statystyki

Firmy czekają na decyzję w sprawie ulg na PFRON

autor: Michalina Topolewska22.10.2015, 07:27; Aktualizacja: 22.10.2015, 08:36
Konsekwencją tej sytuacji mogą być problemy z płynnością finansową PFRON i obniżanie środków na pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Konsekwencją tej sytuacji mogą być problemy z płynnością finansową PFRON i obniżanie środków na pomoc dla osób niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Zwolennicy i przeciwnicy nowych przepisów regulujących zasady udzielania upustów w opłatach na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) starają się przekonać prezydenta do swoich racji.

Do 26 października Andrzej Duda ma czas na podpisanie ustawy z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przewiduje ona zmniejszenie z 80 proc. do 50 proc. wysokości ulgi we wpłacie na fundusz, którą wnosi firma nieosiągająca 6-proc. wskaźnika pracowników z dysfunkcjami. Przeciwko podpisaniu ustawy protestuje m.in. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Watchdog PFRON, które wskazują, że jej wejście w życie spowoduje, iż nawet 15 tys. osób niepełnosprawnych może stracić pracę. Zatrudniającym ich firmom grozi upadek na skutek utracenia kontraktów – po zmniejszeniu wysokości obniżeń nie będą już tak atrakcyjne dla kontrahentów.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane