statystyki

Dwa dni opieki nad dzieckiem. Nawet przez 16 dni po jednej godzinie

04.01.2016, 13:09; Aktualizacja: 14.01.2016, 12:32

Rodzice zadowoleni z możliwości przeliczania dwóch dni opieki nad dzieckiem na godziny. Zgodnie z nowymi przepisami pracownik wychowujący dziecko do 14 roku życia może korzystać z wolnego nawet przez 16 dni po jednej godzinie.

Reklama


Reklama


Kuba, ojciec przedszkolaka Stefana mówi, że jest to rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla rodziców niż konieczność wykorzystywania dni opieki nad dzieckiem w całości. Dodaje, że dla wielu rodziców taka elastyczność jest bardzo przydatna. W sytuacji, kiedy trzeba pójść na przykład na spotkanie organizacyjne do przedszkola czy wcześniejsze odebrać dziecko można wykorzystać dwie czy trzy godziny przysługującego czasu.

Ojciec Stefana zwraca też uwagę, że nowa regulacja jest korzystna nie tylko dla rodziców ale też dla pracodawców. Zatrudnieni nie wykorzystując całego dnia na opiekę będą mogli wykonać przynajmniej część obowiązków.

Nowe przepisy przewidują, że niepełną godzinę zwolnienia od pracy zaokrągla się w górę do pełnej godziny.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • rrrrr(2016-01-04 15:13) Odpowiedz 10

    to bardzo niesprawiedliwy przepis, w założeniu np. na wizyty lekarskie, szczepienia, konieczność wcześniejszego odbioru dziecka itp, tylko, jak mam 4 dzieci to mają iść do lekarza wszystkie razem? bo i tak mam tylko 2 dni, czyli tyle samo, co rodzic 1 dziecka.bo nie rozumiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Mmmm(2016-01-05 09:26) Odpowiedz 00

    Dokładnie to niesprawiedliwe przy trójce dzieci powinno przysługiwać po 2 dni na każde dziecko czyli 6 dni w roku 😡

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane