Od nowego roku obowiązuje zasada "złotówka za złotówkę"

01.01.2016, 09:30; Aktualizacja: 01.01.2016, 09:47
Pieniądze, podatki

Ustawa dotyczy zasiłku rodzinnego i dodatków do niego: becikowego, z tytułu samotnej opieki nad dzieckiem, korzystania z urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia i rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania.źródło: ShutterStock

Z nowym rokiem wchodzi w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych, która wprowadza zasadę "złotówka za złotówkę". Dzięki niej przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych (674 zł na osobę w rodzinie lub 764 zł dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem) nie będzie automatycznie oznaczało utraty tych świadczeń; dotychczas wystarczyło przekroczyć je choćby o złotówkę, by stracić wszystkie zasiłki.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (15)

  • Mama(2016-01-26 14:40) Zgłoś naruszenie 102

    zasada złotówka za złotówkę to jedno wielkie oszustwo

    Odpowiedz
  • Agnieszka 3+(2016-01-27 17:53) Zgłoś naruszenie 81

    Mi też system wyliczył ,że nic mi się nie należy ,ta ustawa to jedne wielkie oszustwo

    Odpowiedz
  • anonimus21(2016-01-17 10:06) Zgłoś naruszenie 51

    Gminy miały czas przygotować się do zmian..... ha ha ha niby tak ale w praktyce wygląda to tak: " jeszcze nic nie wiemy, jedziemy na szkolenie 21 stycznia proszę przyjść gdy będziemy po szkoleniu...."

    Odpowiedz
  • Mama trojki dzieci (2016-02-10 16:11) Zgłoś naruszenie 52

    Dziś odebrałam decyzję i to jest paranoja żeby chwalić się w mediach ustawą ktora jest do d....y !!!Banda oszustów. !!!!!

    Odpowiedz
  • Iza(2016-01-25 13:05) Zgłoś naruszenie 41

    dokładnie-dziś złożyłam wniosek, dochód przekraczam o 50 zł, a system w MOPS wyliczył mi zasiłek w wysokości 2,09 zł!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wkurzona(2016-02-11 14:41) Zgłoś naruszenie 11

    Też mam ten problem ,dziś dostała odmowną decyzję.Złotówka za zlotowke to oszustwo

    Odpowiedz
  • mama (2016-02-11 14:48) Zgłoś naruszenie 10

    Też mam 3 dzieci i mi się świadczenie nie należy ,niestety decyzją odmowna to gdzie tu złotówka za złotówke. OSZUSTWO

    Odpowiedz
  • Polka79(2016-06-21 12:03) Zgłoś naruszenie 11

    A Ja odebrałam pozytywną. A co lepsze dzwoniono do mnie że mogę złożyć bo mi się należy i nie mam tam nikogo znajomego. Zawsze możecie się odwołać i poprosić o wyjaśnienie. A jeśli przekraczacie o całą sumę rodzinnego To 0 zł za 0 zł. Ps. nie liczy się ile przekracza jedna osoba z rodziny tylko łączna suma wszystkich osób, które wymieniamy w rodzinnym w stosunku do łącznej kwoty która by się należała . A do tego zwrot z Podatku , nagrody itd też się wlicza do zarobku. Wszystko co jest w rozliczeniu PIT Więcej myślenia mniej kombinowania. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • INEZ(2016-12-14 11:59) Zgłoś naruszenie 10

    ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aga(2016-02-20 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie przy najniższej pensji mojej i męża z czwórką dzieci pani wyliczyla 9 zł.Wielkie oszustwo i tyle!

    Odpowiedz
  • lesio(2016-04-07 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    to wielkie oszustwo tego indora z ZSL . Złotowka za złotowke ale przy dochodach rodziny mam 4 dzieci dochód rodziny przekroczył o 600 zł co w przeliczeniu na osobe daje jakieś 100. A rodzinne i tak się nie należy. jedno wielkie oszustwo nawet tak mi powiedziano w gopsie. Ten indor z ZSL to oszust

    Odpowiedz