Oblicz wysokość emerytury. Pomoże ci kalkulator emerytalny

14.09.2015, 14:00; Aktualizacja: 16.11.2015, 20:35

Na wysokość naszej emerytury wpływa bardzo duża ilość czynników. Dzięki kalkulatorowi emerytalnemu nie zapomnisz o żadnym elemencie składowym należnego ci świadczenia. Wynik zostanie podany zarówno w kwocie brutto jak i netto.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • Krzysztof(2017-08-04 02:33) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ten kalkulator liczy emerytury czerwcowe, jak ZUS, czy poprawnie, czyli z waloryzacją kwartalną? Pytanie retoryczne, z tezą, dlatego bez dalszej zwłoki zamieszczam w tym miejscu wyjaśnienie, dlaczego ZUS źle liczy emerytury czerwcowe, czyli jak powinny być stosowane art. 25 ust. 3 i art. 25a ustawy emerytalnej, a jak (błędnie) realizuje to ZUS: Zasada poprawnego procedowania art. 25 ust. 3 jest taka: jeżeli spełnione są zawarte w art. 25a warunki do przeprowadzenia waloryzacji opisanej w art. 25a, to wykonujemy waloryzację opisaną w art. 25a (kwartalną), a gdy te warunki nie są spełnione, to wykonujemy waloryzację opisaną w art. 25 ust. 3 (roczną). Błąd ZUS polega na niewłaściwym stosowaniu art. 25 ust. 3 ustawy emerytalnej, tzn. bezwarunkowym wykonywaniu waloryzacji rocznej, od dnia 1 czerwca, bez wcześniejszej ewaluacji art. 25a. Przy zaistnieniu spełnienia warunku z art. 25a, czyli podczas ustalania wysokości emerytury, zamiast waloryzacji corocznej powinien być wykonany jeden z czterech wariantów waloryzacji kwartalnej, przy czym ostatnią waloryzacją roczną jest waloryzacja przeprowadzona rok wcześniej. ZUS, po bezwarunkowym przeprowadzeniu waloryzacji rocznej, wybrnął z kłopotu twierdząc po prostu, że w czerwcu art. 25a ustawy nie obowiązuje, co można by pewnie potraktować, jako złamanie ustawy. Przy ustalaniu emerytury ZUS weryfikuje składki i przelicza kapitał początkowy, stąd właściwe stosowanie art. 25 ust. 3, i, co za tym idzie, art. 25a, jest niezbędne do prawidłowego wyliczenia wysokości emerytury. Oczywiście, w czasie, gdy nie jest ustalana wysokość emerytury, nie ma to znaczenia, gdyż, skoro nie jest spełniony warunek z art. 25a, to waloryzacja kwartalna tak, czy siak, nie jest przeprowadzana i w konsekwencji przeprowadzona jest waloryzacja roczna. Analogiczna konstrukcja przepisów występuje w tej ustawie wielokrotnie - np. w art. 24a ust. 3, czy art. 53.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-07-29 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy wladza zrozumie ze emeryt to tez czlowiek , ktory ma potrzeby i chce zyc.Wszystko biora z tego zgnilego zachodu i mowia nam ze tam tak jest ,tylko zapominaja ze na zachodzie ,po smierci jednego malzonka ten drugi dostaje po nim emeryture i ma dwie.Ponadto kiedy wreszcie te emerytury beda takie jak na zachodzie,bo opesjach to pamietaja.

    Odpowiedz
  • Ola styrnol(2017-07-25 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Renta powina byc wiyksa

    Odpowiedz
  • wika~`(2017-06-20 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    jak dla mnie to złodziejskie komunistyczne panstwo!komunisci maja oddac to co ukradli narodowi polskiemu!!!prze 50lat A czerwoną zaraze piekło ich wurzuci a ziemia wyplujae!!!!!jak zdechną!!!! a emertytura ma być !! taka jak ostatnie pobory i koniec,nie będe utrzymywał czerwonej chołoty,mam w ***** czerwonych emerytów ubeków nie zdychaja za600 zł ,,,,niech zyje Jarosłąw Mądry

    Odpowiedz
  • xxxx(2017-05-13 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    a jak obliczać emerytury celników

