statystyki

Program 500 + i expose Szydło: Tak premier zapowiadała 500 zł na dziecko

11.02.2016, 20:45; Aktualizacja: 16.02.2016, 20:56
Elżbieta Rafalska w Sejmie

Elżbieta Rafalska w Sejmieźródło: PAP

Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Takie zapisy znalazły się w przyjętej przez Sejm ustawie wprowadzającej program "Rodzina 500 Plus".

Reklama


Reklama


Taki program zapowiadała premier Beata Szydło już w swoim expose. Mówiła, że w czasie pierwszych stu dni rządów PiS wprowadzone będzie "po pierwsze pięćset złotych na dziecko począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach- od pierwszego dziecka". Podkreślała, że dziecko to nie koszt, ale inwestycja.

Tuż przed sejmowym finalnym głosowaniem premier Beata Szydło mówiła, że dzisiejszy dzień, to święto polskiej rodziny. Dodała, że "to dzień, w którym możemy powiedzieć, iż Polska dołącza do tych wszystkich państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu każdego narodu". Premier Beata Szydło zwróciła uwagę, że nie upłynęło jeszcze sto dni rządu PiS, a ten projekt jest już realizowany.

Zgodnie z rozwiązaniami projektu świadczenie ma wypłacać urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania. Resort rodziny pracy i polityki społecznej zaplanował, że świadczenie będzie wypłacane od kwietnia.

Minister Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę, że świadczenie wychowawcze 500 złotych nie będzie wliczane do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń rodzinnych.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • gorszy sort(2016-02-11 21:04) Odpowiedz 21

    Wzrosną podatki, czynsze i wiele innych opłat - bo musimy zrobić " zrzutkę " na ta obietnicę. A co z nami starymi ludzmi ? Gdzie dla nas jakaś rekompensata ?

  • BoloiLolo(2016-03-16 05:51) Odpowiedz 00

    Opozycja Dziady Skończone żałują dzieciom tych drobnych a mój syn uczy w Szkole i troje dzieci się nie bawiło i na przerwy nie wychodziło ,,,po zapytaniu odpowiedzieli że nic nie jedli od dwóch dni,,,taka jest prawda,,, że SYTY nie zrozumie głodnego....Nawet za Komuny w latach 1950 każde dziecko w zimę dostało kubek mleka oraz 1 bułkę wodną,,,zjadłem to aż uszami klapałem.. Jak rządzącym odjechało koryto ,,, to LARUM wielkie czynią,,,Dziady Skończone """to za czasów """PO""" AFERY zżerały Polaków np. Amber Gold ,,,gdyby wykonano wolę ustawodawcy zawartą w ustawie z dnia 16 listopada 2000 r,, Dz. Ust. Nr.114 poz.1181 a w szczególności Art.16 par.5 gdzie jest mowa że wycofanie KONCESJI nałeżało ten fakt ogłosić zwyczajowo jak mówi ta ustawa lub medialnie i nie było by problemu,,,Dziady Skończone a zważyć należy FAKTUM iż moje trzy pozwy w Sądach Gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego,,,a żeby było jaśniej to co pokazano w Polskiej Telewizji ok. 5000 Podmiotów Gospodarczych w regionie Gdańska zalega z podatkami ,,,Niech czytelnicy sami ocenią czy jest to normalne...?????Należy też zauważyć oraz zwazyć FAKTUM że Wielki Trybunał Dziadków to wszystko widział i słyszał jak trombino ale zero reakcji ,,trzeba mieć talent i niektórzy go maja ale zapominają o Narodzie...

  • szelma(2016-02-26 20:18) Odpowiedz 01

    Generalnie uważam, że program 500+ jest nietrafiony. O wiele lepiej i skutecznie zadziałałoby podniesienie najniższej polskiej krajowej z 1800 do 2800 zł. Nie dość, że poprawiłoby to sytuację finansową sporej części społeczeństwa - przy tym nie obciążałoby budżetu państwa, - to również wpłynęłoby pozytywnie na gospodarkę krajową ...nie mówiąc już o przyroście naturalnym. ;) 😈

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane