Opieka nad osobą starszą: Zobacz, co ci się należy

autor: Oprac. K.N.06.01.2016, 16:00; Aktualizacja: 16.01.2016, 12:58
opiekun, opeika, emeryt

Osoba sprawująca opiekę nad osobą starszą może liczyć na pomoc od państwa.źródło: ShutterStock

Osoba sprawująca opiekę nad osobą starszą może liczyć na pomoc od państwa. W takiej sytuacji można ubiegać się o pomoc finansową oraz zapewnienie pomocy (np. pielęgniarki) w sprawowaniu opieki nad seniorem. 

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (113)

  • Line Blue(2017-05-10 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    przelewanie z pustego w próżne tak będzie dopóki ktoś z przyrośniętych do koryta nie zostanie autentycznie niepełnosprawny!

    Odpowiedz
  • Bobi(2017-05-08 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    Jak ktoś jest niepełnosprawny ,tak jak moja babcia i trzeba przy niej robić non stop to powinni te marne grosze dać a nie jakieś dochody ,syf w tym kraju straszny ludzie nie są traktowani jak ludzie a gorzej jak bydło byle nie dać a jak złodzieje kradną miliony to nie ma na nich bata

    Odpowiedz
  • Joanna(2017-04-24 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    O czym wy piszecie,ja mam 40 lat,matkę,która większość życia piła,nie dała mi nic ,odebrała dzieciństwo,radzic musiałam sobie zawsze sama,a teraz od 6 lat muszę się nią opiekować i jednocześnie pracować i wychowywać dwoje dzieci,renta 800zł. i co ja mam robić ,pracuję na to ,żeby opłacić w tygodniu matce opiekunkę, aw weekendy sama muszę ciągle do niej biegać,mój mąz traci już cierpliwośc,ja siły,nie wiem co robić dalej.

    Odpowiedz
  • gabriela(2017-04-19 07:42) Zgłoś naruszenie 10

    nie wierze w zadna pomoc mam 71 lat i pan doktor zazadal 40 zl. za wypelnienie wniosku o zasilek pielegnacyjny itak go nie otrzymalam mimo czterech zawalow astmy cukrzycy iwielu innych chorob chqruje od 20 lat i widze jak traktuje sie starego biednego czlowieka

    Odpowiedz
  • Zofia(2017-04-11 11:53) Zgłoś naruszenie 10

    Ja mam pytanie ,może mi ktoś odpowiedzieć?opiekowałam się swoją mamą przez przeszło 6 lat ,mama zmarła i teraz jestem na bezrobociu i mam pytanie dlaczego nie liczyą mi się te lata do lat pracy , przecież to była praca i dostałam tylko 80 procent zasiłku z Urzędu pracy.

    Odpowiedz
  • niepełnosprawny(2017-03-30 08:32) Zgłoś naruszenie 20

    opieka pielęgniarki tak wygląda przychodzi 3 - 4 razy po 1 godz. dni ustala sama gdyż pracuje po 12 godz w szpitalu i ma dodatkowo usługi pielęgniarskie -ma dzieci ,wywiadówki ,kosmetyczkę i fryzjera ,itd i próbuje to g-odzić ,co wypisuje nie wiem podpisujemy puste kartki-mierzy ciśnienie ,cukier posmaruje maścią,i tyle nigdy nie widziałem zakresu czynności jakie mam zlecone i tak jest od lat 2 ,taka opieka jest nie wystarczająca i szkoda państwowych pieniędzy na taką fikcyjną opiekę nikt tego nie sprawdza i wszyscy udają że jest OK

    Odpowiedz
  • Natalia(2017-02-22 18:23) Zgłoś naruszenie 20

    Moja mama ma nowotwor na twarzy. Pielegniarki z domowego hospicjum przyjezdzaja dwa razy w tygodniu. Ja mam 28 lat, chcę iść do pracy jak normalny człowiek. Nie chce stracic życia na etacie "darmowej opiekunki". Bo Panstwo nie daje nic, tylko mamie dodatek do emerytury 208 zl. Mi powiedzieli ze nie moge dostac nic za opieke nad nia bo oboje z tata maja za duze emerytury. Nie mam sily. Niech mi ktos powie co mam robic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewa(2017-02-14 15:18) Zgłoś naruszenie 10

    niezla sknera, na emeryturze jest conajmniej od 40 lat, co roku dostaje netto 26 000 zl, opieka medyczna za darmo, mieszkanie posiada ( nie musi placic kredytu) i jeszcze chce darmowa opiekunke, tez cos!

    Odpowiedz
  • Lucyna(2017-02-11 18:59) Zgłoś naruszenie 30

    Do pani emerytowany zakladnik wariatki . Nie wiem jaka by byla moja matka nie wypowiadalabym sie tak jak pani. Pokazuje pani swoim dzieciom jak traktowac starsze osoby . Kiedys oni pani zaplacą i oddadza to samo. A musi pani pamietac ,ze nie daleko pada jablko od jabloni .Moze pani tez bedzie taka sama jak pani mama .Jest tego jakas przyczyna ,ze pani mama tak sie zachowuje . A pani nie ma prawa tak o niej mowic . To pani powinna sie wstydzic tych slow .

    Odpowiedz
  • Umęczona(2017-01-29 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o wyjaśnienie jak to jest w rzeczywistości z tymi prawami osób niepełnosprawnych zamkniętych we własnym mieszkaniu? A oto mój przykład. - rok 2004 skok cukru pobyt w szpitalu / osoba zdrowa fizycznie i psychicznie/ - rok 2013 ponowne kłopoty z cukrzycą /zdrowa psychicznie / - rok 2014 pobyt w szpitalu zakażenie podczas zakładania cewnika szpitalną sepsą/ przez sepsę utrata lewego oka co nie zostało wpisane do karty wypisowjj / - rok 2015 z braku rodziny i opieki roczny pobyt w Ośrodku Rehabilitacyjno-leczniczym / przebywanie w otoczeniu osób z chorobami starczymi, w wieku 70-100 lat było dla mnie okrutne. - 2016 powrót do domu i tu zaczynają się schody - 2017 MOPS odmawia pomocy bo za wysoka emerytura /3000 zł/ a wszelkie inne Fundacje każą płacić ponad 3000 zł. Do tego dochodzą koszty wyżywienia / 500 zł/ , opłaty czynszu,/400 zł/, telefon / 200 zł/, gaz /300 zł/ prąd / 300 zł /, leki /350 zł/ , RTV / 22,70/ i inne nagłe potrzeby. Jak żyć gdy nikt nie potrafi i nie chce pomóc. Wg jakich zasad pracuje MOPS?

    Odpowiedz
  • Dorota(2017-01-25 10:06) Zgłoś naruszenie 32

    Na 500+ wydają tyle kasy i tworzy się patologią a dla opiekunów osób starszych taka granda. WSTYD

    Odpowiedz
  • Dorota(2017-01-25 10:00) Zgłoś naruszenie 12

    Barany 520,- zł dla osoby rezygnujacej z pracy na rzecz opieki nad osobą ciężko chora leżąca i nie ruszając się. DANDA debili z sejmu niech spróbuję wyżyć za taką KASE

    Odpowiedz
  • Allochton(2017-01-22 00:27) Zgłoś naruszenie 00

    jak wyglada prawnie zwrot pieniędzy - w jakim procencie ? za leki , pampersy itp dla osoby niesamodzielnej 80+? zbierane są faktury z apteki.

    Odpowiedz
  • zdzislaw z nowej soli(2017-01-20 12:29) Zgłoś naruszenie 61

    kiedy rzad podniesie zasilki opiekunom osob doroslych

    Odpowiedz
  • Majka(2017-01-19 14:03) Zgłoś naruszenie 31

    na panstwo niestety nie mozna liczyc, nic sie w tym kierunku nie zmienia na lepsze. mam mame 93 lata, emerytura netto 1380 pln, musze zrezygnowac z pracy, bo nie moge znalezc opiekunki na 24 godz. Jesli sie trafia to chce 12 pln za godzine x 24 godz., tez chcialabym tak zarabiac. Niestety nie moge liczyc na zadna pomoc ze strony panstwa, chyba nawet nie bede miala ubezpieczenia no i oczywiscie zadnych wlasnych dochodow

    Odpowiedz
  • Ana(2017-01-15 17:44) Zgłoś naruszenie 30

    Już cztery lata opiekuje się matka po udarze opieka 24 godziny bez wsparcia rodzeństwa no od czasu do czasu przyjedzie jedna siostra ale mam jeszcze trzy ale niestety zero zainteresowania matka jakby nie było problemu ani nie spytaja. . się jak sobie radzę ze wszystkim ale ja mam też swoją rodzinę i musze dać radę najbardzej to chciałabym się wyspać przykre bo nawet nie pamiętają o urodzinach matki ba nawet nie zadzwonia twierdzą że dostaje 520 zł to czego jeszcze chce ale one będą miały w przyszloscprzyszłości emerytury dwie juz mają a ja co tylko usiąść i płakać

    Odpowiedz
  • ana(2017-01-13 08:39) Zgłoś naruszenie 41

    Pielęgniarka a pielęgniarka miałam okazję przyjrzeć się ich pracy no i oczywiście jedna traktuje swą pracę z całym zaangażowaniem i sercem do swego zawodu a druga pozostawia wiele do życzenia nawet wymieniając cewnik zauważyłam różnice jak robi jedna a jak druga a chyba uczyły się tak samo dla mnie laika w tej sprawie a różnice od razu zauważyłam i jeszcze zmiana opatrunkow tez jedna fachowo druga na ******** mogłabym przykładów dać więcej tak ze nie wszystkie mierzymy jedna miarą no ale to nas denerwuje a przy tym cierpi chory i ten kto się nim opiekuje i jeszcze krótko o pracy pielęgniarek w przychodni dlaczego ona założy sobie rękawiczki a mi każe otwierać pojemnik z moczem i oczywiście jeszcze go zabrać to jest dla mnie nie zrozumiałe no ale muszą mieć czas żeby na recepcji przy pacjentach chwalic się o swych remontach wnukach i innych takich **********

    Odpowiedz
  • rencista 65 osuch(2016-12-26 17:12) Zgłoś naruszenie 20

    z.osuch@o2.pl czy jest sposób na złodziei i oszustów ?co nie wywiązuję się z umów ?

    Odpowiedz
  • rencista 65 osuch(2016-12-26 16:56) Zgłoś naruszenie 20

    leżę w bólu4-ty rok a ludzie , którzy zaoferowali pomoc i wspólne świeta bawią się za moje oieniąde po spadku po mojej mamie zostałem oszukany i okradziony przez cwaniaów Ursynowa Gutta2 i nie ma na to sposobu bo zawieżki mnie do notariusza i dałem się wrobić

    Odpowiedz
  • Jaska(2016-12-07 05:55) Zgłoś naruszenie 10

    Proszę zgłosić do opieki długoterminowej pielęgniarka w U ma być 30 godzin duża pomoc ja też korzystam dla matki.

    Odpowiedz