    Odpowiedz
  • Irena(2017-03-30 19:18) Zgłoś naruszenie 10

    Ja mam przepracowane 38 lat pracy - to chyba wystarczy gdy popracuję jeszcze 2 lata do wieku 60 lat. Jak przejdę w wieku 60 lat na emeryturę (40 lat pracy- okresy składkowe ) to będę miała obniżoną o 30 % emeryturę. Osoba która prze wiele lat pracowała na czarno ( nie odprowadzała składek) albo twierdziła że stać ją na to żeby nie pracować bo mąż dużo zarabia ( popracuje 15 lat do wieku 63 lat,.. 64) otrzyma od państwa " nagrodę 10000zł i jeszcze emeryturę wyższą"" o 30 % - od mojej ...... jestem zbulwersowana, to jest chore a Ci co tworzą te durne przepisy mogli by trochę pomyśleć. Mężczyzna w wieku 15 lat idąc do szkoły zawodowej (przyzakładowej) ma 45 lat pracy i okresów składkowych w wieku 60 lat i też ma pracować jeszcze 3 lata żeby otrzymać całą emeryturę

    Odpowiedz
  • Maria, J. (2017-03-20 23:20) Zgłoś naruszenie 20

    ZUS w Suwałkach. Udowodnilam 20 lat skladkowych w tym 16lat w warunkach szczególnych. 15 lat skladkowych ze stosunku pracy do 1999r plud dyplom/2lata/Kapitalu poczatkowego 17 lat. Do OFE nie należałam 55 lat ukończyłam w 2015r i wnioslam o emeryturę . ZUSw Suwałkach nie zrobił nawet zestawienia okresow emerytalnych do dnia ddzisiejszego. Wychodzi emerytura ale pracownice muszą być w. odpowiedni sposób zachęcone do zaliczenia okresow emerytalnych itd

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maria J. (2017-03-17 09:24) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS w Suwałkach. Udowodnilam 20 lat skladkowych. W tym 16 lat w warunkach szczególnych. Mam 17 lat kapitalu czyli do 1999r. W roku 2015r ukończyłam 55 lat i wnioslam wniosek o emeryturę. 18 lat skladkowych ze stosunku pracy i plus dyplom.Do OFE nie należałam. Są także okresy nieskladkowe jakby zabrakło - dopełnić. Do dnia dzisiejszego ZUS nie zliczyl okresu emerytalnego po co im.O jakiej emeryturze można tu mówić?? Może wiecie kiedy to zrobią.?

    Odpowiedz
  • Ja ja ko były pracownik(2017-03-03 00:45) Zgłoś naruszenie 10

    Kalkulator jest taki mądry jak ten co go w bólach tworzył. Program ten jest gorszy- przepraszam równorzędny z dużym liściem łopianu który zastosowałem w krzakach jak zabrakło mi papieru toaletowego. Z Poważaniem gupi z mózgiem ciężkim jak ouf. (ołów)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sw.Michal(2017-02-17 17:17) Zgłoś naruszenie 10

    Polak potrafi.Dziwicie sie ze ludzie uciekaja.Ile zarobicie na tych co wroca.To dobra forma nic nie inwestowac a zarabiac.Co tu robic zeby nic nie robic a zarobic.Jesli ludzie znajda prace to na takich warunkach ze emerytury nie dozyja.Jesli dozyja to udowodnicie im ze nic sie nie nalezy bo .... dowody znajdziecie.Najgorszy Pan to Cham.Dziady Polskie to jest stan obecny.Z modlitwy nie da sie zyc.Wszedzie chca pieniedzy a nie objetnicy zbawienia.Dobre namydlic ogolic i wypuscic.Jak obrosnie to zlapiemy namydlimy ogolimy wypuscimy niech owieczka cieszy sie swoboda z gola ************** scenar.jaki moze byc.Najwieksze pieniadze zarabia sie na ***** to prawda wciaz aktualna.Tacy jestescie dobrzy ze az biale rekawiczki macie.Co chwile pojawia sie frajer ktory tylko mysli ze ma racje dacie mu 5 minut i kopa.Karuzela jak na ******************* zycie tylko dla kogo.

