statystyki

Kto i w jaki sposób może otrzymywać świadczenia opiekuńcze

autor: Michalina Topolewska10.09.2015, 16:00
Pieniądze

Świadczenie pielęgnacyjne przysługuje matce, ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka, rodzinie zastępczej spokrewnionej oraz innym osobom, które są obciążone obowiązkiem alimentacyjnym, jeżeli nie pracują ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny. źródło: ShutterStock

Od listopada nie zwiększy się wysokość pomocy finansowej dla osób zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Zmieni się natomiast kryterium dochodowe uprawniające do specjalnego zasiłku opiekuńczego

reklama


reklama


Tydzień ze świadczeniami rodzinnymi


Pozostało jeszcze 96% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

  • niepelnosprawny.(2015-09-10 16:33) Odpowiedz 41

    a co doroslymi opiekonomi.kiedy swiadczenie bedze strajk ruszymy na sejm na nierobuw...

  • opiekun(2015-09-11 12:45) Odpowiedz 41

    pora wymienić sitwę z wiejskiej i im dać po 520 miesięcznie

  • opikunki doroslych niepelnosprawnych.(2016-02-02 19:07) Odpowiedz 20

    jaka ruznica pomiedzy dzeckiem a oosoba dorosla ktura jest niepelnosprawna. ruznica jest przy doroslym wiecej sie narobisz. wsysttttko ale matki cwane tuska omotaly glupi dal na zawsze zapomnial o dososlych. bo nikt z luzkem do sejmu nie wjedze.

  • domi(2016-01-04 16:05) Odpowiedz 10

    Czym się różni niepełnosprawny dorosły od dziecka chyba niczym musiałam zrezygnować z pracy bo ciężko chory mąż wymaga stałej opieki i dostałam 520 zł plus jego renta i rodzinne mam 4 dzieci jak ja mam za to wyrzyć trzeba coś z tym zrobić.

  • Joanna(2015-09-23 18:18) Odpowiedz 00

    ********** ***** ...mam 520zł na miesiąc , internet na kartę za 30zł , na tyle mnie stać i w tak istotnej dla przeważnie ubogich chcecie opłaty abonamentu 89zł? I to w takiej sprawie! *************

  • Joanna II(2015-10-06 17:05) Odpowiedz 00

    Opiekuję się niepełnosprawną ciocią męża czy mam prawo do zasiłku i jak się o taki zasiłek strać.
    Ciocia nie ma nikogo jej mąż zmarł 23 lata temu , a dzieci nie miała od tego czasu jej pomagamy.
    Nic za to nie otrzymujemy bo ciocia ma tylko 900 zł renty .
    Proszę o jakąś podpowiedź.

  • jola(2016-02-06 14:38) Odpowiedz 00

    A pewnie rozdać tabletki dla starych ludzi trujące ze skutkiem śmiertelnym niech polityka nie spędzają snu z powiek

  • Krzyk rozpaczy(2016-06-08 19:16) Odpowiedz 00

    Czym się kierowali ci co ustalili że można przeżyć bez pożądania w długi za 520 zł? Może wiedzą gdzie jest szczaw i mirabelki?.