóż, siła oporu mieszkańców mniejszych miejscowości byłaby zbyt duża, aby jakikolwiek kapitał polityczny mu się oparł. Choć wydaje mi się, iż pozostali obywatele odetchnęli by z ulgą i docenili taki krok.

    Choć mogę się mylić:)

    Odpowiedz
  • 3x(2008-10-28 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    żeby zrozumieć bezrobotnego trzeba najpierw przez tą gehennę przejść." Bogaty biednego nie zrozumie".Znam od podwórka losy bezrobotnych(nie mówię o tych bezrobotnych,którzy chcą być bezrobotnymi) zwłaszcza absolwentów szkół wyższych,którym pracodawcy proponują głodowe wynagrodzenie i to jeszcze bez umów. Eksperci wy błądzicie. Znacie fakty, powtarzam fakty o bezrobociu jedynie z waszych domysłów . Pracodawcy nie czekają na wasze pokrycie składek na fundusz pracy , lecz czekają na tanią siłę roboczą tj. praca na czarno.Nasi przeciwnicy partyjni jak PSL i PO są w błędzie, ich program 50+ przyniesie NAM jedynie straty. Błędne jest to,że uważacie ,że pracodawcy będą produkować miejsca pracy po to by na siłę zatrudnić bezrobotnego. To jest wasza błędna WIZJA.

    Odpowiedz
  • masło maślane(2008-10-28 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Czytając tak bez końca o pomocy dla bezrobotnych ,o zabieraniu im zasiłku, o skreślaniu z rejestru zatrudnienia, o dokształcaniu osób po 50-ce.
    I tak w kółko Macieju.
    Do prac Urzędów Pracy. Czy wy macie pracę siedzącą za biurkiem w ciepełku i przy kawie i stałą pracę.Wyście powinni znać rynek pracy , a wy sami jesteście zaopatrzeniowcy w zakładach . Macie tak długo szukać dla delikwenta pracy , aż ją znajdziecie i będzie zadowolony.Najlepiej wg kwalifikacji i taką która mu będzie odpowiadać, i dobrze opłacaną.
    Zabierzcie się w końcu za szukanie miejsc pracy dla wszystkich chcących bezrobotnych oraz innych którzy chcą zmienić starą pracę , i przejsć do nowej lepiej płatnej. A wy nie macie pomysłu i najlepiej za biurkiem siedzieć i wymyślać . Głupich pomysłów już mamy dosyć. Wałkowanie tego samego temu. _Przekwalifikowania osób po 50ce. Najlepiej to 50-tke wypiśc za zdrowie 50-latek

    Odpowiedz
  • xy(2008-10-28 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nazywają się owi eksperci? Czy byli kiedykolwiek bezrobotni ? Czy zauważyli
    że kwalifikacje większości urzędników UP pracy są mierne a ich celem nie jest
    pomoc bezrobotnym.Utrzymywanie tak licznej i mało przydatnej grupy urzędniczej jest całkowicie zbędne. O wiele taniej wyniesie gdy będą to robiły
    firmy prywatne.Zrobią to lepiej i nie będą nic kosztować. Prócz tego zapłacą
    jeszcze podatki.Opiekę lekarską bezpłatną należy zapewnić wszystkim Polakom.
    Takie rozwiązanie będzie w praktyce tańsze i lepiej b. służyć wszystkim bez wyjątku.

    Odpowiedz
  • Kuba(2008-10-28 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    pracuje na czarno -nie płacę podatków ani ZUSu –bo nie widzę do tego powodów.
    Nie rozumiem dlaczego dobrowolnie miał bym się godzić aby moje pieniądze zasilały pasożytów KRUSowsko politycznych którzy często jako dostatecznie bogaci mieli by brać moje pieniądze jako dotacje do KRUSu. Nie wykazuję oficjalnie żadnego majątku ani przychodów – co mi zrobicie?

    Odpowiedz