    Odpowiedz
  • JAS(2017-02-04 13:14) Zgłoś naruszenie 276

    EMERYCI I RENCIŚĆI ŁĄCZCIE SIE RAZEM MOŻMY MIEĆ WPŁYW NA WYNIKI WYBORÓW MOŻEMY WYMUSIĆ NA TZW RZĄDZICIELACH PODWYŻKI NASZYCH NĘDZNYCH I GŁODOWYCH ŚWIADCZEŃ

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Monia(2017-02-02 12:46) Zgłoś naruszenie 74

    Mnie kalkulator naliczył i chyba prawdziwą. Jestem już na starej emeryturze i obliczyłam sobie wg nowych zasad. Wyszło mi trochę więcej i to by się zgadzało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • olo(2017-01-05 20:51) Zgłoś naruszenie 155

    ...dziennkarze Gazety (Bez)Prawnej manipulują i konfabulują...GP zeszła na psy :(

    Odpowiedz
  • JA,JA(2017-01-03 14:00) Zgłoś naruszenie 95

    teraz obniżenie wieku dla kogo bo dla rocznika 1957 kobiety ale urodzone po 01.10.czyli żadna łaska,a co dla urodzonych o1.01.1957 dalsza praca !! po co kalkulatory jak na przyszłe lata będą co rok inne i nie rzetelne

    Odpowiedz
  • jan(2017-01-01 19:40) Zgłoś naruszenie 225

    po co pisac ze oblicz skoro nic nie liczy bzdura,,,

    Odpowiedz
  • TYLKO RAZ(2016-12-03 09:56) Zgłoś naruszenie 163

    Zaprezentowany kalkulator sluzy glownie tym osobom, ktore kilkakrotnie razy przechodza na emeryture. Niedawno o tym mowil Vpremier Morawieki, ktory podkreslil, ze na emeryture bedzie mozna przechodzic TYLKO RAZ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Publiczna emerytura cd.(2016-12-03 09:43) Zgłoś naruszenie 205

    Ze wzgledu na solidarnosc spoleczna druga czesc emerytury publicznej powinna byc dziedziczona nie w 100% ale w 70-80%.

    Odpowiedz
  • Publiczna emerytura(2016-12-03 09:33) Zgłoś naruszenie 177

    Publiczna emerytura w Polsce powinna skladac sie z dwu czesci: 1/ z czesci socjalnej/obywatelskiej odpowiadujacej minimum egzystencji dla kazdego seniora wyplacanej z budzetu panstwa np. z VAT-u, ktory wszyscy placimy oraz 2/ z czesci obliczonej na podstawie skladek emerytalnych czyli wynikajacej z pracy. Druga czesc emerytury nie powinna przekraczac sredniego krajowego wynagrodzenia i powinna podlegac dziedziczeniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-11-28 11:46) Zgłoś naruszenie 3012

    PANIE CZARZASTY NIECH PAN DALEJ BRONI TYCH CO NISZCZYLI LUB LIKWIDOWALI CALKIEM LUDZI KTUZY WALCZYLI O POLSKIE.BO WY TEZ TO ROBILISCIE W2001 ROKU.TO BYLO BESZCZELNE CHANIEBNE OKRADANIE MATEK Z DZIECMNI I LUDZI KTUZY PRACOWALI DO KONCA DO LIKWIDACJY ZAKLADU.PANIE CZARZASTY NIGDY WAM TEGO NIE ZAPOMNIMY I WASZYM KOLEGOM Z INNYCH PARTJY.BO LATWO JEST PONIRZYC OPLUC I ZABRAC GDZIE WTEDY BYLTK I RPO I WSZYSTKIE INSTYTUCJE W LATACH TYCH CO PISZE.OBNIZYLISCIE LUDZIOM W BESZCZELNY SPOSOB SWIADCZENIE ZE160% DO80% JAK WAM NIE WSTYD CZARZASTY I WASZYCH LUDZI I TERAZ NA CHAMA PO TRUPACH Z SZAFY DO SEJMU BO ZE JESTESCIE POTRZEBNI KOMU NAM JUZ ZAPLACILISCIE ZE PO48 LATACH PRACY WIEK63 16 WARUNKI SZKODLIWE NIE UZNANE PRZEZ SOD I ZUS.CZARZASTY NA SWIETA BO NIE DLUGO DUZO ZDROWJA WEGLA I STALI NIECH CZARZASTY I CI Z SZAFY SIE ZE WSTYDU SPALI.

    Odpowiedz
  • Marek(2016-11-22 12:10) Zgłoś naruszenie 325

    Masz racji ilu ludzi nie doczekalo emery try a ilu bieze tylko rok czy dwa kto zrobi wreszcie bilans kasy ktura ZUS wziol za darmo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz